Γαλλία Ισπανία Βαρκελώνη ή Παρίσι?

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γιατί μπαίνεις στο διλλημα; Κάποτε θα πας και στα δυο μερη, αξίζουν. Το Παρίσι ειναι υψηλότερη προτεραιότητα προφανώς, αλλά αυτο δε σημαινει να μην πας στη Βαρκελώνη... Νομίζω για την περίοδο που θες θα έχει ακόμα χαμηλες τιμες στο Παρισι (αρκει να μην πεσεις πανω στο Roland Garos) - αντιθετα στη Βαρκελωνη έχει τότε εκθεσεις κλπ που ανεβαζουν τις τιμες.
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
@to
και το ημερήσιο μπατζετ σου πλην των ξενοδοχείων φυσικά?
Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Ημερήσιο μπάτζετ έχω 50 με 60 ε όπου υπολογίζω μέσα σε αυτά μεταφορά, φαγητό, ποτό, εισιτήρια μουσείων κλπ
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
@to

Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Ημερήσιο μπάτζετ έχω 50 με 60 ε όπου υπολογίζω μέσα σε αυτά μεταφορά, φαγητό, ποτό, εισιτήρια μουσείων κλπ
Δεν εχω πάει Βαρκελώνη, αλλα για το Παρισι θεωρώ ότι είναι οριακό προς χαμηλό το μπατζετ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
@to

Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Ημερήσιο μπάτζετ έχω 50 με 60 ε όπου υπολογίζω μέσα σε αυτά μεταφορά, φαγητό, ποτό, εισιτήρια μουσείων κλπ
Βαρκελωνη και μαλιστα χωρις μουσεια γιατι ειναι στον θεο. Πιο βατη η Μαδριτη που εχει δωρεαν μουσεια υπο προυποθεσεις.
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
Έτσι όπως το βλέπω παιδιά (οικονομικά τουλάχιστον) Βαρκελώνη θα μπορέσω. Όχι τίποτε άλλο αλλά θεωρώ πως δεν αξίζει να πάς ένα ταξίδι και να μετράς και το ευρώ αλλά να το ευχαριστηθείς. σίγουρα μπορώ να κάνω κάποιες έξυπνες οικονομικά κινήσεις, όπως να κλείσω διαδικτυακά εισιτήρια για μουσεία. Το είχα κάνει στη Φλωρεντία στη gallerie uffizi και στο pallazzo pitti. Το Παρίσι λογικά θα είναι ο επόμενος προορισμός. Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες:)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Έτσι όπως το βλέπω παιδιά (οικονομικά τουλάχιστον) Βαρκελώνη θα μπορέσω. Όχι τίποτε άλλο αλλά θεωρώ πως δεν αξίζει να πάς ένα ταξίδι και να μετράς και το ευρώ αλλά να το ευχαριστηθείς. σίγουρα μπορώ να κάνω κάποιες έξυπνες οικονομικά κινήσεις, όπως να κλείσω διαδικτυακά εισιτήρια για μουσεία. Το είχα κάνει στη Φλωρεντία στη gallerie uffizi και στο pallazzo pitti. Το Παρίσι λογικά θα είναι ο επόμενος προορισμός. Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες:)
Ενημερωτικα, το εισιτηριο στο Ufizzi καθως και σε πολλα μουσεια στην Ιταλια ειναι ακριβοτερο απο το ιντερνετ.
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
Ενημερωτικα, το εισιτηριο στο Ufizzi καθως και σε πολλα μουσεια στην Ιταλια ειναι ακριβοτερο απο το ιντερνετ.
Κατά ένα μεγάλο ποσοστό αλλά όχι εντελώς έχεις δίκιο. Έψαξα και βρήκα την κράτηση που είχα κάνει. Ήταν προσφορά για εκείνο το διάστημα (το σεπτέμβριο που μας πέρασε πήγα), είσοδος σε gallerie uffizi, giardini di boboli και palazzo pitti στα 35ε και τα τρία . οπότε από αυτή την άποψη το βρήκα συμφέρον. Σίγουρα για να το λές αν είχα κλείσει μόνο το uffizi θα ήταν αρκετά παραπάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom