Βεβαίωση νόσησης στο εξωτερικό, πιστοποιητικό εμβολισμού και νόσησης.

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Τελικά, επειδή με ενδιαφέρει άμεσα και επειδή με μπέρδεψες, Αφροδίτη, το παιδί σου έβγαλε πιστοποιητικό και 2η φορά;
Ναι εννοείται.
Έπρεπε να κάνει και μοριακό όμως.
Μάλιστα μολις ειχε ληξει το προηγούμενο που ήταν εξάμηνο.
Αυτό είναι τρίμηνο και ισχύει μετα από 10 μερες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.079
Δηλαδή λέει ψέμματα το ΦΕΚ ή κατάλαβαν το λάθος και το παράλογο του να μην ξαναβγάζεις πιστοποιητικό νόσησης και το ακύρωσαν στην πράξη; 🤔


Πολύ με μπέρδεψαν όσα γράφονται εδώ. Το κράτος δηλώνει πως δεν θα ξαναβγάζει κάποιος πιστοποιητικό νόσησης. Αλλά μέλη εδώ λένε πως οι ίδιοι ή συγγενείς τους ξαναέβγαλαν...
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Δηλαδή λέει ψέμματα το ΦΕΚ ή κατάλαβαν το λάθος και το παράλογο του να μην ξαναβγάζεις πιστοποιητικό νόσησης και το ακύρωσαν στην πράξη; 🤔


Πολύ με μπέρδεψαν όσα γράφονται εδώ. Το κράτος δηλώνει πως δεν θα ξαναβγάζει κάποιος πιστοποιητικό νόσησης. Αλλά μέλη εδώ λένε πως οι ίδιοι ή συγγενείς τους ξαναέβγαλαν...
Σε λίγες μέρες θα σας πω εγώ τι θα γίνει. 22/01 νόσησα για 2η φορά, άρα κάπου στις 5/02 θα φανεί!!
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Καλημέρα σε όλους.
Τελικά κατάφερα να εκδώσω Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό νόσησης για 2η φορά και μάλιστα μόνο με θετικό ράπιντ τεστ. Ισχύει 14 ημέρες μετά από τη μέρα που βρέθηκα θετικός και διαρκεί για 90 ημέρες.
Το ίδιο ακριβώς και η κόρη μου (ανεμβολίαστη).
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Καλημέρα σε όλους.
Τελικά κατάφερα να εκδώσω Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό νόσησης για 2η φορά και μάλιστα μόνο με θετικό ράπιντ τεστ. Ισχύει 14 ημέρες μετά από τη μέρα που βρέθηκα θετικός και διαρκεί για 90 ημέρες.
Το ίδιο ακριβώς και η κόρη μου (ανεμβολίαστη).
να ρωτησω λεει πουθενά δεύτερο πιστοποιητικο η επανανοσησης? η δεν εχουν τη δυνατότητα ελεγχου με προηγούμενα πιστοποιητικα η ο καθε ενας μεταφράζει οπως θελει το ΦΕΚ και πρατει αναλογα..
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
πάντως το συγκεκριμένο ΦΕΚ είχε ισχύ έως 17 Ιανουαρίου, παίζει κάποιο ρόλο αραγεε; :rolleyes-80:
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
να ρωτησω λεει πουθενά δεύτερο πιστοποιητικο η επανανοσησης? η δεν εχουν τη δυνατότητα ελεγχου με προηγούμενα πιστοποιητικα...
Είναι ένα κανονικό πιστοποιητικό νόσησης, όπως και το προηγούμενό μου, με ισχύ 90 ημερών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom