Ας ρολάρουμε και δω!

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Επ’ ευκαιρίας μιας και είναι καλοκαιρινή περίοδος να πούμε για τις ράμπες σε παραλίες. ΔΕΝ είναι για να κάνουμε βουτιές και για να παίζουμε. Είναι πανάκριβες κατασκευές που έχουν σκοπό να διευκολύνουν τους συνανθρώπους μας που κινούνται σε καροτσακι, να απολαύσουν την ελευθερία της θάλασσας.

View attachment 321162
ούτε εξέδρες για υποψήφιους ψαράδες να συμπληρώσω, γιατί το έχω δει κι αυτο!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Με είχε αγγίξει πολύ η συζήτηση που είχες κάνει με τους "τουλάχιστον δυο" και μου αρέσει πολύ ο αυθορμητισμός σου και η άνεσή σου.

Χαίρομαι ιδιαιτέρως που ήρθες στην παρέα μας! Τα κείμενα σου μπορούν να δώσουν ώθηση σε ανθρώπους ΑμεΑ που διστάζουν να ταξιδέψουν και να γνωρίσουν τον κόσμο!
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Γειά σου Καμίλ... Τι όμορφα πραγματα γράφεις... Συνέχισε έτσι, κάποιες φωνές ενώνουν τον κόσμο... εισαι μία απο αυτές!!!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Ωραιος! Μαγκας! Μπραβο σου! Εγω ηθελα να σε ρωτησω γιατι σου αρεσε το Τοκυο και η Βαρκελωνη, πες μας αν θες δυο λογια για αυτες. Και ποια πολη/ποιες πολεις ηταν οι πιο φιλικες/προσβασιμες προς τα ατομα αμεα?
 
Μηνύματα
15
Likes
129
Ωραιος! Μαγκας! Μπραβο σου! Εγω ηθελα να σε ρωτησω γιατι σου αρεσε το Τοκυο και η Βαρκελωνη, πες μας αν θες δυο λογια για αυτες. Και ποια πολη/ποιες πολεις ηταν οι πιο φιλικες/προσβασιμες προς τα ατομα αμεα?
Το Τόκιο ήταν παιδικό όνειρο (από μικρός με τραβούσε η Ιαπωνία και η κουλτούρα της) και το πέτυχα! Το γεγονός ότι είναι ταυτόχρονα τόσο εξελιγμένη αλλά και παραδοσιακή, όπως και ο ιδιαίτερος -μερικές φορές παλαβός με τα εδώ κριτήρια- τρόπος που αντιμετωπίζουν οι Ιάπωνες τη ζωή είναι πράγματα που με μαγεύουν!

Στη Βαρκελώνη έχω πάει δυο φορές και νομίζω ότι από τις ευρωπαϊκές πόλεις που έχω πάει είναι αυτή που ιδανικά θα ήθελα να ζήσω. Όπου και να βρεθείς είναι πανέμορφα, έχει τον Γκαουντί, την Μπάρτσα (που δεν είναι απλά μια ομάδα), την τέχνη, τον καιρό, το φαγητό και ένα σωρό πράγματα.

Και οι δυο πόλεις είναι εξαιρετικά προσβάσιμες και όταν βρίσκεσαι εκεί "ξεχνάς" ότι είσαι ανάπηρος!

Έγραψα περισσότερα για το Τόκιο εδώ και για τη Βαρκελώνη εδώ.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
530
Likes
2.287
Καλημερα!
Πρωτη φορα μπηκα σημερα στο μπλογκ σου, μου φανηκε πααααρα πολυ ενδιαφερον και ξεχωριστο για τρεις τουλαχιστον λογους.
Πρωτον, ο τροπος που γραφεις για καθε μερος, δινοντας και ταξιδιωτικα στοιχεια αλλα ταυτοχρονα και σχολια προσωπικης παρατηρησης των πραγματων. Δευτερον, οτι εχεις λινκ σε καθε αναφορα, ποσο βολευει και βοηθαει αυτο! Και τριτον, ειναι μια σελιδα πολυ ευχαριστη που αν για καποιο λογο σου εχει μειωθει η ταξιδιωτικη ορεξη, με το που διαβασεις ενα αρθρο θα σου ξυπνησει παλι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom