Βαρσοβία ή Μπρατισλάβα?

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
αν δικαιούσε εστία, εννοείτε εστία, ποιο φθηνά θα σου βγει, συν το τρελό χαβαλέ που γίνεται εκεί

σε ποιο τμήμα είσαι?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα παιδιά.
Θα πάω Εράσμους στην Βαρσοβία. Είναι καλύτερα να μείνω σε εστία η σε σπίτι. (Έχω βρει 2 συγκατοίκους από Ελλάδα). Από τιμές πως είναι τα πράγματα?
Συγχαρητήρια, σούπερ επιλογή πόλης:D
Προσωπικά προτιμώ την εστία γιατί έχει πιο πολύ χαβαλέ, κίνηση, ζωντάνια και καθημερινή επαφή με ένα σωρό άλλο άτομα-βασικά στοιχεία του erasmus!! Το διαμέρισμα όσο να' ναι θα είναι πιο απομονωμένη κατάσταση. Θα έχεις λογικά κοινόχρηστο μπάνιο και κουζίνα αλλά για 5-6 μήνες παλεύεται, δεν είναι τόσο τραγικό κατά τη γνώμη μου! Κι εγώ στη Βαρσοβία σε εστία έμενα, πλήρωνα κάπου 65 ευρώ το μήνα και δεν μετάνιωσα στιγμή για την επιλογή μου! Και γενικά οι τιμές-ειδικά σε φαγητό και ποτό-είναι πολύ χαμηλές! Να περάσεις τέλεια!
 

1990mkon

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά!!
Όποιος έχει καμιά άλλη συμβουλή για το Εράσμους στην Βαρσοβία ας μου πει..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Zubrowka Biala, Pan Tadeusz, Sobieski, Chopin, Stock, Bolls, Krupnik, Zoladkowa κι άλλα που θα μάθεις

επείσης με μέτρο
Zywiec, Tyskie, Zubr, Harnas, Tatra κι άλλα που θα μάθεις

ξεκίνα εκπαίδευσή για γερό κεφάλι, άμα είσαι κι εμφανίσιμος, θα σε πάρουμε σε κανένα γάμο (μιας κι οι κοπέλες εδώ λύσανε για παρτενέρ Μεσογειακούς τύπους) να δεις τι εστί γλέντι ;)
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Και μόνο που θα πας erasmus θα περάσεις τέλεια!
Μπρατισλάβα έχω πάει 2 φορές (ήμουν erasmus στο Μπρνό Τσεχίας, 1 ώρα απόσταση)....και εμένα σαν πόλη μου άρεσε πολύ και συνάμα βρίσκεσαι στο κέντρο της Ευρώπης, είναι εύκολο να ταξιδέψεις "παντού".
Όσον αφορά την Βαρσοβία, δεν έχω πάει....πήγα Κρακοβία που βρίσκεται πολύ πιο νότια και έκανα 8 ώρες ταξίδι (άλλαξα 3 τρένα) από Μπρνό...ίσως βολεύει περισσότερο για άλλες χώρες βέβαια, δεν ξέρω.
Μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ όμως...όπου σου κάνει κλικ εσένα παραπάνω πήγαινε! Το ότι θα περάσεις καλά είναι δεδομένο! :p
 

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Πωωω! Αυτα ειναι! Ζηλευω! Θελω κι εγω ερασμους! Οπου και να πας θα περασεις τελεια! Δυστυχως δεν εχω επισκεφτει καμια απ τις 2 πολεις. Για τη Μπρατισλαβα εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια απο ενα φιλο που σπουδαζει εκει. Για την Βαρσοβια δεν ξερω πολλα αλλα εχω παει Πολωνια και ηταν πολυ ωραια! Ειδικα η Κρακοβια υπεροχη!!! Επισης εχω φιλους φοιτητες στο Poznan και αν και ειναι μικρη πολυ περνανε τελειααα! Πες μας που πηγες τελικα! Οπου και να πας να το διασκεδασεις και να γυρισεις πολυ τα γυρω μερη! Ταξιδακια for the win! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.805
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom