Αυστρία Αριστοκρατική Βιέννη-πληροφορίες

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Εχει επισκεφτεί κανείς την Ισπανική Σχολή Ιππικού στην Βιέννη;
Αξιζουν τα 20-110 ευρώ εισητηριο εισοδου τον Απρίλιο;
Τι εντυπωσεις αποκόμισε ο επισκέπτης;
Σκέφτομαι να την ...τιμήσω την σχολή αυτή.
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Εχει επισκεφτεί κανείς την Ισπανική Σχολή Ιππικού στην Βιέννη;
Αξιζουν τα 20-110 ευρώ εισητηριο εισοδου τον Απρίλιο;
Ναι την έχω επισκεφτεί. Οχι σε πλήρη παράσταση, αλλά σε δευτερεύουσα. Ισως είναι πολλά τα λεφτά για μι απλήρη παράσταση αλλά αξίζει να διαθέσει κανείς χρόνο (1-1,5 ώρα) και μερικά χρήματα ?30-40 για να δει την μοναδική αρμονία χορού των αλόγων και την εκπληκτική πειθαρχία που ακολουθούν. Θα είμαι με φίλους τις επόμενες μέρες αλλά δεν υπάρχει παράσταση για μια ακόμη φορά.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Οχι σε πλήρη παράσταση, αλλά σε δευτερεύουσα.
Tι εννοείς πλήρη παράσταση; ποια η διαφορά της με την δευτερεύουσα;
μαλλον θα παω τελικα, ετσι οπως το εγραψες, πρεπει να αξιζει!:cool:
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Γνωρίζει κανείς σε ποιο ακριβώς σημείο της Βιέννης έχει τραβηχτεί αυτή η φωτογραφία;
aimg377.imageshack.us_img377_6971_005di1.jpg
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Γνωρίζει κανείς σε ποιο ακριβώς σημείο της Βιέννης έχει τραβηχτεί αυτή η φωτογραφία;
Παρακαλώ οι αναζητήσεις στο σωστό κομμάτι του φόρουμ.
Μην μας αναγκάζετε να μετακινούμε συνεχώς μηνύματα.
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Λοιπον...εχω πολλα πραγματα να ρωτησω οποτε ελπιζω να ειστε οπλισμενοι με υπομονη για να με βοηθησετε...:D
Ειμαστε μια παρεα 2-3 φοιτητων(ο τριτος δεν ειναι σιγουρος ακομη) που το καλοκαιρι(17-21 Αυγουστου) σκοπευουμε να παμε Βιέννη.Τα εισητηρια εχουν κλεισει με skyeurope και θα μεινουμε εκει 5 μερες οι οποιες ουσιαστικα γινονται 3 καθως φτανουμε εκει 17:15 της 1ης μερας και φευγουμε στις 12 της 5ης.
Πρωτα απο ολα σε οτι αφορα τη διανυκτερευση.Ψαχνουμε κατι φθηνο(οντας φοιτητες:rolleyes:).Κατι γυρω στα 25 ευρω το ατομο τη βραδια θα ηταν μια χαρα.Προτεινετε διαμερισμα ή ξενοδοχειο;Και το κυριοτερο εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενα στα οποια να εχετε και προσωπικη εμπειρια; Δεν μας ενδιαφερουν πολυτελειες, αρκει να ειναι καθαρο το διαμερισμα/δωματιο.Ουτως η αλλως μονο για υπνο θα το εχουμε,ολη την υπολοιπη μερα θα γυριζουμε.Επισης που προτεινετε να μεινουμε;Κεντρο ή προς τα προαστια;Ειχα βρει ενα hostel που βρισκοταν σε μια πολυ ωραια τοποθεσια εξω απο το κεντρο πανω σε ενα λοφο με θεα ολη τη Βιεννη και μου ειχε κανει πολυ θετικη εντυπωση. Αξιζει κατι τετοιο ή τα πηγαινελα μεχρι το κεντρο θα μας κουρασουν;Για του λογου το αληθες εδω:
Vienna hotels Hostel Herberge Austria hotel discount accommodation
Eπισης τι προτεινετε να επισκεφθουμε;Επειδη οι 3 μερες ειναι λιγες θελουμε να επικεντρωθουμε στο να δουμε αρχιτεκτονικα μνημεια,να γυρισουμε το ιστορικο κεντρο καθως και να δουμε καποιες φυσικες ομορφιες.Καποια best of απο μερους σας;Θελω οπωσδηποτε να επισκεφτω το schonbrunn.Ποσο χρονο πιστευετε οτι πρεπει να αφιερωσω εκει;
Τα μουσεια δυστυχως ερχονται σε δευτερη μοιρα αλλα αν καποιος εχει να προτεινει καποιο ας το κανει ελευθερα γιατι μπορει και να βρεθει χρονος.Εξω απο τη Βιεννη σε οτι αφορα την φυσικη ομορφια τι προτεινετε;Επισης μια μερα εχουμε σκοπο να νοικιασουμε ποδηλατα.Ποια διαδρομη προτεινετε για ποδηλαταδα;
Ακομη το αεροδρομιο ποσο μακρια βρισκεται απο το κεντρο της πολης και πως θα παμε απο εκει στο κεντρο;Τι ειδους εισητηριο συμφερει να βγαλουμε για 3-4 μερες σε οτι αφορα τις μετακινησεις μας;
Απο φαγητο τι προτασεις εχετε;Μιλαμε παντα για κατι αξιολογο και οικονομικο.
Τελος θελω να αφιερωσω 1-2 ωρες για να δω τις γειτονιες των προαστιων της Βιεννης(απο αυτες με τα συμπαθητικα σπιτακια μεσα στο πρασινο).Να δω που ζει ο μεσος Βιεννεζος(και μετα να με πιασει καταθλιψη).Που προτεινετε να παω;Αυτα τα ολιγα!
Ελπιζω να μην σας κουρασα και καθε απαντηση ευπροσδεκτη!Ευχαριστω εκ των προτερων και να'στε καλα!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Kανείς να με βοηθήσει;;;:(:(:(
λοιπον, εχω να σου προτεινω ενα χοστελ..
MEININGER City Hostel & Hotel Vienna in Vienna - Reviews and Online Bookings
ριξε μια ματια!δεν εχω προσωπικη εμπειρια, αλλα εμειναν εκει φιλοι μου και μου παν τα καλυτερα!ο,τι αλλο ειχα να πω για βιεννη, το χω γραψει σε αλλο σχετικο θεμα!ας μην επαναλαμβανομαι!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Kανείς να με βοηθήσει;;;:(:(:(
Δες και αυτή την επιλογή για διανυκτέρευση!
HappyHostel

Πηγε τον περασμένο Δεκέμβρη η ξαδέρφη μου με την φίλη της και μου την σύστησαν ανεπιφύλακτα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.858
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom