Ινδονησία Βίζα για Ινδονησία

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.387
Καλημέρα,
τα φώτα σας... έχω κλείσει να πάω Μπαλί 9/9. Μπαίνω στο site για να βγάλω eVOA και μου ζητάει 89 usd, Έχει αυξηθεί η visa??? ξέρει κανείς????
Δεν έχεις μπει στο επίσημο σάιτ γι αυτό.
Αν δε κάνω λάθος είναι αυτό
The Official Indonesian e-Visa Website
και η βίζα κοστίζει γύρω στα 30-35€ (500.000 ρουπίες συν κάτι ψιλά).
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημέρα,
τα φώτα σας... έχω κλείσει να πάω Μπαλί 9/9. Μπαίνω στο site για να βγάλω eVOA και μου ζητάει 89 usd, Έχει αυξηθεί η visa??? ξέρει κανείς????
Την βίζα πάντως εμείς την αγοράσαμε πέρυσι κατευθείαν από τα γκισέ του ελέγχου των διαβατηρίων στο Μπαλι.. 32 ευρώ κοστισε.
 

panost3

Member
Μηνύματα
30
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπώνια
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα,
τα φώτα σας... έχω κλείσει να πάω Μπαλί 9/9. Μπαίνω στο site για να βγάλω eVOA και μου ζητάει 89 usd, Έχει αυξηθεί η visa??? ξέρει κανείς????
Μήπως διαλέγεις την turism single entry 60 ημερών? γιατί αυτή κοστίζει 89 ευρώ.. Η visa on arrival 30 ημερών είναι κοντά στα 30.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Και αφου τα καταφεραμε και βγαλαμε EVOA τελικα,μαλλον ειχε κολλησει το συστημα εκεινη τη μερα,ηρθε η ωρα να ρωτησω καμια γνωμη για καποια καλη επιλογη για SIM card...Δεν προλαβαινω να παραγγειλω online να μου ερθει σπιτι καποια...Προσγειωνομαι αεροδρομιο Jakarta,ενδιαφερομαι για κατι μηνιαιο,υπαρχουν διαφορες πληροφοριες στο ιντερνετ πιο πολυ μπερδευτηκα..Σκεφτομαι να ψαξω εκει αλλα αν εχει καποιος να προτεινει κατι θα ηταν ωραια..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.387
Και αφου τα καταφεραμε και βγαλαμε EVOA τελικα,μαλλον ειχε κολλησει το συστημα εκεινη τη μερα,ηρθε η ωρα να ρωτησω καμια γνωμη για καποια καλη επιλογη για SIM card...Δεν προλαβαινω να παραγγειλω online να μου ερθει σπιτι καποια...Προσγειωνομαι αεροδρομιο Jakarta,ενδιαφερομαι για κατι μηνιαιο,υπαρχουν διαφορες πληροφοριες στο ιντερνετ πιο πολυ μπερδευτηκα..Σκεφτομαι να ψαξω εκει αλλα αν εχει καποιος να προτεινει κατι θα ηταν ωραια..
Esim αν το κινητό σου υποστηρίζει, αλλιώς θα βρεις σίγουρα κάτι βγαίνοντας από τις αφίξεις στο αεροδρόμιο και μάλλον φτηνά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.536
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Esim αν το κινητό σου υποστηρίζει, αλλιώς θα βρεις σίγουρα κάτι βγαίνοντας από τις αφίξεις στο αεροδρόμιο και μάλλον φτηνά.
Kι εμείς βρήκαμε κάτι με 20€, γρήγορη διαδικασία. Βασικά είχαν γραφείο 2 εταιρείες, η μια δεν είχε καμία ουρά, η δεύτερη είχε... τους πάντες. Η πρώτη μας είπε ειλικρινώς ότι εκτός Μπάλι πιάνουν λίγα πράγματα, επειδή θα πηγαίναμε κι αλλού πήραμε τη δεύτερη. Δε θυμάμαι όνομα αλλά με 20€ είχα ίντερνετ για όλο το μήνα χωρίς πρόβλημα.
 

MARIA AP

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Iνδία
Καλημέρα παιδιά, σε 3 βδομάδες φεύγω για Μπαλί...απ ότι εχω διαβάσει χρειάζομαι βίζα την οποία μπορω να βγάλω στο αεροδρόμιο του Μπαλί. Προσπάθησα να κλείσω το transfer από το booking αλλά έχει μια σημείωση που λέει ότι ο οδηγός από την ώρα της προσγείωσης θα μας περιμένει για 45 λεπτά ...το ερώτημα είναι κάνουν πολύ ώρα να σου βγάλουν τη βίζα;;; Προσπάθησα να τη βγάλω ηλεκτρονικά (για να μη χάσω χρόνο στο αεροδρόμιο)αλλά κολλάει στη διαδικασία με τη φωτογραφία (δεν ξέρω αν κάποιος από εσάς την έχει βγάλει από το site). Επισής μπορείτε να μου πείτε τι τύπο ανταπρορα θα χρειαστώ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.536
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλημέρα παιδιά, σε 3 βδομάδες φεύγω για Μπαλί...απ ότι εχω διαβάσει χρειάζομαι βίζα την οποία μπορω να βγάλω στο αεροδρόμιο του Μπαλί. Προσπάθησα να κλείσω το transfer από το booking αλλά έχει μια σημείωση που λέει ότι ο οδηγός από την ώρα της προσγείωσης θα μας περιμένει για 45 λεπτά ...το ερώτημα είναι κάνουν πολύ ώρα να σου βγάλουν τη βίζα;;; Προσπάθησα να τη βγάλω ηλεκτρονικά (για να μη χάσω χρόνο στο αεροδρόμιο)αλλά κολλάει στη διαδικασία με τη φωτογραφία (δεν ξέρω αν κάποιος από εσάς την έχει βγάλει από το site). Επισής μπορείτε να μου πείτε τι τύπο ανταπρορα θα χρειαστώ;
Αν έχει πολύ κόσμο ναι, αργεί η βιζα πολύ, εμείς κάναμε περίπου μιάμιση ώρα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα παιδιά, σε 3 βδομάδες φεύγω για Μπαλί...απ ότι εχω διαβάσει χρειάζομαι βίζα την οποία μπορω να βγάλω στο αεροδρόμιο του Μπαλί. Προσπάθησα να κλείσω το transfer από το booking αλλά έχει μια σημείωση που λέει ότι ο οδηγός από την ώρα της προσγείωσης θα μας περιμένει για 45 λεπτά ...το ερώτημα είναι κάνουν πολύ ώρα να σου βγάλουν τη βίζα;;; Προσπάθησα να τη βγάλω ηλεκτρονικά (για να μη χάσω χρόνο στο αεροδρόμιο)αλλά κολλάει στη διαδικασία με τη φωτογραφία (δεν ξέρω αν κάποιος από εσάς την έχει βγάλει από το site). Επισής μπορείτε να μου πείτε τι τύπο ανταπρορα θα χρειαστώ;
Κιεγω είχα ένα θέμα για EVOA (το γράφω μάλιστα πιο πάνω)αλλά την άλλη μέρα τα κατάφερα, ξεκολησε το σύστημα...Αν θέλετε ξαναπροσπάθηστε αλλιώς εκει και όσο χρειαστεί σιγά ,στη χειρότερη μια με μιάμιση ώρα ...Για τρανσφερ στείλτε μήνυμα στο κατάλυμα,όλα νομίζω μπορούν να κανονίσουν μεταφορά από αεροδρόμιο και απλά διευκρινίστε τους ότι μπορεί να αργήσετε λίγο λόγω βιζας.Δεν το αντιμετωπίζουν πρώτη φορά.Αυτο με τα 45 λεπτά που θα σας περιμένουν δεν το καταλαβαίνω...Όσο για τον ανταπτορα ίδιος με το δικό μας,δηλαδή όχι ανταπτορας...
 

annoula

Member
Μηνύματα
259
Likes
530
Καλημέρα παιδιά, σε 3 βδομάδες φεύγω για Μπαλί...απ ότι εχω διαβάσει χρειάζομαι βίζα την οποία μπορω να βγάλω στο αεροδρόμιο του Μπαλί. Προσπάθησα να κλείσω το transfer από το booking αλλά έχει μια σημείωση που λέει ότι ο οδηγός από την ώρα της προσγείωσης θα μας περιμένει για 45 λεπτά ...το ερώτημα είναι κάνουν πολύ ώρα να σου βγάλουν τη βίζα;;; Προσπάθησα να τη βγάλω ηλεκτρονικά (για να μη χάσω χρόνο στο αεροδρόμιο)αλλά κολλάει στη διαδικασία με τη φωτογραφία (δεν ξέρω αν κάποιος από εσάς την έχει βγάλει από το site). Επισής μπορείτε να μου πείτε τι τύπο ανταπρορα θα χρειαστώ;
Εμας την βιζα μας την βγαλαν στο αεροδρομιο μεσα σε 5 λεπτα! Τωρα για τις πριζες δεν θυμαμαι καθολου αν χρειαστηκα ανταπτορα..Εχω παντα εναν μαζι μου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom