Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα Βίζα για Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

MarGav

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλημέρα σε όλους.

Έχω κανονίσει εισιτήριο με Pegasus (Κωνσταντινούπολη-Αμπού Ντάμπι) και εισιτήριο με Etihad (Αμπου Ντάμπι- Νέο Δελχί).
Ο χρόνος παραμονής ενδιάμεσα των πτήσεων στο αεροδρόμιο του Αμπου Ντάμπι είναι 6 ώρες.
Έχω κοιτάξει στο λινκ UAE Visa information - Etihad Airways για την 48hour transit visa single entry.

Καθώς το δρομολόγιο εκτελείται με δύο διαφορετικές εταιρίες, πιστεύετε ότι μπορώ να βγάλω την 48hour transit visa;

Γενικά, τί visa θα χρειαστώ τελικά;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.175
Καλημέρα σε όλους.

Έχω κανονίσει εισιτήριο με Pegasus (Κωνσταντινούπολη-Αμπού Ντάμπι) και εισιτήριο με Etihad (Αμπου Ντάμπι- Νέο Δελχί).
Ο χρόνος παραμονής ενδιάμεσα των πτήσεων στο αεροδρόμιο του Αμπου Ντάμπι είναι 6 ώρες.
Έχω κοιτάξει στο λινκ UAE Visa information - Etihad Airways για την 48hour transit visa single entry.

Καθώς το δρομολόγιο εκτελείται με δύο διαφορετικές εταιρίες, πιστεύετε ότι μπορώ να βγάλω την 48hour transit visa;

Γενικά, τί visa θα χρειαστώ τελικά;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δε χρειαζεσαι κάτι με ελληνικό διαβατήριο, απλά βγαίνεις έξω κ σε σφραγίζουν επι τόπου. Δεν έχεις να πάρεις κ να δώσεις βαλίτσα όμως;
 

MarGav

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Δε χρειαζεσαι κάτι με ελληνικό διαβατήριο, απλά βγαίνεις έξω κ σε σφραγίζουν επι τόπου. Δεν έχεις να πάρεις κ να δώσεις βαλίτσα όμως;
Μόνο χειραποσκευή στη καμπίνα θα έχω.
Συνενοήθηκα χτες με την Etihad. Γίνεται η αίτηση για 48ωρη τρανζιτ βίζα και μέσω του site της εταιρίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.512
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom