Βέλγιο Ολλανδία Βέλγιο - Ολλανδία Καλησπερα μια ερωτηση..

krisna87

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα στην ομαδα .
παιδες σας παρακαλω βοηθηστε με .
θελω με την γυναικα μου να παμε ολλανδια βελγιο
οπωςδηποτε θελω να επισκεφτω γανδη μπρουζ αμστερναμ.
αμστερναμ εχουμε ξαναπαει αλλα θελουμε οπωςδηποτε να δουμε και το βελγιο
θα εχουμε 7μερες.
εχω 1 απορια
υπαρχουν τουριστικα στο αμστερνταμ για μονοημερες σε γανδη η μπρουζ
η εστω μας βολευει η μονοημερη με το τρενο και ποσο ευκολο ειναι ?
ρωταω αν υπαρχει κατι οργανωμενο γιατι στις μετακινησεις δεν τοχουμε εχουμε χαθει πολλες φορες:bleh:
οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη
ευχαριστω
:)
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Στη θέση σου θα έμενα σε μια από τις 2 χωρες.

Ολλανδια:
4 μέρες Άμστερνταμ
Ημερήσια σε giethoorn ουτρεχτη market volendam edam zanse zaans χαρλεμ lieden

3 μέρες χαγη
Ημερήσια σε Ρότερνταμ gouda kiderjik πάρκο με ανεμόμυλους
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας για το ταξίδι που θα πραγματοποιηθει την Πρωτοχρονιά από 1/1/2020 έως 6/1/2020.
Θα θέλαμε να επισκεφτούμε το Άμστερνταμ και μετά να περάσουμε Μπρυζ... Πιστεύετε είναι αρκετές οι μέρες;
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Κατα τη γνωμη μου ειναι μια χαρα. Αμστερνταμ δεν εχω παει αλλα εχω επισκεφθει Μπρυζ με μονοημερη στη Γανδη.Εγω θα εκανα 3 βραδυα στο Αμστερνταμ και 2 στη Μπρυζ για να κανω απο κει και τη μονοημερη στη Γανδη.
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Κατα τη γνωμη μου ειναι μια χαρα. Αμστερνταμ δεν εχω παει αλλα εχω επισκεφθει Μπρυζ με μονοημερη στη Γανδη.Εγω θα εκανα 3 βραδυα στο Αμστερνταμ και 2 στη Μπρυζ για να κανω απο κει και τη μονοημερη στη Γανδη.
Ωραία! Άρα Μπρυζ ουσιαστικά τη βλέπεις σε μιάμιση μέρα; Δεδομένου ότι την τελευταία φεύγουμε και τη μια θα κάνουμε μονοήμερη στη Γάνδη μένει καθαρή μιάμιση μέρα.

Στη Γάνδη με ποιον τρόπο πάμε;
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ωραία! Άρα Μπρυζ ουσιαστικά τη βλέπεις σε μιάμιση μέρα; Δεδομένου ότι την τελευταία φεύγουμε και τη μια θα κάνουμε μονοήμερη στη Γάνδη μένει καθαρή μιάμιση μέρα.

Στη Γάνδη με ποιον τρόπο πάμε;
Ειναι αρκετη μιαμιση μερα. Στη Γανδη πηγα με τρενο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μείνετε ολλανδία μόνο. Και τελείως άκυρη περίοδος για Μπρυζ, και πολύ μακριά (έχει ωραιότατες πόλεις και η Ολλανδξα να πάτε).
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Μείνετε ολλανδία μόνο. Και τελείως άκυρη περίοδος για Μπρυζ, και πολύ μακριά (έχει ωραιότατες πόλεις και η Ολλανδξα να πάτε).
Γιατί είναι άκυρη περίοδος για Μπρυζ;
Γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ καλή περίοδος.. μπορείς να μου εξηγήσεις;

Επίσης το πλάνο διαμορφώνεται ως εξής 31/12/2019 απόγευμα πετάμε για Άμστερνταμ και 4/1/2020 πρωί παίρνουμε τρενο/λεωφορείο για Μπρυζ όπου θα κάνουμε και επίσκεψη Γάνδη. Και 6/1/2020 επιστροφή από Βρυξέλλες Αθήνα.

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερα να μείνω μόνο Ολλανδία;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.598
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Γιατί είναι άκυρη περίοδος για Μπρυζ;
Γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ καλή περίοδος.. μπορείς να μου εξηγήσεις;

Επίσης το πλάνο διαμορφώνεται ως εξής 31/12/2019 απόγευμα πετάμε για Άμστερνταμ και 4/1/2020 πρωί παίρνουμε τρενο/λεωφορείο για Μπρυζ όπου θα κάνουμε και επίσκεψη Γάνδη. Και 6/1/2020 επιστροφή από Βρυξέλλες Αθήνα.

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερα να μείνω μόνο Ολλανδία;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια
Εχει δίκιο ο taver. Εντελώς αταίριαστος συνδυασμός πόλεων!! Την Μπρυζ πότε θα την δεις; Το απογευμα της μέρας που θα φτάσεις και το πρωί της επόμενης; Και μετά Γάνδη για λίγες ώρες;
Και όλη αυτήν την ταλαιπωρία μέσα στον Γενάρη, με το πιο πιθανό καιρό με κρύο και βροχή...
Έχεις ήδη κλείσει τις πτήσεις;
Στις Βρυξέλλες έχεις πάει;
Η δικη μου προταση ειναι μόνο Βέλγιο για 6 μέρες που έχει πανέμορφες πόλεις ή μόνο Ολλανδία με 3 τουλάχιστον διανυκτερευσεις στο Άμστερνταμ και 2 στην Χάγη, για να δεις Delft και Ρότερνταμ απο εκεί.
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Εχει δίκιο ο taver. Εντελώς αταίριαστος συνδυασμός πόλεων!! Την Μπρυζ πότε θα την δεις; Το απογευμα της μέρας που θα φτάσεις και το πρωί της επόμενης; Και μετά Γάνδη για λίγες ώρες;
Και όλη αυτήν την ταλαιπωρία μέσα στον Γενάρη, με το πιο πιθανό καιρό με κρύο και βροχή...
Έχεις ήδη κλείσει τις πτήσεις;
Στις Βρυξέλλες έχεις πάει;
Η δικη μου προταση ειναι μόνο Βέλγιο για 6 μέρες που έχει πανέμορφες πόλεις ή μόνο Ολλανδία με 3 τουλάχιστον διανυκτερευσεις στο Άμστερνταμ και 2 στην Χάγη, για να δεις Delft και Ρότερνταμ απο εκεί.
Όχι δεν έχω κλείσει εισητηρια! Πρώτα προσπαθώ να φτιάξω το πρόγραμμα! Αν είναι να επιλέξω προορισμό θα προτιμήσω Ολλανδία! Οπότε θα ψάξω το πρόγραμμα που μου προτείνατε και θα επανέλθω

ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom