Πολωνία ΒΡΟΤΣΛΑΒ-Ψαχνωντας για νανους!

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ωραια μινι ιστοριουλα! Μια ερωτηση ... γυριζεται σε μια μερα το μεγαλυτερο κομματι της πολης? Σκεφτομουνα για μονοημερη απο Κρακοβια
Άνετα. Το 2013 το είδα ως ημερήσια εκδρομή από τη Βαρσοβία (με αεροπλάνα), προσγειώθηκα 11:35, απογειώθηκα 20:40 και στο ενδιάμεσο είδα τα πάντα (και παραπάνω από αυτά που αναφέρονται στην ιστορία αυτή) και είχα και αρκετό χρόνο για να φάω, να πιω, και να αράξω στο lounge στο αεροδρόμιο πριν την αναχώρηση.
 

Cindy S.

Member
Μηνύματα
44
Likes
15
αρκετα οικονομικα! κατι νανακια που αγορασα κ καποια διακοσμητικα κοστιζαν περιπου 10-15 ζλοτι το τεμ
καλησπέρα!
Όμορφο ταξίδι και από ότι κατάλαβα το έκανες και μόνος. ....
Είναι μια από τις επόμενες επιλογές μου η Βαρσοβία και μου έκανε εντόπιση το 10-15ζλοτι!!! Δλδ 3,50€;;;;;;; τον είχα για φθηνό προορισμό!!!!
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
καλησπέρα!
Όμορφο ταξίδι και από ότι κατάλαβα το έκανες και μόνος. ....
Είναι μια από τις επόμενες επιλογές μου η Βαρσοβία και μου έκανε εντόπιση το 10-15ζλοτι!!! Δλδ 3,50€;;;;;;; τον είχα για φθηνό προορισμό!!!!
ειναι αρκετα οικονομικος προορισμος κ αξιζει.ναι μονος το εκανα το ταξιδι
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Τον Αύγουστο επισκέφτηκα και εγώ το πανέμορφο Βρόσλαβ με πτήση 9 ευρώ της Ryan από Βαρσοβία. Οι νάνοι του Βρόσλαβ και το κυνήγι για να τους βρεις είναι συναρπαστικό! στο Tourist Information Office αλλά και σε μαγαζιά με σουβενίρ πουλάνε χάρτη με τη διεύθυνση και τη φωτογραφία του κάθε νάνου για να τους βρίσκεις εύκολα. Φυσικά εκεί δεν υπάρχουν όλοι διότι συνεχώς πολλαπλασιάζονται και ήδη πλησιάζουν τους 400! Να φανταστείτε ότι στο ξενοδοχείο που έμενα Mercure Wroclaw Centrum είχε 3 σε διάφορα σημεία της reception που δεν υπήρχαν στον χάρτη.
Επίσης αξίζει ο Ζωολογικός κήπος που είναι ο πιο παλιός και με τη μεγαλύτερη επισκεψιμότητα στη χώρα που περιλαμβάνει και το Afrykarium με πολλά είδη ψαριών. Τεράστια έκταση πολύ όμορφα διαμορφωμένη όπου μπορείς να περάσεις όλη τη μέρα, έχει και σημεία για φαγητό όπου μπορείς να φάς να πιείς μια μπύρα και να ξεκούραστείς.
Αχ πανέμορφη Πολωνία!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom