Ισπανία Βαρκελωνη Ιουλιος 2010!

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
Μετα απο αρκετη αναζητηση ταξιδιωτικου προορισμου παρθηκε η τελικη αποφαση
για βαρκελωνη!επειτα απο αρκετο διαβασμα και λιγη τυχη........εκλεισα σημερα για 15 ιουλιου με 21 ιουλιου με τσεχικες αιρλαινς στα 168 ευρω με τας επιστροφας!ξενοδοχειο κλεισαμε το expo με 56 ευρακια την μερα.εκλεισα και την barcelona card με 44ευρω για 5 μερες.
τι αλλο προτεινετε συμβουλευετε?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
αντιηλιακο και παπουτσια περιπατου και οταν ερθεις με το καλο
στειλε πμ για να τα πουμε απο κοντα
 

kostas4

Member
Μηνύματα
39
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
το ψαχνω...
γυρισα πριν μια βδομαδα απο Βαρκελωνη και πιστευω οτι ειναι η πιο ωραια πολη της Ευρωπης που εχω δει !!!!!.... η κριση ειναι καθαρα υποκειμενικη

Θα σου πω τι εκανα εγω και απο εκει και περα διαλεγεις...εγω εμεινα απολυτα ικανοποιημενος, εχουμε και λεμε.....προτεινω τα εξης:

1) Βολτα με το hop-on hop-off λεωφορειο που σε περναει απο τα αξιοθεατα της πολης
2) Βολτα με ποδηλατο
3) Μουσειο Πικασσο
4) ενα περασματακι απο πεζοδρομο Rambla (πολυ τουριστικη φαση)
5) βολτα στη περιοχη και στα στενα Μπαρι Γκοτικο
6) Sagrada Familia
7) επισκεψη στα δημιουργηματα του Gaudi (Pedrera, Battle, Parc Guell) ειδικα το τελευταιο ειναι πολυ καλο !!
8) μπανακι στη θαλασσα (οχι τιποτα φανταστικες παραλιες αλλα τιγκα στον κοσμο και ακρως αποκαλυπτικες........... :)
9) Poble Espanyol de Montjuic, ισπανικο χωριο (εχει και ενα πολυ ωραιο μουσειο συγχρονης τεχνης)
10) βολτα στο χωριο του Νταλι εξω απο την Βαρκελωνη στην πολη Figueres (ειναι ωραια αλλα δεν προαλαβα να παω)
11) Aquarium
12) Camp Nou γηπεδο + μουσειο Barcelona FC το γηπεδο εντυπωσιακο το μουσειο μου φανηκε μουφα....
13) National Museum of Art of Catalunya (MNAC)
14) αν εισαι του ρομαντισμου πηγαινεις μια βολτα το βραδυ και στο Magic Fountain of Montjuic για να χαζεψεις ενα τεραστιο συντριβανι που αλλαζει χρωματα και χορευει με μουσικη

τα μουσεια ειναι ακριβα και το φαγητο επισης .... μπορεις ομως να κινηθεις εκτος τουριστικων περιοχων και να βρεις καλυτερες τιμες.....

τα μπαρακια τους ειναι πολυ καλα αλλα οι ισπανοι την βρισκουν να αραζουν σε παγκακια και παρκα συζητωντας και πινοντας μπυρες

αν θες link για εξτρα info.... ενημερωσε ......

have fun ;)
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
thanx *παιδες!:clap:
αααα!ξεχασα να πω πως η γυναικα ξερει και την γλωσσα!οποτε ενας λογος παραπανω!
οσο για τις παραλιες τους δεν νομιζω να τρελαθω βλεπε βοριος(μετα απο χαλκιδικη και καβαλα θασο τι να μας πουν)!
 

payton

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
...
Μετα απο αρκετη αναζητηση ταξιδιωτικου προορισμου παρθηκε η τελικη αποφαση
για βαρκελωνη!επειτα απο αρκετο διαβασμα και λιγη τυχη........εκλεισα σημερα για 15 ιουλιου με 21 ιουλιου με τσεχικες αιρλαινς στα 168 ευρω με τας επιστροφας!ξενοδοχειο κλεισαμε το expo με 56 ευρακια την μερα.εκλεισα και την barcelona card με 44ευρω για 5 μερες.
τι αλλο προτεινετε συμβουλευετε?
Μαζι πεταμε μαλλον,στο Ξενοδοχειο που εκλεισες η τιμη που λες ειναι η τελικη ή χωρις φπα, φορους κτλ?
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
εμεις απο συμπρωτευουσα πεταμε.οι τιμες ειναι ολες με φπα και το ξενοδοχειο το εκλεισα μεσω easytobook.com .στα αλλα μεγαλα site ειναι πιο ακριβο απο οτι ειδα!
 

payton

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
...
οποτε πεταμε μαζι,το κοιταξα και εγω γι'αυτο παραξενευθηκα,εμεις κλεισαμε στο zenit borrell 57e/βραδυα με πρωινο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.957
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom