Βέλγιο Βέλγιο review

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σχετικό-άσχετο, άχρηστο για τους περισσότερους αλλά χρήσιμο για όσες δεσποσύνες και κυρίες ψωνίζουν τα καλλυντικά τους από τα duty free για οικονομία όπως εγώ. :xmas_redface:

Τα duty free του αεροδρομίου των Βρυξελλών έχει αρκετά καλές τιμές στα καλλυντικά, πολύ χαμηλότερες από τον Βενιζέλο και άπειρα άλλα αεροδρόμια! Έχει επίσης και μερικά ωραία μαγαζιά γενικότερου ενδιαφέροντος (καλές εκπτώσεις στα Desigual-:xmas_redface: ).
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τα duty free του αεροδρομίου των Βρυξελλών έχει αρκετά καλές τιμές στα καλλυντικά, πολύ χαμηλότερες από τον Βενιζέλο και άπειρα άλλα αεροδρόμια! Έχει επίσης και μερικά ωραία μαγαζιά γενικότερου ενδιαφέροντος (καλές εκπτώσεις στα Desigual-:xmas_redface: ).
Μια και το ανέφερες! Το Charleroi από την άλλη έχει μέτριες τιμές, ιδιαίτερα σε προϊόντα BodyShop και Occitane οι τιμές ήταν ίδιες και απαράλλαχτες με έξω. Επίσης τα αναμνηστικά είναι ακριβότερα απ'έξω (ίδια κούπα την αγόρασα 6,5 ευρώ από Grand Place και τη βρήκα 8,5 αεροδρόμιο). Λογικό φυσικά, αλλά όχι τέτοιες διαφορές.

Παρεπιπτόντως και πάλι, επειδή ανέφερες παραπάνω για άσχημα αναμνηστικά. Όντως έχει πολλά κιτσαριά, αλλά υπάρχει ένα μαγαζί πίσω από τη Grand Place με πολύ χαριτωμένα- κατ'εμέ, από τα πιο καλόγουστα souvenir shops που έχω δει γενικώς.

overons
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μια και το ανέφερες! Το Charleroi από την άλλη έχει μέτριες τιμές, ιδιαίτερα σε προϊόντα BodyShop και Occitane οι τιμές ήταν ίδιες και απαράλλαχτες με έξω. Επίσης τα αναμνηστικά είναι ακριβότερα απ'έξω (ίδια κούπα την αγόρασα 6,5 ευρώ από Grand Place και τη βρήκα 8,5 αεροδρόμιο). Λογικό φυσικά, αλλά όχι τέτοιες διαφορές.
Βασικά μην φανταστείς ότι των Βρυξελλών είναι πάμφθηνο, αλλά σίγουρα τα καλλυντικά at least ήταν αρκετά κάτω από τον Βενιζέλο, αλλά και από τα περισσότερα αεροδρόμια που έχω ταξιδέψει πρόσφατα (με αποκορύφωμα το πανάκριβο, απαράδεκτο αεροδρόμιο του Βελιγραδίου).

και πάλι, επειδή ανέφερες παραπάνω για άσχημα αναμνηστικά. Όντως έχει πολλά κιτσαριά, αλλά υπάρχει ένα μαγαζί πίσω από τη Grand Place με πολύ χαριτωμένα- κατ'εμέ, από τα πιο καλόγουστα souvenir shops που έχω δει γενικώς.

overons
Φαίνεται πολύ ωραίο! Δεν το είχε πάρει το μάτι μου.
 

dimitri1700

New Member
Μηνύματα
1
Likes
6
Τον Έλληνα εργαζόμενο στο μετρό Schuman

Τον Έλληνα εργαζόμενο στο μετρό Schuman τον γνωρίσατε; Παιζει να'ναι ο ίδιος που γνωρίσαμε και μεις και πιάσαμε κουβέντα. Μας ακουσε που μιλούσαμε ελληνικά και μας βοήθησε σε πολύ καλά ελληνικα (με λίγη προφορα στο "ρ") για το που να πάμε επειδη είχε εργα και ήταν κλειστός ο σταθμος.

ενα μεγαλο ευχαριστο σε ολους τους ταξιδιοτες που περασαν απο το μετρο βρυξελλων και μου αφισαν λιγο απο το χαμογελο τους και τον ηλιο της πατριδας μας.

ειδικα χαιρετισματα για underwater kai echo2011

δημητρης :D:clap:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Να είσαι καλά Δημήτρη! Πραγματικά συγκινήθηκα τώρα! Μικρός που είναι ο κόσμος (και με το internet ακόμα μικρότερος)! :D
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.858
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
γειά σου Δημήτρη,καλώς όρισες.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Όντως μικρος ο κόσμος! Εμείς ευχαριστούμε Δημήτρη! Καλωσήρθες στο φόρουμ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom