Αυτόματα links του TravelStories

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθούν τα αυτόματα links;


Είναι εξαιρετικά χρήσιμα για τους αρχάριους, αλλά από ένα σημείο και ύστερα είναι κουραστικό να ανοίγει για χιλιοστή φορά το «Λονδίνο»


Αναγκάζομαι να κάνω σκρολ, προσέχοντας να μην ακουμπήσει ο δείκτης του ποντικιού στις επίμαχες λέξεις! :(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά το έχω σημειώσει να το δω, αλλά δεν είναι στις άμεσες προτεραιότητες. Ο λόγος είναι ότι είναι απλούστατο να το αποφύγεις. Κάνεις scroll έχοντας το ποντίκι εκτός του κειμένου, δεξιά ή αριστερά. Δε νομιζω ότι είναι και τόσο τρομερό δηλαδή.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθούν τα αυτόματα links;


Είναι εξαιρετικά χρήσιμα για τους αρχάριους, αλλά από ένα σημείο και ύστερα είναι κουραστικό να ανοίγει για χιλιοστή φορά το «Λονδίνο»


Αναγκάζομαι να κάνω σκρολ, προσέχοντας να μην ακουμπήσει ο δείκτης του ποντικιού στις επίμαχες λέξεις! :(



Θεωρώ οτι είμαι πολύ χρήσιμο το εργαλείο και θα ναι κρίμα να απενεργοποιηθεί.
Τι πιο ωραιο και χρήσιμο όταν στη λέξη Περσία πχ εμφανίζονται οι εμπειρίες του Γιώργου και του panta.

Μάνο καλωσήρθες. Δες το και σαν παιχνιδάκι. Απόφυγε τις μπλε λέξεις με ζιγκ - ζαγκ. Οπως γινεται με τις λακουβες στους δρόμους.
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Θεωρώ οτι είμαι πολύ χρήσιμο το εργαλείο και θα ναι κρίμα να απενεργοποιηθεί........

Μάνο καλωσήρθες. Δες το και σαν παιχνιδάκι. Απόφυγε τις μπλε λέξεις με ζιγκ - ζαγκ. Οπως γινεται με τις λακουβες στους δρόμους.

Καλώς σας βρίσκω. :D


Μα δεν θα έλεγε κανείς να απενεργοποιηθεί ένα τόσο χρήσιμο εργαλείο.
Εγώ νόμιζα πως μπορώ να το απενεργοποιήσω μέσα από το προφίλ μου.

Πάντως ωραίο θα ήταν να γίνεται κάτι σαν αυτό που κάνει το CoolPreviews στον Firefox.
Όταν αφήνεις το ποντίκι σου πάνω σε ένα link, εμφανίζεται ένας μεγεθυντικός φακός

aimg11.imageshack.us_img11_9417_snap6ui0.gif



τον οποίο αν τον πατήσεις, ανοίγει το link σε ένα νέο προσωρινό παράθυρο για να δεις αν σε ενδιαφέρει.


aimg24.imageshack.us_img24_2309_snap8dr1.gif


Απλώς το αναφέρω σαν ιδέα και γιατί είναι χρήσιμο πρόσθετο του Firefox.


Κατά τα άλλα μια χαρά είναι τα αυτόματα links και ας κάνω και λίγο .. σλάλομ! :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom