Αστείες φωτογραφίες

Alitis

New Member
Μηνύματα
0
Likes
10
Βουλή των Ελλήνων ή Πύργος της Βαβέλ;

Όντως, η ιστορία επαναλαμβάνεται. Και μπορεί να μην είναι ιστορία αλλά μυθολογία ο Πύργος της Βαβέλ, αλλά και οι πολιτικοί μας δεν είναι πολιτικοί αλλά μύθος. Τα χρόνια της κρίσης τρώγονται σαν τα σκυλιά μεταξύ τους (και να σκεφτήτε πως δεν είναι καν πεινασμένα) στο ποιος θα κυβερνήση αυτή τη χώρα απλά για ένα τίτλο. Η παροιμιώδεις φράση "δεν ξέρω τι θα με ξημερώσει" είναι χαραγμένη στο μυαλό κάθε έλληνα και ειδικά αυτών που είναι σε απόγνωση. Νομίζω πως είναι καιρός να κάνουμε ένα μυθικό έργο πραγματικό, αυτό της φωτογραφίας. Αυτό θα μείνει στην ιστορία της Ελλάδας και θα είναι ένα έργο άνεργων Ελλήνων.

Που ξέρετε... μπορεί να συγκινήσουμε με την ρεαλιστικότητα μας την ευρωπαϊκή ένωση και το ΝΔΤ και να μπουν χορηγοί.

By: Teo SG (από την ιστοσελίδα periergos.gr)
 

Alitis

New Member
Μηνύματα
0
Likes
10
Πως θα σώσει την Ελλάδα από την κρίση ο Αντώνης Σαμαράς;

periergos.gr
τώρα θα κοιμάμαι ήσυχος και όταν είμαι ξύπνιος θα σερφάρω με το δωρεάν wi-fi.
Τ Ε Λ Ο Ι Ο Τ Η Τ Α ! ! ! !
 

Alitis

New Member
Μηνύματα
0
Likes
10

Ο νόμος κατά του καπνίσματος ισχύει (στα χαρτιά) από το 1856 στην Ελλάδα και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Ο κος Πάγκαλος όμως, μας δείχνει δίχως φόβο και με πολύ πά(χ)ος, ότι αυτό το νόμο δεν πρέπει να τον δίνουμε σημασία. Θέλει να μας πει να παραδειγματιστούμε από αυτόν όχι μόνο στο να καπνίζουμε ελύθερα, αλλά και να πετάμε τη στάχτη στο πάτωμα σε κάθε κλειστό χώρο που βρισκόμαστε. Και για να αποκτήσουμε αυτό το θράσος θα βάλει αυστηρό νόμο κατά των σταχτοδοχείων. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να τα κάνουμε όλοι μαζί τη κατάσταση πιο σκατά από ότι είναι.

Εκτός και αν ο Κος Πάγκαλος διαφωνεί μαζί μου και ήταν απλά ένα λάθος της στιγμής. 'Η αν ο νόμος ισχύει για εμάς το λαϊτζίκο και όχι για την εξουσία. Τότε το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι πως θα πρέπει να μας καρφωθεί στο μυαλό μας η παροιμία "Μικρό κώλο δεν έδειρες, μεγάλο δεν ορίζεις!".
teosg.org
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom