Βέλγιο Βέλγιο-2 διανυκτερεύσεις Μπριζ-2 Βρυξέλλες-λίγο Γάνδη και Dinant!

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
η αμβερσα πως σου φανηκε?θα παω την αλλη δευτερα 11 αυγουστου.2 μερες αμβερσα 2 μπρυζ και 3 βρυξελλες?
Η Αμβέρσα είναι αρκετά όμορφη, αρκεί να έχει καλό καιρό για να μπορέσεις να δεις και να κάνεισ πράγματα.
 

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Ντου από παντού!
Εξαιρετικό το άρθρο, και ακόμα καλύτερες οι φωτογραφίες σου!! Εντυπωσιακές!!!

Επέτρεψέ μου μια μικρή διευκρίνηση - διευκόλυνση για όσους πάνε τώρα τον Αύγουστο στο Βέλγιο : Στα τρένα εντός Βελγίου, υπάρχει το "summer deal" : Τις καθημερινές μόνο (όχι Σ/Κ), όλες οι διαδρομές με τρένο εντός της χώρας κοστίζουν 8 ευρώ (από παντού προς παντού). Για τον Αύγουστο είδα ότι ισχύει, δεν ξέρω μέχρι πόσο Σεπτεμβρίου όμως...
Υπάρχει επίσης και το εισιτήριο των 10 διαδρομών, που σου βγαίνει η κάθε διαδρομή 7, 90 - κάτι και ισχύει για οποιαδήποτε μέρα της εβδομάδας.
Το καλύτερο με αυτό το "δεκαπλό" είναι ότι γράφεις (....γιατί σου δίνουν ένα κουπόνι με δέκα κενές γραμμές και πρέπει να συμπληρώνεις εσύ με στυλό την ημερομηνία, αρχικό και τελικό προορισμό με το που θα μπεις στο τρένο για μια διαδρομή και οπωσδήποτε πριν περάσει ο ελεγκτής.....), μόνο αρχικό και τελικό προορισμό, και πιάνεται σαν μία διαδρομή, ακόμα κι αν αλλάζεις τρένο ενδιάμεσα! Πχ. από Σαρλερουά για Οστάνδη, θεωρείται ένα ταξίδι και γράφεις μία γραμμή αν και αλλάζεις τρένο στις Βρυξέλλες. Οπότε και τα δύο τρένα μαζί σου κοστίζουν 7,90 ευρώ!
Οπότε με αυτό το δεδομένο σε συμφέρει το τρένο για μετακινήσεις εντός της χώρας, τουλάχιστον για το καλοκαίρι.

Αυτό μόνο, και ξαναγράφω ότι οι φωτογραφίες σου είναι φανταστικές!!! Ζηλεύω!!!
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
αν παρεις τρενο απο το αεροδρομιο των βρυξελλων για αμβερσα πραδειγμα μου βγαζει οτι πληρωνεις κατι παραπανω απο το summer deal.προφανως εχει φορο.δηλαδη το summer deal κοστιζει 8 ευρω ενω στο συστημα μου το δινει 13,10,αυτομ συμβαινει στα εισητηρια απο και προς το αροδρομιο.
 

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Ντου από παντού!

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
τελειες φωτο.....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom