Αϊτή Αϊτή: Η χώρα με τα χίλια πρόσωπα

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Βρέθηκα στην Αιτή πριν 10 ημέρες.Πήγα στο Cap Haitien και στο Labadee.
Η βόρεια πλευρά έχει πραγματικά απίστευτες παραλίες!
8261981984_0f9e84a3d1_z - Η φωτογραφική Gallery του TravelStories

8260920683_c37301385f_z - Η φωτογραφική Gallery του TravelStories

8260932635_e80772999a_z - Η φωτογραφική Gallery του TravelStories

Και όσοι βρεθείτε μην παραλείψετε να δοκιμάσετε την Prestige,αιτινή μπύρα που δεν εξάγεται.
..μπορεις να δωσεις πληροφοριες πως ειναι μετα απο ολο το χαμο και το κοστος περιπου εισιτηριων και διαμονής?????
ευχαριστω:xmas_smile:
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
..μπορεις να δωσεις πληροφοριες πως ειναι μετα απο ολο το χαμο και το κοστος περιπου εισιτηριων και διαμονής?????
ευχαριστω:xmas_smile:
Lullu δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω πάρα πολύ γιατί εγώ πήγα κρουαζιέρα από Miami και κάθησα στη βόρεια πλευρά μια μέρα και το βράδυ επέστρεψα.Η American Airlines το είχε το εισιτήριο 250 ευρώ για Πορτ-ο-Πρενς από Μαιάμι.Από κόστος διαμονής δεν έχω ιδέα αλλά φαντάζομαι θα είναι πολύ φτηνά.
Μίλησα με πολλούς ντόπιους στο Cap Haitien και μου είπαν πως η κατάσταση στην ενδοχώρα είναι τραγική.Η ανθρωπιστική βοήθεια ουσιαστικά δεν έφτασε ποτέ σε αυτούς αλλά στους κυβερνώντες,το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού ζει κάτω από τέντες,πολλά μικρά κορίτσια που έμειναν ορφανά έχουν πέσει θύματα βιασμού και κάποιοι ανέφεραν ακόμα και περιστατικά κανιβαλισμού.'Ολα αυτά αφορούν την πρωτεύουσα.
Φαγητό στο Cap Haitien ακόμα και σε τουριστικά μέρη έτρωγες με 5 περίπου δολάρια.Γι'αυτό υπολογίζω πως η διαμονή θα είναι πολύ φτηνή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom