Αυστρία Αυστρία - Ταξίδι στη Βιέννη!!

StSiotis

Member
Μηνύματα
28
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Καλησπερα st.siotis.Για τον καιρο μπορεις να μπαινεις στο freemeteo να βλεπεις μακροπροθεσμα τι συνθηκες θα εχει.Κ μια βδομαδα πριν φυγεις μπαίνεις να δεις και τι θερμοκρασίες.
Ναι έτσι θα το κοιτάξω, απλά μερικές φορές πέφτουν έξω και είπα να ρωτήσω κάποιον που μένει εκεί :haha:
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
καλημέρα στην ομάδα!
23-30/12/2018 πάμε Βιέννη!! έκλεισα και ξενοδοχείο! σε αυτά είμαι καλυμένη!! :clap:
τώρα αρχίζει ο προβληματισμός για μετακινήσεις, μονοήμερες εκδομές κτλ.
διάβασα όλα τα post αλλά τελικά δεν κατέληξα αν συμφέρει ή όχι η Vienna city card, ή η Vienna pass ή κανένα απο τα 2! ξέρω θα μου πείτε αν πάω σε πολλά μουσεία συμφέρει.. ακόμα δεν το μελέτησα αλλά σίγουρα Sissi, Ζοο, Belvedere, Κοινοβούλιο, καμιά Όπερα αν πετύχω τιμή για όρθιους φυσικά!..δεν ξέρω ποια άλλα αξίζουν. αν θέλει κάποιος να μας πεί.
επίσης σκεφτόμαστε για μονοήμερη Budapest & Salsburg. Hallstat θα ήθελα αλλά είναι μακρυά και ο σύζυγος βαρίεται!

:clap:καλή μέρα να έχουμε!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
καλημέρα στην ομάδα!
23-30/12/2018 πάμε Βιέννη!! έκλεισα και ξενοδοχείο! σε αυτά είμαι καλυμένη!! :clap:
τώρα αρχίζει ο προβληματισμός για μετακινήσεις, μονοήμερες εκδομές κτλ.
διάβασα όλα τα post αλλά τελικά δεν κατέληξα αν συμφέρει ή όχι η Vienna city card, ή η Vienna pass ή κανένα απο τα 2! ξέρω θα μου πείτε αν πάω σε πολλά μουσεία συμφέρει.. ακόμα δεν το μελέτησα αλλά σίγουρα Sissi, Ζοο, Belvedere, Κοινοβούλιο, καμιά Όπερα αν πετύχω τιμή για όρθιους φυσικά!..δεν ξέρω ποια άλλα αξίζουν. αν θέλει κάποιος να μας πεί.
επίσης σκεφτόμαστε για μονοήμερη Budapest & Salsburg. Hallstat θα ήθελα αλλά είναι μακρυά και ο σύζυγος βαρίεται!

:clap:καλή μέρα να έχουμε!
Καλημέρα. Που βρίσκεται το ξενοδοχείο;
Μονοήμερη Μπρατισλάβα καλύτερα.
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Last edited by a moderator:

Sofia x.

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Καλημερα!για τα παλατια της Σισσυες υπαρχει ενα ενιαιο εισητηριο.μπες στο site του σενμπρουν κ θα δεις το κοστος κ τι περιλαμβανει.οσο για τον ζωογικο κηπο ειναι διπλα απο το σενμπρουν ,μεσα στο κεντρο δηλαδη και νομιζω το κοστος ειναι 20 ευρω.
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
ευχαριστών @Sofia x. ..ήδη το έκανα ξέρω τις τιμές..το ερώτημα μου αν κάποιος χρησιμποίησε τις κάρτες και συμφέρουν....
 

StSiotis

Member
Μηνύματα
28
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
ευχαριστών @Sofia x. ..ήδη το έκανα ξέρω τις τιμές..το ερώτημα μου αν κάποιος χρησιμποίησε τις κάρτες και συμφέρουν....
Καλησπέρα,
Εμείς θα πάμε Bιέννη τώρα αρχές Οκτώβρη. Για να σου πω την αλήθεια εμείς πήραμε την Vienna Pass, γιατί βλέποντας τις τιμές για την είσοδο στα μουσειά που θέλουμε να πάμε, έβγαιναν πιο ακριβά...

Hallstatt έχει πάει κανείς?? Αξίζει?? Και αν ναι, με ποιον τρόπο πήγατε??
 
Last edited by a moderator:

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
@StSiotis την χρησιμοποιείσατε και για όλα τα ΜΜΜ? ισχύει για όλα τα διαμερίσματα ?

αχ σόρρυ τώρα είδα ότι ΘΑ πάτε! νόμζα πήγατε! γράψε άκυρο o_O
 
Last edited by a moderator:

StSiotis

Member
Μηνύματα
28
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
αχ σόρρυ τώρα είδα ότι ΘΑ πάτε! νόμζα πήγατε! γράψε άκυρο o_O
Άμα θες μαζί με αυτήν βγάζεις και μια travelcard και τότε έχεις free και τα ΜΜΜ...αλλιώς χωρίς την travelcard εχεις μονο το hop onoff bus
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Έχω διαβάσει δίαφορα και στην τελική νομίζω με οποιαδήποτε κάρτα δεν έχει και μεγάλες εκπτώσεις για να με δεσμεύσει. Εμείς θα είμαστε και 6 μέρες...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.113
Likes
3.741
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπέρα,
Πηγαίνουμε Βιέννη στις 8/10/2018 για 5 μέρες και έχουμε βγάλει την Vienna Pass που είναι για τα αξιοθέατα. Η αλήθεια είναι ότι είναι πάρα πολλά και δεν ξέρω αν αξίζουν όλα από θέμα χρόνου. Θα θέλαμε την άποψη σας όσοι γνωρίζετε...

Ακόμα τι καιρό θα έχει αυτές τις μέρες?? Θα ξεπαγιάσουμε?? :haha::haha:
Για πόσες μέρες έβγαλες την Vienna Pass; Σε 5 μέρες προλαβαίνεις να δεις σχεδόν τα πάντα στη Βιέννη.
Για να σου προτείνουμε αξιοθέατα θα πρέπει να μας ενημερώσεις για τα ενδιαφέροντα σου. π.χ. σου αρέσουν τα μουσεία ή προτιμάς πιο χαλαρές δραστηριότητες;
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
@Elena2508 !! Εσύ δεν είσαι η μόνιμη κάτοικος Βιέννης;:) το θυμάμαι απο άλλα σου post!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.229
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom