Βέλγιο Μάλτα Βέλγιο ή Μάλτα ; Τη βοήθειά σας θα θελα

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Γεια σας σε όλη τη παρέα . Είμαι καινούρια εδώ μέσα καθώς βρήκα το φόρουμ σας χρήσιμο αλλά και διασκεδαστικό . Τη τετραετία 2015-2019 δεν κατάφερα να ταξιδέψω κάπου στο εξωτερικό λόγω οικογενειακών προβλημάτων και υποθέσεων . Μετά ήρθε ο κορονοϊός και τα κατέστρεψε όλα . Έτσι μου έμειναν απωθημένα πολλά ταξίδια που δεν έκανα .

Τώρα ένεκα εμβολιασμών και όταν με το καλό εμβολιαστώ/ούμε , σκέφτηκα να πάω οπωσδήποτε ένα ταξίδι στο εξωτερικό που τόσο μου έχει λείψει . Είμαι ανάμεσα σε Βέλγιο και Μάλτα . Δεν έχω πάει ποτέ σε αυτές τις δύο χώρες αλλά δεν ξέρω ποια να διαλέξω καλύτερα . Όσοι έχετε πάει στις δύο αυτές χώρες ποια πιστεύετε πως είναι η πιο όμορφη , με τα περισσότερα αξιοθέατα όπου θα ευχαριστηθώ πραγματικά το ταξίδι μετά από 6μιση χρόνια ταξιδιωτικής στέρησης ; Περιμένω τις απόψεις σας .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γεια σας σε όλη τη παρέα . Είμαι καινούρια εδώ μέσα καθώς βρήκα το φόρουμ σας χρήσιμο αλλά και διασκεδαστικό . Τη τετραετία 2015-2019 δεν κατάφερα να ταξιδέψω κάπου στο εξωτερικό λόγω οικογενειακών προβλημάτων και υποθέσεων . Μετά ήρθε ο κορονοϊός και τα κατέστρεψε όλα . Έτσι μου έμειναν απωθημένα πολλά ταξίδια που δεν έκανα .

Τώρα ένεκα εμβολιασμών και όταν με το καλό εμβολιαστώ/ούμε , σκέφτηκα να πάω οπωσδήποτε ένα ταξίδι στο εξωτερικό που τόσο μου έχει λείψει . Είμαι ανάμεσα σε Βέλγιο και Μάλτα . Δεν έχω πάει ποτέ σε αυτές τις δύο χώρες αλλά δεν ξέρω ποια να διαλέξω καλύτερα . Όσοι έχετε πάει στις δύο αυτές χώρες ποια πιστεύετε πως είναι η πιο όμορφη , με τα περισσότερα αξιοθέατα όπου θα ευχαριστηθώ πραγματικά το ταξίδι μετά από 6μιση χρόνια ταξιδιωτικής στέρησης ; Περιμένω τις απόψεις σας .
Εξαρτάται πολύ από τα γούστα σου. Η ψήφος μου πέφτει στη Μάλτα, έχει απίστευτη πυκνότητα πραγμάτων να δεις σε τόσο συμπαγή χώρα και τεράστιο πλεονέκτημα στην αρχαιολογία, που είναι απίστευτη (κλείσε πολύ πριν για το Hypogeum, ελπίζω να είναι ανοιχτά).

Α, και :welcome2:
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Εξαρτάται πολύ από τα γούστα σου. Η ψήφος μου πέφτει στη Μάλτα, έχει απίστευτη πυκνότητα πραγμάτων να δεις σε τόσο συμπαγή χώρα και τεράστιο πλεονέκτημα στην αρχαιολογία, που είναι απίστευτη (κλείσε πολύ πριν για το Hypogeum, ελπίζω να είναι ανοιχτά).

Α, και :welcome2:
Σχεδόν με Ψυχολόγησες Γιώργο !!! Σε ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου , οφείλω να πω πως το Hypogeum δεν το ήξερα αλλά τις κατακόμβες του Αγίου Παύλου ...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σχεδόν με Ψυχολόγησες Γιώργο !!! Σε ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου , οφείλω να πω πως το Hypogeum δεν το ήξερα αλλά τις κατακόμβες του Αγίου Παύλου ...

Εχει και μεγαλιθικά, έχει πολύ πράγμα. Όπως έχει και φοβερή αρχιτεκτονικήμε μεγάλη ποικιλία.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Και εμένα η ψήφος μου πάει στη Μάλτα! Απίστευτη πυκνότητα αξιοθεατων πάσης μορφής και - το σημαντικότερο ισως- εύκολα όλα προσεγγισημα. Και μάλιστα τώρα το καλοκαίρι, ρίχνεις και τις βουτιές σου
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Και εμένα η ψήφος μου πάει στη Μάλτα! Απίστευτη πυκνότητα αξιοθεατων πάσης μορφής και - το σημαντικότερο ισως- εύκολα όλα προσεγγισημα. Και μάλιστα τώρα το καλοκαίρι, ρίχνεις και τις βουτιές σου
Πολύ ωραίες ιδέες Θάνο μου έδωσες , μέχρι στιγμής το σκορ είναι Βέλγιο-Μάλτα : 0-2 ...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αν και δε προλαβαμε να δουμε αξιοθεατα αρκετα,ψηφιζω και εγω Mαλτα...και ειδικα αν πας καλοκαιρι πρεπει να περασεις και 2 μερες στο Gozo και για βουτιες και για αξιοθεατα!και σε φαι και σε κρασι δε παει πισω,να τα λεμε και αυτα! :haha:
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Σας ευχαριστώ όλες και όλους για τη γνώμη σας ♥ 🙏♥
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Το poll λήγει πανηγυρικώς , άρτια αφιχθείσα από τη Μάλτα , δηλώνω πως πέρασα πολύ όμορφα , ένας ιδιαίτερος τόπος , με δικό του χρώμα , πολύ γοητευτικός , ποιος ξέρει ίσως γράψω και μίνι ιστορία που θα ολοκληρωθεί σε ένα μέρος για το Γκόζο και την όμορφη πρωτεύουσα του Ir - Rabat (Βικτώρια) ... Για οτιδήποτε , μείνετε συντονισμένοι !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom