Ισπανία Βαρκελωνη ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
205
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημερα κ απο μενα!!!!εκλεισα με ταξιδιωτικο γραφειο για Βαρκελωνη στις 3 ιουλιου....αλλα επειδη δεν εχει πολλες εκδρομες θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια μερη??θα παμε σαγραδα φαμιλια,σε ενα οινοποιιο,χερονα φιγκερες και περιηγηση πολης,αααα και στο γηπεδο της μπαρτσα αλλα ειναι εξτρα η εκδρομη αυτη....μπορειτε να μου προτεινετε κατι αλλο??το ξενοδοχειο ειναι βεβαια λιγο μακρια απ την πολη,αλλα δεν πειραζει..θα παρουμε μετρο ή λεωφορειο....περιμενω τις ιδεες σας και τις εμπειριες σας!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.760
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Για πόσεες μέρες θα είσαι εκεί; Όταν λες εκδρομές εννοείς εκτός πόλης γιατί το πρόγραμμα που δίνεις δεν περιλαμβάνει τίποτα από τα αξιοθέατα της πόλης. Τι θα σε ενδιέφερε εσένα; Δώσε μερικές πληροφορίες για να σε βοηθήσουμε.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
205
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
θα ειμαι εκει για 7 ημερες γεματες αλλα απ'οτι μου ειπε η αδερφη μου οι 4 θα ειναι απολυτα κενες γτ στις αλλες εχει εκδρομες απ το γραφειο..εμας μας ενδιαφερουν μουσεια,ενυδρεια και γενικα τα αξιοθεατα της περιοχης..που αλλου μπορουμε να παμε και αν ξερετε κ τιμες γτ αυτα δεν περιλαμβανονται στο πακετο
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
θα ειμαι εκει για 7 ημερες γεματες αλλα απ'οτι μου ειπε η αδερφη μου οι 4 θα ειναι απολυτα κενες γτ στις αλλες εχει εκδρομες απ το γραφειο..εμας μας ενδιαφερουν μουσεια,ενυδρεια και γενικα τα αξιοθεατα της περιοχης..που αλλου μπορουμε να παμε και αν ξερετε κ τιμες γτ αυτα δεν περιλαμβανονται στο πακετο
τεσσερις μερες δεν ειναι πολλες για να δειτε τη βαρκελωνη....έχει πολλα να δεις .....και ειναι και ωραια πολη για βολτες ....εγώ στη θεση σου δε θα έκανα αλλη εκδρομη εφοσον το γραφειο έχει τρεις ....αντε το πολυ να κανεις μια ακομα.....οπως σου ειπε η anny στο φορουμ έχει απειρα πραγματα για βακρελωνη και περιξ....ψαξε λιγακι και θα δεις!!!:D
το ενυδρειο ,τα σπιτια του Gaudi,παρκο Guel ,το μουσειο Πικασο,ειναι μονο μερικα απο τα αξιοθεατα της πολης!!!
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
205
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια,να στε καλα..οι εκδρομες απ το γραφειο δεν νομιζω να ειναι ολοημερες..οποτε θα μενουν καποιες ωρες και το απογευμα..ειδα τον ταξιδιωτικο οδηγο εδω αλλα τα λεει ολα πολυ "τουριστικα" :( πειτε μου εσεις αν θυμαστε που εχετε παει κ ειναι ωραια κ αν θυμαστε και τιμες...πχ για το ενυδρειο,για μουσεια κ τετοια...τιμες απο φαγητα (γτ θα εχουμε μονο πρωινο...) και οτι αλλο νομιζετε πως θα με βοηθησει...θα σας ειμαι ευγνωμων!:)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το τί ακριβώς θέλεις να κάνεις για να γεμίσεις τα κενά του προγράμματος του πρακτορείου, μόνο εσύ μπορείς να το γνωρίζεις και να το αποφασίσεις σύμφωνα με τις προτιμήσεις σου.

Διάβασε τις πληροφορίες και επέλεξε τα αξιοθέατα που θέλεις να δεις, τα οποία δεν καλύπτει το πρόγραμμα του πρακτορείου και μετά ψάξε στο google το αντίστοιχο site του κάθε αξιοθέατου για περισσότερες πληροφορίες πχ. ωράρια και τιμές.

Γενικά να ξέρεις ότι όλες οι είσοδοι στα μουσεία και τα αξιοθέατα είναι "τσιμπημένες".

Φαγητό μπορείς να βρεις για όλα τα βαλάντια. Από φθηνό μέχρι πολύ ακριβό.

Ρίξε μια ματιά και στην παρακάτω ενότητα, θα βρεις αρκετές χρήσιμες πληροφορίες:

Βαρκελωνόπληκτοι - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.760
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ο ταξιδιωτικός οδηγός τα λέει πολύ αναλυτικά στις ενότητες Βόλτα στη Βαρκελώνη. Από εκεί πρέπει να διαλέξεις ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου. Η κάθε βόλτα θέλει πολλές ώρες και θα γνωρίσεις και τις γειτονιές της πόλης. Εγώ θεωρώ ότι μια επίσκεψη στο πάρκο Γκουέλ (δωρεάν) και στην κάζα Μπατλό (18 ευρώ) επιβάλλονται. Επίσης στο παλάτι της μουσικής. Από μουσεία έχει αρκετά για να διαλέξεις αν σε ενδιαφέρουν.
Για φαγητό θα βρεις πολλές προτάσεις http://www.travelstories.gr/%E2%E1%...EF%E9/6234-los-restaurantes-de-barcelona.html
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Καλημερα κ απο μενα!!!!εκλεισα με ταξιδιωτικο γραφειο για Βαρκελωνη στις 3 ιουλιου....αλλα επειδη δεν εχει πολλες εκδρομες θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια μερη??
Ειχαμε παει Girona μονοημερη εκδρομη με το τοπικο κτελ.
Την προτεινω ανεπιφυλακτα ειναι πολυ ομορφη,και κοντα στη Βαρκελωνη.

Αν τα καταφερεις πηγαινε.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.373
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
μπορειτε να μου προτεινετε κατι αλλο??
αν δεν το διάβασες ήδη,
θα σου πρότεινα επίσκεψη στο μοναστήρι του Μονσερά:
http://www.travelstories.gr/%E2%E1%...E9-%F4%EF%F5-%EC%EF%ED%F4%F3%E5%F1%DC%F4.html

το πως ειναι εκεί μπορείς να πάρεις μια μικρή γεύση από την παρακάτω ιστορία:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...3%E9-%EE%E1%F6%ED%E9%EA%DC.html#content_start
 

chrisanthemaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πράγματι η εκδρομή στο μοναστήρι του Μονσεράτ είναι φοβερή.Υπάρχει το εισητήριο
ToT Montserrat Ticket που σου προσφέρει εκτός απο τη διαδρομή με το τρένο, είσοδο στο μουσείο κι ένα γεύμα στο εστιατόριο Self service του μοναστηριού!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom