Ουγγαρία Σλοβακία ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ - ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ ΤΡΕΝΟ

nikosgreek

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εγω αυτο ειχα σκεφτει. απο το αεροδρομιο στο σταθμο των τρενων και απο κει με το eurocity για Μπρατισλαβα. 16ευρω μεπιστροφη το βρισκω στο site τους. Αλλα δεν τα καταφερνω να κλεισω. Απο καποιο σημείο και πέρα ειναι μονο στα ουγγρικά. Ελπίζω να μη χρειάζεται κράτηση και ναχει θέσεις.
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Θα βρεις θέση σίγουρα στο τρένο για για Μπρατισλάβα, πόσο το κάνει όμως; πάνω από 3 ώρες; Γιατί το λεωφορείο το κάνει λιγότερο.
 

nikosgreek

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
2 ώρες και 40 λεπτά λέει στο site τους mav.hu πως το κάνει το τρένο. 19 ευρω μεπιστροφή με κράτηση θέσης. Λεωφορείο το orangeways για τις μερες που θέλω μου το δίνει 120ευρώ με επιστροφη!!! Η άλλη εταιρεία πως λέγεται;
 
Μηνύματα
127
Likes
22
travelagency.eu, τόση ώρα κάνει και αυτή και πληρώνεις 7,5 ευρώ. Τότε, πήγαινε, φίλε, με όποιο "κουμπώνει" καλύτερα με την πτήση σου.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
travelagency.eu, τόση ώρα κάνει και αυτή και πληρώνεις 7,5 ευρώ. Τότε, πήγαινε, φίλε, με όποιο "κουμπώνει" καλύτερα με την πτήση σου.
εχει κλεισει καποιος αλλος με την συγκεκριμενη εταιρια?Σκεφτομαι να το κλεισω απο τωρα για τον Μαιο που θα ειμαι Βουδαπεστη και θελω να πεταχτω Μπρατισλαβα!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Βουδαπέστη Μπρατισλάβα το έχω κάνει γύρω στα 17 ευρώ εισιτήριο δεν χρειάζεται να το κλείσεις από μπροστά. Όταν αποφασίσεις να φύγεις πάνε στο σταθμό των τρένων και απλά κλείσε το εισιτήριο. Έχει αρκετές γραμμές απ' ότι θυμάμαι μέσα στην ημέρα δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Βουδαπέστη Μπρατισλάβα το έχω κάνει γύρω στα 17 ευρώ εισιτήριο δεν χρειάζεται να το κλείσεις από μπροστά. Όταν αποφασίσεις να φύγεις πάνε στο σταθμό των τρένων και απλά κλείσε το εισιτήριο. Έχει αρκετές γραμμές απ' ότι θυμάμαι μέσα στην ημέρα δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.
Σαν παρεα υπαρχει προτιμηση στο λεωφορειο και οχι στο τρενο και επειδη βρηκα 7 ευρω το εισιτηριο ελεγα μηπως να το εκλεινα!Το δικο σου 17 ευρω ηταν με επιστροφη?και να φανταστω απο τον keleti τον σταθμο?
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Keleti σταθμός 17 ευρώ μόνο πάνε νομίζω αλλά μέσα στο τρένο νομίζω έχει μπύρα που κάνει γύρω στα 80 λεπτά. Σε 2 ώρες σκοτώνεις πολλές αν βρείτε και καλή παρέα στο τρένο. Είναι πολύ διασκεδαστική διαδρομή.
 

theodora!

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,,,αύριο κιόλας!!
Καλησπέρα,
εάν προτιμάς λεωφορείο μπορείς να τσεκάρεις στην παρακάτω σελίδα και να κάνεις και κράτηση εισητηρίου αν και δεν πιστεύω πως είναι απαραίτητο.
Slovaklines   -  Main page
πρόσεξε στην επιλογή σου για Μπρατισλάβα να πατήσεις "as"(autobusova stanica0 που είναι ο κεντρικός σταθμός των λεωφορείων.
Καλύτερη επιλογή πάντως είναι το τρένο έχει δρομολόγια ανα 2 ωρο,η διαδρομή διαρκεί 2ώρες και 40 λεπτά και το εισητήριο κοστίζει γύρω στα 15 ευρώ χωρίς επιστροφή.
το τρένο το παίρνεις απο το keleti με προοροσμο bratislava hlavna stanica.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom