Βέλγιο Ολλανδία Βέλγιο - Ολλανδία Καλησπερα μια ερωτηση..

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Εχει και απο Γανδη τραινα για το αεροδρομιο. Τωρα με βαλατε σε διλημμα ομως να μεινω Μπριζ η Γανδη; Με ενδιαφερει πιο πολυ να γυρισω το μερος, ποια πολη ειναι πιο ωραια το βραδυ απτις δυο; Επισης για την Ουτρεχτη φτανει μια διανυκτερευση;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εχει και απο Γανδη τραινα για το αεροδρομιο. Τωρα με βαλατε σε διλημμα ομως να μεινω Μπριζ η Γανδη; Με ενδιαφερει πιο πολυ να γυρισω το μερος, ποια πολη ειναι πιο ωραια το βραδυ απτις δυο; Επισης για την Ουτρεχτη φτανει μια διανυκτερευση;
Εξαιρετικη η Ουτρεχτη,μια διανυκτερευση ομως αρκει νομιζω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.433
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας και απο εμενα. Θα ταξιδεψω προς Αμστερνταμ τον Ιουνιο και θα γυρισω απο Βρυξελλες. Θα μεινω συνολικα 7 νυχτες φτανω πρωι και φευγω αργα το απογευμα. Προβληματιζομαι να φτιαξω το προγραμμα. Σκεφτομουν 3 μερες Αμστερνταμ (εκδρομη Ενταμ, Βολενταμ κτλ), 2 Ουτρεχτη (εκδρομη Ντελφτ ισως Χαγη) και απο εκει με λεοφωρειο-τραινο (?) Γανδη για 2 μερες (εκδρομη Μπριζ) και τελος μιση μερα Βρυξελλες. Πως σας φαινεται; Με προβληματιζει βεβαια αν ειναι καλυτερα (συνδιασμος τιμης-χρονου) να φυγω απο Ουτρεχτη ή Αμστερνταμ για Γανδη και να αντιστρεψω ετσι τους 2 πρωτους προορισμους.
Γιατί να βάλεις διανυκτερεύσεις και στην Ουτρέχτη; Οι αποστάσεις μεταξύ Άμστερνταμ και των πόλεων/χωριών που θέλεις να επισκεφτείς είναι πολύ μικρές. Μπορείς να κάνεις όλες τις εκδρομές από Άμστερνταμ. Α! και οι εκδρομές που κανονίζεις είναι κάμποσες, θα είσαι λίγο στο τρέξιμο.
Όσο για το δίλημμα Γάνδη ή Μπριζ: Εμείς μέναμε Μπριζ. Είναι πολύ ατμοσφαιρική και το πρωί και το βράδυ. Είναι όνειρο να περπατάς στους άδειους από τους τουρίστες δρόμους αργά το βράδυ. Αλλά σχεδόν μόνο αυτό μπορείς να κάνεις, καθώς έχει πολύ λίγα μέρη για να βγεις αργά.
Αν θες διάβασε κι εδώ την ιστορία μου
http://www.travelstories.gr/community/threads/Χριστούγεννα-στη-Φλάνδρα.45436/
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μεινε Μπριζ το βραδυ , η Γάνδη μπορεί να ειναι και αυτη όμορφη όμως δεν σου βγάζει αυτο το κατι ... οταν νυχτωνει
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Επειδη θα μεινω βελγιο Σ/κ και αποτι διαβασα γινεται χαμος απτους τουριστες μαλλον θα αποφυγω ν μεινω μπριζ, θα το αφησω για αλλη εκδρομη, φθινοπωρινη πιο ρομαντικη. Εξαλλου κοντα ειναι απο τη Γανδη που σαν φοιτητουπολη θα μου παει καλυτερα μιας κ θα παω με φιλες, οι τιμες πανω κατω ειναι ιδιες παντως.
 

goldfish

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Καταρχήν ευχαριστω για τις πληροφορίες. Τελικά θα πάω Βέλγιο για 7 νύχτες, απλά ακόμα δεν είμαι σίγουρος πως πρέπει να μοιράσω τις διανυκτερεσεις μου.3 Βρυξέλλες, 2 Μπρυζ,1 Αμβέρσα, 1 Γάνδη ή τι άλλο συνδυασμό προτείνετε? ??
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Να προτείνω να αφαιρέσεις τη Γάνδη και να προσθέσεις μια στην Αμβέρσα ή στη Μπρυζ
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ξέρω γω καλές ( δε συμπαθώ ιδιαίτερα τις Βρυξέλλες , αλλα μη δίνεις σημασία γούστα ειναι αυτα )
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καταρχήν ευχαριστω για τις πληροφορίες. Τελικά θα πάω Βέλγιο για 7 νύχτες, απλά ακόμα δεν είμαι σίγουρος πως πρέπει να μοιράσω τις διανυκτερεσεις μου.3 Βρυξέλλες, 2 Μπρυζ,1 Αμβέρσα, 1 Γάνδη ή τι άλλο συνδυασμό προτείνετε? ??
Εγώ θα το άφηνα όπως το έχεις! :)
 

goldfish

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Τελικά θα πάω 8 νύχτες από 2 Βρυξέλλες 2 Αμβέρσα 2 Μπρυζ 2 Γάνδη και ο Θεός βοηθός. Υπάρχει λεωφορείο που συνδέει την Γάνδη με το αεροδρόμιο των Βρυξελλών? ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom