Γερμανία Βέρολινο Tourist Bus ...Αξιζει?

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Να μείνεις στο ηρωϊκό forum που κάποιοι ανιστόρητοι μετονόμασαν σε Park Inn... αν είναι δυνατόν.. είναι ακριβώς πάνω στην θρυλική Alexander platz με θέα το σοσιαλιστικό ρολόι που πάντα δείχνει ώρα Piongyang...

Booking.com: Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz, Βερολίνο, Γερμανία - 3440 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Καταπληκτικό ξενοδοχείο και με σούπερ πρωινό!!!
 

Jefry

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-μπόρα
παιδια τελικα εκλεισα Hotel και τωρα δεν εχει free cancel ! Πιστευω να εκανα καλη επιλογη... αν και κοστισε λιγο παραπανο απο το αναμενομενο ...αλλα χαλαλι :)

Booking.com: Hotel Alexander Plaza, Βερολίνο, Γερμανία - 766 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

βρισκετε 2 λεπτα με τα ποδια απο Alexanderplatz και 2 λεπτα με τα ποδια απο την hackesher Markt (για της βραδινες εξοδους μας)

2 δικλινα (4 διανυκτερευσεις με πρωινο και WIFI Free) = 1150 ευρω

Αντε ...καλα να περασουμε την πρωτοχρονια :)

καποιες συμβουλες παραπανω απο αυτες που μου δωσατε υπαρχουν?

και ευχαριστω πολυ που μου ανοιξατε τα ματια! :)
 

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Τζεφρυ , θα συμφωνησω κι εγω οτι τα λεωφορεια 100 και 200 ειναι καλυτερα και φυσικα φθηνοτερα απο το τουριστικο λεωφορειο...ασε που κανουν την ιδια ακριβως δουλεια , χωρις βεβαια την ακουστικη ξεναγηση.
Για να κυκλοφορεις στο Βερολινο υπαρχει η Berlin welcome card για ολα τα μεσα μαζικης μεταφορας.

Για περισσοτερες πληροφοριες κοιτα εδω:

BVG.de - Tickets & Fares - Fares Overview - For Visitors - Berlin WelcomeCard
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
παιδια τελικα εκλεισα Hotel και τωρα δεν εχει free cancel ! Πιστευω να εκανα καλη επιλογη... αν και κοστισε λιγο παραπανο απο το αναμενομενο ...αλλα χαλαλι :)

Booking.com: Hotel Alexander Plaza, Βερολίνο, Γερμανία - 766 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

βρισκετε 2 λεπτα με τα ποδια απο Alexanderplatz και 2 λεπτα με τα ποδια απο την hackesher Markt (για της βραδινες εξοδους μας)

2 δικλινα (4 διανυκτερευσεις με πρωινο και WIFI Free) = 1150 ευρω

Αντε ...καλα να περασουμε την πρωτοχρονια :)

καποιες συμβουλες παραπανω απο αυτες που μου δωσατε υπαρχουν?

και ευχαριστω πολυ που μου ανοιξατε τα ματια! :)
Είναι σε εξαιρετικό σημείο, εξωτερικά μου αρέσει πολύ και θεωρείται πολύ καλό.
Τα υπόλοιπα θα μας τα πεις εσύ όταν επιστρέψεις!
Καλα να περάσεις!
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
[quote



Το σημείο είναι πολύ καλό, από εκεί πηγαίνεις στα περισσότερα αξιοθέατα με τα πόδια. Στο νησί των μουσείων, στον καθεδρικό, το Δημαρχείο. Εγώ νομίζω ότι είναι η πιο όμορφη πλευρά του Βερολίνου.Καλό ταξίδι να περάσεις καλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom