Ισπανία Βαρκελώνη απορίες

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Γεια χαρά σε όλους.. όπως και στα προηγούμενα ταξίδια μου χρειάζομαι την βοήθεια σας και ελπίζω να σας ανταμείψω με μια σπέσιαλ ταξιδιωτική ιστορία στην επιστροφή. 5 Μαϊού πετάω για Βαρκελώνη με αφορμή τον Παναθηναϊκό και ανυπομονώ πολύ να δω αυτή την πόλη που ως τώρα ήταν απλά ένα όνειρο αφού όλοι μου οι φίλοι είχαν πάει σε μικρότερες ηλικίες, είναι και η κρίση στη μέση και μου το είχαν ψιλοξεκόψει. .. Θα μείνουμε εκεί μέχρι 11/5 οπότε έχουμε 3 μερούλες ελεύθερες ανάμεσα στους αγώνες και έχουμε επιλέξει κάποια από τα αξιοθέατα που πρέπει να δούμε Sagrada Familia, Πάρκο Goell κλπ. Μέχρι τώρα δεν έχουμε βρει που έχει νυχτερινή διασκέδαση και φαγητό. Είμαι φαν της παέγιας, αλλά επείδη έτσι κι αλλιώς θα χρεωθούμε στο χάλια ξενοδοχείο μας (ενός αστέρων) τιμές ότι να ναι με αφορμή το final 4 (ήταν το πιο αξιοπρεπές στα 100ε τη νύχτα με μπάνιο στο δωμάτιο αυτές τις ημέρες), δεν θέλω να πληρώσω και την παέγια άλλα 100ε... Το όριο μου είναι κάπου 20ε αν έχει δοκιμάσει κανείς και μπορεί να με βοηθήσει. Φυσικά και για τάπας κλπ δεκτή οποιαδήποτε πρόταση μην τη βγάλουμε πάλι μόνο στα burger king.. θα μένουμε κοντά:clap: στην Ρας Ράμπλας. Ευχαριστώ..
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Panpan, πες αλεύρι!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Πηγαινε στο γκρουπ "Βαρκελωνόπληκτοι" θα βρεις πολλες πληροφοριες ...
Επισης στις ταξιδιωτικες ιστοριες , εχει πολυ υλικό για Βαρκελωνη .

Αν δεν καλυφτεις , ρωτα οτι θελεις ...

Αντε και με τη νικη !! Ζηλευω .....
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
επειδη θα ειμαι και εγω στο ματς θα σου στειλω το τηλ. με πμ
και οτι χρειαστεις παρε με.
Η καλυτερη παεγια της Βαρκελωνης ειναι στο maremagnum
Στο μαγαζι που λεγετε el chipiron και κοστιζει απο 18 ευρω το
ατομο.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Δες και το La Fonda

Restaurante La Fonda

οταν ειχαμε παει το 2008 ειχε καλο φαγητο και καλες τιμες. Panpan τι λες?? Το εχεις δοκιμασει?
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
τέλεια!θα τα τιμήσω σίγουρα χαχα! Αλήθεια επειδή δυστυχώς φτάνουμε 6 μαϊου πρωι σκέφτομαι πως είναι καλύτερα να πάρουμε ταξί να αφήσουμε τα πράγματα ξενοδοχείο πριν τον αγώνα. 10 φτάνουμε δηλαδή ελπίζω να έχουμε τακτοποιηθεί. panpan ελαβα το τηλ, ευχαριστώ! Είναι εύκολο να πας στο στάδιο από λας Ράμπλας με μετρό ή κάτι άλλο;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
τέλεια!θα τα τιμήσω σίγουρα χαχα! Αλήθεια επειδή δυστυχώς φτάνουμε 6 μαϊου πρωι σκέφτομαι πως είναι καλύτερα να πάρουμε ταξί να αφήσουμε τα πράγματα ξενοδοχείο πριν τον αγώνα. 10 φτάνουμε δηλαδή ελπίζω να έχουμε τακτοποιηθεί. panpan ελαβα το τηλ, ευχαριστώ! Είναι εύκολο να πας στο στάδιο από λας Ράμπλας με μετρό ή κάτι άλλο;
πηγαινεις στην πλατεια Ισπανιας με το μετρο (L 3) και απο εκει με τα ποδια.
Ειναι ευκολο γιατι εχει κυλιομενες σκαλες που οδηγουν μεχρι το
ολυμπιακο σταδιο.Το παλαου σαντ ζορντι ειναι διπλα στο ολυμπιακο
σταδιο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
Δες και το La Fonda

Restaurante La Fonda

οταν ειχαμε παει το 2008 ειχε καλο φαγητο και καλες τιμες. Panpan τι λες?? Το εχεις δοκιμασει?
ναι ειναι απο τα καλα
αλλα αν θελει και λιγο θαλασσα προτεινω
Restaurant LA FONDA DEL PORT OLMPIC - Principal
ειναι της ιδιας ιδιοκτησιας και εχει τιμοκαταλογο στα ελληνικα
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ενα πολύ κατατοπιστικό αφιερωμα στη Βαρκελωνη έχει το περιοδικό ''Ταξίδια'' της σημερινής ''Καθημερινής'' με πολλές διευθυνσεις και άλλα. Αν είσαι δε και θαυμάστρια του Μ. Θεοδωρακη θα βρεις και ένα συλλεκτικό σιντι με το ''Κάντο Χενεράλ''!
 

dimitra481

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
χαχα χαίρομαι που διασκεδάζετε..
Ενδιαφέρον το παραπάνω σχόλιο με το περιοδικό ταξίδια αλλά το είδα λίγο αργά.. ελπίζω να τη βρω αύριο νομίζω δεν βγαίνουν άλλες λόγο Πάσχα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom