Τουρκία Αϊβαλί μέσω Μυτιλήνης

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
Τελικά μετά από σκέψη, αποφάσισα μέσα στο Σεπτέμβρη για ένα 3ημεράκι να επισκεφτώ για 3η φορά τα παράλια της Τουρκίας...Μετά από τη Σμύρνη και το Κουσάντασι...φέτος έχει σειρά το Αϊβαλί. Σκέφτομαι να ταξιδέψω μέχρι Μυτιλήνη με πλοίο (42€) και να επιστρέψω με αεροπλάνο (52€). Φαντάζομαι εισιτήρια για Αϊβαλί θα βγάλω επί τόπου από Μυτιλήνη. Ξενοδοχείο δεν έχω κλείσει και σκέφτομαι να τα δω από κοντά κάποια που έχω δει μέσω booking.com. Απλά θα ήθελα να μην είναι έξω από την πόλη ώστε να μπορώ να μετακινούμε εύκολα.Έχει πάει κανένας αποκλειστικά Αϊβαλί; Αξίζει για 3 μέρες ή θα βαρεθώ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.167
Likes
41.552
Τελικά μετά από σκέψη, αποφάσισα μέσα στο Σεπτέμβρη για ένα 3ημεράκι να επισκεφτώ για 3η φορά τα παράλια της Τουρκίας...Μετά από τη Σμύρνη και το Κουσάντασι...φέτος έχει σειρά το Αϊβαλί. Σκέφτομαι να ταξιδέψω μέχρι Μυτιλήνη με πλοίο (42€) και να επιστρέψω με αεροπλάνο (52€). Φαντάζομαι εισιτήρια για Αϊβαλί θα βγάλω επί τόπου από Μυτιλήνη. Ξενοδοχείο δεν έχω κλείσει και σκέφτομαι να τα δω από κοντά κάποια που έχω δει μέσω booking.com. Απλά θα ήθελα να μην είναι έξω από την πόλη ώστε να μπορώ να μετακινούμε εύκολα.Έχει πάει κανένας αποκλειστικά Αϊβαλί; Αξίζει για 3 μέρες ή θα βαρεθώ;
Αν πήγαινες Ιταλία, δεν θα προλάβαινες να βαρεθείς. Αν βαρεθείς στο Αϊβαλί, κάνε μια εκδρομή ή ριξ' το στο φαί-γλυκό (πεδίον δόξης λαμπρό στην Τουρκία, θα τα ξέρεις).
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
Αν πήγαινες Ιταλία, δεν θα προλάβαινες να βαρεθείς. Αν βαρεθείς στο Αϊβαλί, κάνε μια εκδρομή ή ριξ' το στο φαί-γλυκό (πεδίον δόξης λαμπρό στην Τουρκία, θα τα ξέρεις).

χαχαχαχαχαχαχα....και έχουν ωραία γλυκά και φαγητά!!!!! εκδρομή για πού λες; πέρα από Σμύρνη...
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
οκ...σε ευχαριστώ...δεν το χα δει...(καθ ότι νεούδι στο φόρουμ)!!!!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Έχει πάει κανένας αποκλειστικά Αϊβαλί; Αξίζει για 3 μέρες ή θα βαρεθώ;
Πήγα πριν λίγες μέρες.Εισιτήριο αγοράζεις επιτόπου στα πάμπολλα πρακτορεία της Μυτιλήνης,είναι 10ε με επιστροφή.3 μέρες αποκλειστικά Αιβαλί ναι θα βαρεθείς με βεβαιοτητα!Πόσα γλυκά να φας πια?
Αξίζει την Πέμπτη που έχει το μεγάλο παζάρι για να χαρεις το πολύβουο πλήθος,τα παζαρέματα,τις φωνές,τις μυρωδιές των φαγητών κλπ.Τις υπόλοιπες μέρες επικρατει ησυχία οπότε θα είναι ακόμη πιο βαρετά.Μπορείς να πας με λεωφορειάκια dolmus στα διπλανά Μοσχονήσια αλλά και στην Πέργαμο αν σε ενδιαφέρει.
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά! Paefstra έριξα μια ματιά αλλά επειδή η Τουρκία είναι για μένα εύκολος προορισμός, φέτος στοχεύω Αϊβαλί! Και για να μη βαρεθώ θα το συνδυάσω με Μοσχονήσια και με Πέργαμο όπως μου λέτε....Το ταξίδι αυτό το κάνω τόσο για να χαλαρώσω και να ξεφύγω από τα συνηθισμένα (δουλειά, πίεση, άγχος, κτλ). Επιπλέον, είναι και μια ευκαιρία για φωτο-εξόρμηση μιας και είμαι "της φωτογραφίας" οπότε ελπίζω να μη βαρεθώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.190
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom