Γενικά Βαλκάνια βοήθεια

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Καλώς σας βρήκα....Αγαπώωωω τα ταξίδια, τόσο που πριν λίγους μήνες δήλωσα παραίτηση απο το δημόσιο γιατι οι 25 ημέρες αδείας το χρόνο δεν μου έφταναν για ταξίδια..!! Ετοιμάζω ταξίδι στα Βαλκάνια με το αμάξι και δεν γνωρίζω αν χρειάζομαι διαβατήριο ή ταυτότητα μόνο! Βοήθεια....:roll:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άμα έψαχνες στο φόρουμ, θα βρεις την απάντηση σου
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αγαπώωωω τα ταξίδια, τόσο που πριν λίγους μήνες δήλωσα παραίτηση απο το δημόσιο γιατι οι 25 ημέρες αδείας το χρόνο δεν μου έφταναν για ταξίδια..!!
Καλωσήρθες. Εμείς πάλι με τις μέρες άδειας τα φέρνουμε βόλτα. Τα λεφτά μετράμε και μας βγαίνουν με το ζόρι.
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
καλως ηρθες στο φορουμ! ελπιζω να πραγματοποιησεις το ταξιδακι στα βαλκανια! ;)
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Έψαξα στο φόρουμ...άλλοι λένε ότι χρειάζεται διαβατήριο και άλλοι μόνο ταυτότητα!! Παρόλα αυτά ευχαριστώ!!
Το χρήματα όλους μας καίει αλλα να μην μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις είναι ενα θεματάκι για εμένα!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Το καλοκαίρι του ΄12 που ταξίδεψα στις χώρες Σκόπια, Σερβία, Κροατία, Βουλγαρία δεν είχα διαβατήριο αλλά ταυτότητα νέου τύπου με τα λατινικά γράμματα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ναι, με αυτοκίνητο.
 

George13

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΛΙΒΑΝΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Και εγώ που πήγα Βουλγαρία και ακόμη πιο πράσφατα Σκόπια και Σερβία πέρασα με ταυτότητα . Δεν χρειάστηκε διαβατήριο .
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Σκόπια , Βουλγαρία και Σερβία μόνο με ταυτότητα (καινουρια με λατινικους χαρακτήρες)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όχι ΜΟΝΟ, άλλα ΚΑΙ ΜΕ ταυτότητα (σε αυτά μπαίνει και η Ρουμανία ως χώρα της ΕΕ)

(Γ) ΣΕ ΤΡΙΤΕΣ ΧΩΡΕΣ ΜΗ ΜΕΛΗ ΤΗΣ Ε.Ε. ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΩΝΗΣ ΣΕΝΓΚΕΝ

- Για ταξίδια στην Κροατία αρκεί η Ταυτότητα. Η Κροατία (αν δε συμβεί κάτι το συνταρακτικό) θα αποτελέσει επίσημα το 28ο Κράτος Μέλος της Ε.Ε. εντός του 2013. Αργότερα (μετά το 2015) εκτιμάται πως θα ενταχθεί και στη Ζώνη Σένγκεν.

- Για ταξίδια ενηλίκων στις ακόλουθες χώρες επίσης αρκεί η Ταυτότητα αλλά μόνο νέου τύπου (με λατινικούς χαρακτήρες) με εξαίρεση αυτές που αρχίζουν με το γράμμα Φ:
Αλβανία
Βοσνία & Ερζεγοβίνη
Γεωργία
Μαυροβούνιο
ΠΓΔΜ
Σερβία (εκτός Κοσσυφοπεδίου)
Τουρκία και Κατεχόμενη Κύπρο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom