Ιταλία Από Ciampino προς Hotel Domidea ???

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Eίδα αλλά έλεγα μήπως ξέρει κανείς άλλο τρόπο αποφεύγοντας το Termini...
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γιατί να αποφύγεις το Termini; ΄Ετσι κι αλλιώς θα χρειαστεί να τον χρησιμοποιείς συχνά.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
να ξερεις οτι το ξενοδοχειο αυτο ειναι καποια χιλιομετρα μακρια απ το κεντρο
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Ξέρω ότι είναι μακρυά αλλά με δελέασαν η τιμή και ότι όταν γυρνάω επιτέλους το βράδυ για ένα ύπνο θα ήθελα να είναι ανθρώπινος απ'ότι φαίνεται...
Τώρα επειδή θα μείνω 4 νύχτες τι εισητήριο με συμφέρει να βγάλω (2 ατομα) δεδομένου ότι και το ξενοδοχείο είναι μακρυά;;;
Επίσης ενδέχεται να κάνω και 1 ημερήσια εκδρομή στην Φλωρεντία.
Ευχαριστώ.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
airport shuttle rome | Airport Shuttle Rome, Civitavecchia transfer Cruise port, Fiumicino, Ciampino
Προχθές δοκίμασα το παραπάνω, μετά από υπόδειξη κάποιου εδώ μέσα στο φόρουμ. Δεν το πίστευα! 31Ε το ζευγάρι, (αλλά το ίδιο νομίζω και για παραπάνω άτομα), για όπου θέλεις. Από Fiumicino στο Aurora Garden Hotel (μεγάλη διαδρομή, ήθελε 3 συγκοινωνίες), βάλαμε βαλίτσες απάνω και βουρ για το ξενοδοχείο....σαν ταξί.
Τηλεωνήστε τους...
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
airport shuttle rome | Airport Shuttle Rome, Civitavecchia transfer Cruise port, Fiumicino, Ciampino
Προχθές δοκίμασα το παραπάνω, μετά από υπόδειξη κάποιου εδώ μέσα στο φόρουμ. Δεν το πίστευα! 31Ε το ζευγάρι, (αλλά το ίδιο νομίζω και για παραπάνω άτομα), για όπου θέλεις. Από Fiumicino στο Aurora Garden Hotel (μεγάλη διαδρομή, ήθελε 3 συγκοινωνίες), βάλαμε βαλίτσες απάνω και βουρ για το ξενοδοχείο....σαν ταξί.
Τηλεωνήστε τους...
Πολλά τα λεφτά...
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Εκτός από το Ciampino airport <-> Rome - Bus Terravision που κοστίζει 4Ε ανά επιβάτη ως το κέντρο, αν πάρεις το εξπρες τραίνο, αλλά ακόμη και το αργό (8Ε ανά επιβάτη), θα σας κοστίσει παραπάνω, ή περίπου τα ίδια, συν την αναμονή σε στάσεις, ταλαιπωρία βαλίτσες κλπ. Εκτός κι αν είσαι μόνος...
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Ευχαριστω, μαλλον terravision...
Για εισητηρια μετρο, λεωφορειο, εχει τιποτε για 4 ημερες;
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Σίγουρα έχει, αλλά δεν τα ξέρω...Ψάξτο εδώ μέσα, ή και στα ΜΜΜ Ρώμης.:)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Train / Metro From Rome Airport Ciampino Into Rome - Details Including Costs

Στο παραπανω λινκ μπορεις να δεις ολους τους τροπους μεταφορας απο ciampino προς τερμινι ή οποιον αλλο σταθμο του μετρο θελεις.

Επισης κανει και συγκριση τιμων μεταξυ ολων των μεσων μεταφορας.

Παντως ο φθηνοτερος ειναι:
-Λεωφορειο εξω απο το αεροδρομιο για σταση μετρο anagnina.Κοστιζει 1,20ε.
-Και απο εκει μετρο μεχρι τερμινι.Κοστιζει 1,00ε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom