Αυστρία Σλοβακία Από το U.F.O για ηλιοθεραπεία στη Βιέννη!

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
...Ιθάκη...
Το καλό με τις ιστορίες του giannismits είναι ότι ενώ κανονικά έπρεπε να ψάξω σε δυο τρια διαφορετικά site για να βρω αξιοθέατα, διαδρομές, φαγητό κτλ, διαβάζω απλά τι έχει γραψει αυτός για την Μπρατισλάβα. Ετσι χαλαρά και ευχάριστα φτιάχνω πρόγραμμα και πουλάω και μούρη στους φίλους μου για το πόσο ψαγμένη και οργανωμένη είμαι. Χαίρομαι πολύ που υπάρχεις giannismits μου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Το καλό με τις ιστορίες του giannismits είναι ότι ενώ κανονικά έπρεπε να ψάξω σε δυο τρια διαφορετικά site για να βρω αξιοθέατα, διαδρομές, φαγητό κτλ, διαβάζω απλά τι έχει γραψει αυτός για την Μπρατισλάβα. Ετσι χαλαρά και ευχάριστα φτιάχνω πρόγραμμα και πουλάω και μούρη στους φίλους μου για το πόσο ψαγμένη και οργανωμένη είμαι. Χαίρομαι πολύ που υπάρχεις giannismits μου.
Τι να πω για αυτό το μήνυμα :heart: Ευχαριστώ πάρα πολύ ρε Ιωάννα.
Δεν θυμάμαι να το είχα πει τότε, αλλά το ταξίδι μου στην Πορτογαλία πριν 5 χρόνια το είχα εμπνευστεί και οργανώσει από εκείνη την τέλεια ιστορία που είχες γράψει. Πολύ θα ήθελα να ήσουν ξανά πιο ενεργή και να μας γράφεις ιστορίες ξανά. Να περάσεις τέλεια στην Μπρατισλάβα. Εγώ θα ευχόμουν να βρεις και λίγο χιονάκι :p
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
...Ιθάκη...
Πολύ θα ήθελα να ήσουν ξανά πιο ενεργή
θα ενεργοποιηθώ πάλι και θα ανταλλάσουμε πληροφορίες μέσω ιστοριών,;)

Εγώ θα ευχόμουν να βρεις και λίγο χιονάκι
Γι αυτό πάω, σταύρωσε τα δακτυλά σου για καλή τύχη
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εγω παλι προτιμω να σε διαβαζω αφου γυρισω απο το μερος που περιγραφεις στην ιστορια σου γιατι αν τα διαβασω απο πριν ειναι σαν να εχω ηδη παει. Ξερω τα παντα χαρτι και καλαμαρι. Συγγνωμη ρε φιλε αλλα κλεβεις τη δουλεια ξεναγων, πρακτορων, εκδοτικων οικων κλπ. Δεν ειναι καθολου σωστο αυτο που κανεις...

Προσφατα εκανα ενα ταξιδι challenge "up to €100" στη Βιεννη. Το πρωτο travel challenge που εχω κανει κι ελεγα να γραψω ιστορια επειδη ηταν πολυ ιδιαιτερο για μενα. Αλλα φροντισε η @karfitsa να φερει στο προσκηνιο την -ακομη μια- αρτια ιστορια σου και με ξενερωσε.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Ο Γιάννης πράγματι είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει!
ελεγα να γραψω ιστορια
Και βέβαια να γράψεις.Ο καθένας έχει διαφορετική ματιά και βοηθάει με τον τρόπο του τους μελλοντικούς επισκέπτες της πόλης.
Τι είναι ετούτο;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
@tripakias σ'ευχαριστώ αν και πέρα από την πλάκα έχει βάση αυτό που λες. Πολλές φορές έχω σκεφτεί πως η τόση λεπτομέρεια σε κάθε ιστορία μου ίσως ξενερώνει αυτούς που τη διαβάζουν καθώς φανερώνει σχεδόν τα πάντα από την κάθε πόλη κι έτσι δεν υπάρχει το στοιχείο της έκπληξης όταν θα βρεθείς κι εσύ σ'αυτό το μέρος.

Βέβαια όπως έχω ξαναπεί όλες οι ιστορίες έχουν ενδιαφέρον και κάτι καινούριο να πουν οπότε θα ήθελα να διαβάσω και από σένα για τη Βιέννη. Εδώ που τα λέμε και συγνώμη αν κάνω λάθος, δεν θυμάμαι μετά από την δική μου ιστορία που έγραψα πριν 3 χρόνια να έχει γραφτεί μια μεγάλη ιστορία για τη Βιέννη.

Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ για την πολύ καλή ιστορία σου! Πολύτιμος οδηγός στο ταξίδι μου που ξεκινάει σύντομα !
Να περάσεις τέλεια. Τώρα το Δεκέμβριο θα είναι μαγεία. Εντωμεταξύ αυτές τις μέρες έκανα πρόγραμμα για μια φίλη μου που θα πάει στη Βιέννη σε λίγες μέρες και έχω αναβιώσει το ταξίδι και ξεσηκωθεί κι εγώ για Χριστουγεννιάτικη Βιέννη. :D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Να περάσεις τέλεια. Τώρα το Δεκέμβριο θα είναι μαγεία.
Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη! Ναι, πιστεύω ότι είναι πολύ καλός προορισμός για Χριστούγεννα.Θα μείνω 6 μέρες και πιστεύω ότι θα την "χτενίσω". Δεν είμαι σίγουρη αν θέλω να πάω Μπρατισλάβα,αν και προλαβαίνω.Ισως αποφασίσω για Λιντς η Krems .Θα το αποφασίσω όταν βρίσκομαι εκεί :)
 

loukis

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Γεια σας. Επειδή κατάλαβα την εξειδίκευση σας θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε μήπως υπάρχει κάποιο μέσο που σε μεταφέρει από αεροδρόμιο Μπρατισλάβας στην Βιέννη?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Γεια σας. Επειδή κατάλαβα την εξειδίκευση σας θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε μήπως υπάρχει κάποιο μέσο που σε μεταφέρει από αεροδρόμιο Μπρατισλάβας στην Βιέννη?
Η flixbus σε μεταφέρει απευθείας από το αεροδρόμιο της Μπρατισλάβας στον σταθμό Vienna Erdberg με 13ευρώ μονή διαδρομή. Τσέκασε τα δρομολόγια https://global.flixbus.com/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom