Γενικά Βαλκάνια - Καλοκαιρινες Διακοπές

ilias7

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
1)Βερολίνο 2)Βουλγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Γνώρισα το Μπάνσκο μέσω του φόρουμ σαν χειμερινο τουριστικό θέρετρο και αν ισχύουν όλα αυτά που έχουν γραφτεί, όντως είναι ίσως η καλύτερη επιλογή!!
Γιατί να μη προτιμήσουμε τις γειτονικές χώρες και για το καλοκαίρι?
Έχω δει διάσπαρτες φωτογραφίες από Βουλγαρία, Ρουμανία και εντυπωσιάστηκα!
Επίσης είχα διαβ΄σει αγια την ανάπτυξη του τουρισμού σε Κροατία-Σλοβενία!!
Πώς σας φαίνονται αυτές οι επιλογές για το καλοκαίρι?
Έχει πάει κάποιος ή ξέρει πληροφορίες και χρήσιμα sites?Αν ναί, ας μας πεί και συγκεκριμένα μέρη και για τί τύπου διακοπές προσφέρεται το καθένα!!!!


Υ.Γ. Είναι ευκαιρία για μας να γνωρίσυμε αυτές τις χώρες όσο παραμένουν οικονομικότερες από την Ελλάδα και αναπτυσσόμενες τουριστικά και όχι αναπτυγμένες, γιατί συνδυάζουν εγκαταστάσεις χωρίς να εχει εξαλειφθεί η παρθένα ομορφιά!!Συμφωνείτε?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συμφωνώ ότι τα Βαλκάνια έχουν τη δική τους ομορφιά και αξίζει να τα εξερευνήσει κανείς. :)

ΥΓ. Μετέφερα το τόπικ στην ενότητα της Ευρώπης. :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μπορει αυτεs οι χωρεs εμενα προσωπικα να μη μου λενε τιποτα αφου δεν εχουν σχεση με :sharkisland:
αλλα συμφωνω μαζι σου οτι και τιποτα δεν τουs λειπει σε σχεση με την Ελλαδα και πολυ οικονομικεs ειναι.
Καποιοs που ενδιαφερεται για τετοια μερη σιγουρα θα γυρισει με ομορφεs αναμνησειs και ευχαριστημενοs γενικοτερα απο τιs παροχεs και τιs τιμεs.

Εχω ακουσει τα καλυτερα για την Κροατια.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Φιλε Ηλια 7(αν το 7 παραπεμπει σε θυρα 7 μην το αφησεις ετσι να το κοιταξεις τωρα που εισαι μικρος :haha: ),εχω επισκεφτει ολες τις Βαλκανικες χωρες.
Οι χώρες που περιλαβάνονται στη γεωπολιτική σφαίρα των Βαλκανίων είναι:
Στον κατάλογο ενίοτε περιέχονται η Ρουμανία και η Σλοβενία, με τη δεύτερη να αρνείται ότι ανήκει στα Βαλκάνια, αυτοχαρακτηριζόμενη «χώρα της Κεντρικής Ευρώπης».
Εχω ανεβασει φωτογραφιες σχεδον απ'ολες τις χωρες.Δες και μετα συζηταμε οτι θελεις(θα παθεις πλακα με την Κροατια).
 
Last edited by a moderator:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εγώ θα πρότεινα Ρουμανία για πανέμορφα τοπία, φύση, δάση, ποτάμια, είναι καταπληκτικά. Λίγο πιο οργανωμένα και καλύτερο επίπεδο από Βουλγαρία. Σερβία, Σκόπια είναι πιο μίζερα, δε θα βρεις σημαντική τουριστική υποδομή. Όμορφα είναι σαν μέρη, αλλά όχι κάτι το εντυπωσιακό. Κροατία είναι πανέμορφα επίσης και οι Κροάτες πολύ φιλικοί άνθρωποι, είχα τις καλύτερες εντυπώσεις. Σλοβενία είναι σαν τη Δ. Ευρώπη. Είναι γεμάτη από Αυστριακούς, Γερμανούς και Ιταλούς. Και η Κροατία πάντως είναι αρκετά ανεπτυγμένη.
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Βουλγαρία. Σερβία, Σκόπια είναι πιο μίζερα, δε θα βρεις σημαντική τουριστική υποδομή
:shock:

Sunny Beach Βουλγαρια ολα τα λεφτα για καλοκαιρι!
Τεραστιες,συγχρονες,χλιδατες ξενοδοχειακες μοναδες και αν και περιεργο σχετικα καλη θαλασσα!!
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ο Δημήτρης θα το φτιάξει, που το ελέγχει πλήρως το θέμα βαλκάνια. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.858
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom