Ουγγαρία ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ HOTELS!!

gosu_nina

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη Χριστούγεννα
Μήπως έβλεπες κάποιο άλλο;
Αν το βρήκες σε καλή τιμή είναι super



159,80 οι 4 βραδιες..σαν τιμη ειναι απεχτη δεν το συζηταω..εγω κολλησα σε καποιεσ αρνητικεσ κριτικες...:xmas_confused:
ισωσ να ηταν λαθοσ αλλα ξεκινησα εκτωσ απο βαθμολογιεσ να διαβαζω κριτικες σε οσα ξενοδοχεια ξεχωριζα και τωρα εχω μπερδευτει λιγουλααααακι...:xmas_rolleyes: απλα το γεγονοσ οτι το bohem μαζευει τοσο καλη βαθμολογια και εχει τοσα θετικα σχολια με προβληματισε..αλλα καθωσ φαινεται δεν βολευει στο να γυρισουμε την πολη..
 

gosu_nina

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη Χριστούγεννα
και εγώ έμεινα πέρσυ τον οκτώβριο στο eurostar και ήταν άψογο για τα λευτά του με πολύ καλό πρωινό.τώρα φεύγω τη παρασκευή το πρωί για τριήμερο και έκλεισα στο sofitel.

πολυ ωραιο και το sofitel...απιστευτη θεα:xmas_biggrin: καλο ταξιδι:xmas_cool:
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
η αληθεια ειναι το eurostar ήταν μια απο τισ αρχικεσ επιλογες μου..οι κριτικες στο booking.com με εκαναν να αλλαξω γνωμη:xmas_rolleyes:...εσυ που πηγες ησουν ευχαριστημενος απο το πρωινο του και την καθαριοτητα?? το boutic hotel zara ειναι πιο κεντρικα μου ειπες?

σε ευχαριστω για τισ πληροφοριες :xmas_biggrin:
Το πρωινό του είναι πολύ καλό και το ξενοδοχείο κεντρικότατο. Σου το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Το ΖΑΡΑ είπα ότι ειναι πιο κεντρικό σε σχέση με το BOHEM ART. Άλλα όχι και κοντά στην κεντρική πλατεία Vorosmarty ter που είναι η καρδιά της Βουδαπέστης. Δες χάρτη Google Earth.
Σε συμβουλεύω ότι κι αν επιλέξεις να έχει μετρό για μετακίνηση και φυσικά να πάρεις την Budapest Card. Εγλω πηρα την 48 ωρών και κόστιζε 6900 Huf. Όλες οι μετακινήσεις απο το ένα μέρος στο άλλο γίνεται με το μετρό. Εξάλλου θα πας χειμώνα και δεν είναι για πολύ περπάτημα. Κρύο, βροχή.
Και επειδή δεν ξερω τι ώρα φράνει το αεροπλάνο σου (εγώ έφτασα 6:05 πρωι) και τέτοια ώρα δεν κινείται τίποτα μπορείς να νοικιάσεις μικρό βαν AirportShuttle.hu - Az utaz (για δύο άτομα σύνολο 23 ευρώ αεροδρόμειο - ξενοδοχείο και επιστροφή) το οποίο σε πηγαίνει στο ξενοδοχείο. Μεγάλη εξυπηρέτηση ειδικά την πρωινή ώρα. Αν φτάνεις απόγευμα μπορείς να πάρεις λεωφορείο για οικονομία.
 

gosu_nina

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη Χριστούγεννα
Σε συμβουλεύω ότι κι αν επιλέξεις να έχει μετρό για μετακίνηση και φυσικά να πάρεις την Budapest Card. Εγλω πηρα την 48 ωρών και κόστιζε 6900 Huf. Όλες οι μετακινήσεις απο το ένα μέρος στο άλλο γίνεται με το μετρό.


η budapest card ειναι για τα μμμ να υποθεσω????
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
η budapest card ειναι για τα μμμ να υποθεσω????[/quote]

Ναι είναι για τα ΜΜΜ. Σε κάθε στάση του μετρό έχει ελεγκτές.
Το σαιτ είναι 72h - budapest-card.com και εκτός των μετακινήσεων έχεις και εκπτώσεις σε μουσεία, εστιατόρια και κρουαζιέρες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Σε συμβουλεύω ότι κι αν επιλέξεις να έχει μετρό για μετακίνηση και φυσικά να πάρεις την Budapest Card. Εγλω πηρα την 48 ωρών και κόστιζε 6900 Huf. Όλες οι μετακινήσεις απο το ένα μέρος στο άλλο γίνεται με το μετρό.


η budapest card ειναι για τα μμμ να υποθεσω????
yep, αλλά για μένα είναι υπερεκτιμημένη η κάρτα αυτή, μιας κι καλύτερα να πάρεις ένα τρίμερο εισιτήριο για όλα τα ΜΜΜ, που για 72 ώρες κάνει 3850 φιόριντ (ένα ευρώ = 300 φιόριντ)
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
yep, αλλά για μένα είναι υπερεκτιμημένη η κάρτα αυτή, μιας κι καλύτερα να πάρεις ένα τρίμερο εισιτήριο για όλα τα ΜΜΜ, που για 72 ώρες κάνει 3850 φιόριντ (ένα ευρώ = 300 φιόριντ)
Αν πας στα μουσεία και τις Συναγωγές τους οι εκπτώσεις που σου προσφέρει η Card συμφέρει πάααρα πολύ...
Αν όμως δεν πας πουθενά (που πιστεύω) οτι δεν πας γι΄αυτό τη Βουδαπέστη τότε μια απλή κάρτα μετακινήσεων θα ήταν ότι πρέπει...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Αν πας στα μουσεία και τις Συναγωγές τους οι εκπτώσεις που σου προσφέρει η Card συμφέρει πάααρα πολύ...
Αν όμως δεν πας πουθενά (που πιστεύω) οτι δεν πας γι΄αυτό τη Βουδαπέστη τότε μια απλή κάρτα μετακινήσεων θα ήταν ότι πρέπει...
στην Βουδαπέστη έχω πάει πάνω από 15 φορές, κι όσες φορές έχω πάει, έχω παρατηρήσει ότι η κάρτα δε "πολυσυμφέρει" μιας κι οι Εκπτώσεις δε είναι κι οι καλύτερες. Πριν την αγοράσει κανείς, καλό είναι να τσεκάρει ποια μουσεία τον ενδιαφέρουν, κι να υπολογίσει μετά. Για μένα η Βουδαπέστη είναι πόλη του περπατήματος, κι λίγα μουσεία να δει κανείς (όπως κι μια βόλτα σε μια από τις πολλές θερμές πηγές του ;) )
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.756
Likes
15.382
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλημέρα απο Sofitel απο Βουδαπέστη,ο καιρός είναι περίπου ίδιος με της χθεσινής μέρας στη Θεσ/νίκη.το δωμάτιο που μας έδοσαν στην αρχή αναβαθμίστηκε (μετά απο το παραμύθιασμα μου ότι έχουμε σήμερα επέτειο γάμου με τη σύζυγο) σε πιό κεντρικό στον 7 όροφο με απίθανη θέα το ποτάμι και τη Πέστη.:xmas_lol::xmas_lol:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Makisg να περασετε τελεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom