Λεττονία Λιθουανία Πολωνία Βαρσοβία-Βίλνιους-Ρίγα: Σαν παραμύθι!!!

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
πολυ ομορφη η ιστορια σου!καποιες περισσοτερες πληροφοριες μπορω να ρωτησω για την ρίγα?γνωριζουμε απο το αεροδρομιο πιο λεωφορειο σε πηγαινει στο κεντρο της πολης?τα πιο δημοφιλης αξιοθεατα που μπορει να δει καποιος σε 2 ημερες?και μαγαζακια για καφεδακι η φαγητο θα ημουν ευγνώμων αν γνωριζεις καποιος!
Ξερω οτι εχει περασει αρκετος καιρος απο το σχόλιο σου και ζητω συγγνώμη που δεν απαντησα νωρίτερα. Ελπιζω να σε εχω προλάβει και η απάντηση μου αν και αρκετά καθυστερημένη να πιάσει τοπο
Σε οτι αφορα τα αξιοθέατα που μπορεις να δεις στη ριγα σε δυο μερες μπορω να σου πω οτι απο το πρόγραμμα το δικο μου μπορείς να παραλείψεις την κλειστη αγορα Τροφίμων και φαγητων και ολα τα υπόλοιπα τα προλαβαίνεις ανετα. Για μενα η Ρίγα ειναι μια πολη που πρέπει να την γυρίσεις με τα ποδια και να γνωρίσεις ολες τις ομορφιες που προσφερει. Ιδανικα εγω σε δυο μερες θα πήγαινα στον καθεδρικό ναο, θα εκανα τη βολτα με το τρενάκι, θα πήγαινα στο Σπίτι των μαυροκεφαλων και μετα θα γυρνουσα την πολη!
Σχετικα με φαγητό, ποτο τα 3 μαγαζια που αναφερω είναι πολυ ωραια, ειδικά το easy beer που ηταν κατι διαφορετικό και ενα ακομα ωραιο που θυμάμαι είναι το jazz bar restaurant trompete.
Σε οτι αφορα τη μεταφορά απο το αεροδρόμιο με λεωφορείο, υπαρχει το λεωφορείο 22 που κανει περίπου μιση ωρα και κοστίζει 2€ , 1,20€ περίπου αν αγορασεις το εισιτήριο μεσα απο το αεροδρόμιο κ οχι μες το λεωφορείο.
Ελπιζω να σου φανηκαν χρήσιμες οι πληροφορίες. Αν εχεις ηδη πραγματοποιήσει το ταξίδι εύχομαι να σου αρεσε οσο κ σε μενα, αν πρόκειται να πας εύχομαι να περάσει τέλεια
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Επειδή το έχασα, πόσες μέρες έμεινς βαρσοβία? 3?
Έχω 4,5 μέρες στη διαθεσή μου.... Να τις κάψω όλες βαρσοβία ή να το σπάσω κ με άλλη πόλη?
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Επειδή το έχασα, πόσες μέρες έμεινς βαρσοβία? 3?
Έχω 4,5 μέρες στη διαθεσή μου.... Να τις κάψω όλες βαρσοβία ή να το σπάσω κ με άλλη πόλη?
Επειδή το έχασα, πόσες μέρες έμεινς βαρσοβία? 3?
Έχω 4,5 μέρες στη διαθεσή μου.... Να τις κάψω όλες βαρσοβία ή να το σπάσω κ με άλλη πόλη?
Εμεινα 5 μερες στη Βαρσοβία και η Αλήθεια ειναι πως δεν το μετανιώνω. Ηθελα πολυ να παω και κρακοβια αλλα ειπα να την αφησω για το επόμενο ταξιδι. Πολλοί μπορουν να σου πουν πως οι 5 μερες ειναι πολλες για τη Βαρσοβία αλλα γνωμη μου ειναι να τις αφιερωσεις ολες ωστε να ζησεις την πολη και τους χαλαρους ρυθμους της οπως πρεπει!!
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Κάτσε γιατί μόλις η ryanair ακύρωσε την πτήση που θα γύρναγα απο κατοβιτσε κ μπορεί να αλλάξουν όλα τα πλάνα τελικά.........
Είχα κλείσει να μείνω 2 βράδια βαρσοβία κ 2 κρακοβία........ Τώρα θα δούμε......
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Κάτσε γιατί μόλις η ryanair ακύρωσε την πτήση που θα γύρναγα απο κατοβιτσε κ μπορεί να αλλάξουν όλα τα πλάνα τελικά.........
Είχα κλείσει να μείνω 2 βράδια βαρσοβία κ 2 κρακοβία........ Τώρα θα δούμε......
Ελπιζω ολα να πανε καλα και να περασεις ομορφα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom