Ουγγαρία ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ

antzela1234

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας θελω να παω 20 Δεκεμβριου στην Βουδαπεστη με φιλους 4 ατομα δηλαδη για 4 μερες!Που να μεινουμε μεσα στο κεντρο η καπου πιο εξω?Αξιζει για Δεκεμβριο?Ειναι η πρωτη φορα που θα ταξιδεω εκτος Ελλαδας και δεν ξερω τιποτα.Μου ειπαν και για Πραγα οτι ειναι καλα.Εσεις που προτεινεται καλυτερα?Τον Δεκεμβριο χιονιζει στην βουδαπεστη?Ευχαριστω και καλως ας βρηκα;)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.927
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εγω θα σου πρότεινα να παρατήσεις τις Βουδαπέστες και -ειδικά- τις Πράγες και να στραφείς προς την Κρακοβία. Μπαράκια-κελλάρια, ντόπια κουζίνα , καλές τιμές, εκδρομή Αουσβιτς αλατορυχεία, χιόνι, κρύο, έντονη νυχτερινή ζωή, ωραίος νεανικός κόσμος αποκομμένος απο γκρούπ, φοιτητόκοσμος, κουλτούρα, απίστευτα ντεκόρ στα εστιατόρια, εβραική συνοικία, όμορφες εκδρομές, ιστορικά κτήρια, γκαλερί.. ε... τι άλλο θές?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω προτεινω να πατε βουδαπεστη, που ειναι και η αρχικη σας ιδεα αλλωστε και εαν ειστε νεα παιδια να μεινετε εδω..
Maverick Hostel - Welcome to Maverick Hostel Budapest
δεν ειναι κατι το φοβερο, αλλα σαν τιμη και σαν τοποθεσια αξιζει!!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
να ρωτησω και γω κατι? εχω βρει για διαμονη και γενικα εχω μαζεψει πληροφοριες τι να δουμε και που να παμε και σας ευχαριστω ολους για τα tips αλλα ειμαι και γω περιεργη , θα παμε μεσα γεναρη, πως ειναι περιπου ο καιρος εκει?
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Γιοτα δες εδω. Εχει τις μεσες θερμοκρασιες για καθε μηνα οποτε φανταζομαι θα καλυφθεις.
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Άλλο Βουδαπέστη κι άλλο Πράγα,και οι δύο είναι κούκλες αλλά δεν μοιάζουν,είναι ανάλογα τι θέλεις να δείς.Έχω πάει και στις δύο αλλά εγώ πήγα καλοκαίρι οπότε δεν μπορώ να σου πώ κάτι για τον καιρό,στο Βερολίνο όμως που πήγα Δεκέμβριο δεν σταμάτησε να χιονίζει 4 μέρες που έμεινα εκεί.Φαντάζομαι πως θα είναι κάτι ανάλογο.Για την Βουδαπέστη που ρωτάς εγώ έμεινα στο κέντρο της Πέστης και μου ήταν πολύ βολικά όλα.Όπου και να πας πάντως,είτε Βουδαπέστη είτε Πράγα είναι τέλεια 100%!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.758
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom