Γερμανία ΒΟΗΘΕΙΑ1!!!

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
και κανενας δεν απαντησε σ'αυτο που ρωτησα. τελοσπαντων ευχαριστω πολυ
!
Μα τι να σου απαντησουμε? Αν μπορεις να νοικιασεις με δικια σου πιστωτικη και αλλον οδηγο, στειλε email σε εταιριες ενοικιασεων να σου πουνε.
Αν δε γραφουν τις πληροφοριες στο σαιτ.
Καθε εταιρια εχει τους κανονες της, και ειναι συγκεκριμενοι. Εγω εχω ακουσει οτι αλλες φορες γινετε ,αλλα μερικες φορες ζητανε τα στοιχεια της καρτας να ειναι αυτα του οδηγου.
Επισης ο τιτλος που εβαλες ,δε βοηθαει για καποιον πιο "ειδικο"(που ξερει περισσοτερα για το θεμα)να μπει το τοπικ να σου απαντησει.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
΄΄γινεται αφου δηλωσεις οτι θα ειναι αλλος οδηγός και πληρωνεις επιπλεον (για τη ελλαδα0 5 ευρω συν ΦΠΑ...
 

accordion

Member
Μηνύματα
38
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
ανταρκτικη
Το αυτοκίνητο συμφέρει γιατί στη γερμανία εγώ έβρισκα πολυ φθηνότερα ξενοδοχεία λίγο πιο εξω από το κέντρο σε όλες τις πόλεις οπότε τα λεφτά της ενοικίασης θα τα βγάλεις απο τις διανυκτερεύσεις!επίσης αν θυμάμαι καλά μετά τις εφτα το απόγευμα ειναι κ δωρεάν το παρκινγκ οπότε θα κάνεις κ τις βόλτες σου χωρίς να ταλαιπωρείσαι με ΜΜΜ.Όσον αφορα τις χρεώσεις λιγο προσοχή στους όρους να ειναι φουλ η ασφαλιστική κάλυψη κ δε θαχετε δυσαρεστες εκπλήξεις.το θέμα με την πιστωτική εξαρτάται απο την εταιρεία ενοικίασης!!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Απο τιμές προτιμα Europcar, είναι τις περισσότερες φορές η πιο οικονομική επιλογη. Οπως σου είπε κι ένας φίλος πιο πάνω με το αυτοκίνητο έχεις πολυ μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων κι επίσης οποίος οδηγεί θα το ευχαριστηθεί λόγω autobahn
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Ναι αλλα το συγκεκριμενο προγραμμα δεν επιτρεπει ελευθερια κινησεων. Δηλαδη αυτο το πλεονεκτημα που εχει το αυτοκινητο ,παει χαμενο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
καπησπερα!! σας παρακαλω ζητω βοηθεια!! φευγουμε γερμανια για 5 μερες. σκεφτομαι να νοικιασω αυτοκινητο ή με τρενο? εχω πιστωτικη αλλα το αγορι μου θα οδηγαει,εγω δεν εχω διπλωμα. μπορουμε να κανουμε κατι τετοιο? απ'την αλλη φοβαμαι πολυ να νοικιασω αυτοκινητο μην μου βγαλουν στο τελος κανενα ποσο που δεν το περιμενω! ποιος ειναι ο οικονομικοτερος τροπος? θα βγαλουμε την rail pass για 3 μερες κοστιζει 150 € για τον καθενα. εσεις τι μου προτεινετε? ευχαριστω πολυ.
Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις στη Γερμανία να ζητάνε οπωσδήποτε η πιστωτική να είναι στο όνομα του οδηγού, και να αρνούνται την ενοικίαση σε διαφορετική περίπτωση. Δεν ξέρω αν είναι νόμος, κανονισμός, πολιτική εταιρίας ή οτιδήποτε άλλο, ούτε αν ισχύει σε όλες τις εταιρίες.
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις στη Γερμανία να ζητάνε οπωσδήποτε η πιστωτική να είναι στο όνομα του οδηγού, και να αρνούνται την ενοικίαση σε διαφορετική περίπτωση. Δεν ξέρω αν είναι νόμος, κανονισμός, πολιτική εταιρίας ή οτιδήποτε άλλο, ούτε αν ισχύει σε όλες τις εταιρίες.
Πράγματι αυτό ισχύει. Η πιστωτική (τουλάχιστον μία)στο όνομα του οδηγού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom