Βεβαίωση νόσησης στο εξωτερικό, πιστοποιητικό εμβολισμού και νόσησης.

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Παιδιά καλησπέρα.
Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί εδώ και μέρες δεν μπορώ να βρω άκρη, παρά τα τηλέφωνα και τα μέιλ είτε δεν παίρνω απάντηση είτε μου λένε ότι έχω δίκιο αλλά δεν γνωρίζουν.

Είμαι διπλά εμβολιασμένος, με 2η δόση στις 5/06/2021.
Στις 29/09/2021 νόσησα και πήρα και πιστοποιητικό νόσησης.
Όλα τα παραπάνω λήγουν με τα νέα μέτρα στις αρχές Φλεβάρη.

Θα προγραμμάτιζα τον εμβολιασμό με την αναμνηστική δόση αυτές τις μέρες, αλλά νόσησα ξανά στις 22/01/22 και πλέον δεν μπορώ να εμβολιαστώ και να θέλω πριν την παρέλευση τριμήνου.

Ενημερώθηκα ότι δεν μπορώ να εκδώσω ξανά πιστοποιητικό νόσησης.
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Υπάρχει περίπτωση να θεωρούμαι ανεμβολίαστος με 2 δόσεις και 2 νοσήσεις;

Όποιος γνωρίζει κάτι, ας μου πει γιατί είναι κωμικοτραγικό.
Ευχαριστώ
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ενημερώθηκα ότι δεν μπορώ να εκδώσω ξανά πιστοποιητικό νόσησης.
Πιστοποιητικό νόσησης εκδίδεται στις 14 ημέρες. Αφού νόσησες στις 22-1 δεν έχουν περάσει ακόμα οι ημέρες για να μπορέσεις να το εκδόσεις.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Πιστοποιητικό νόσησης εκδίδεται στις 14 ημέρες. Αφού νόσησες στις 22-1 δεν έχουν περάσει ακόμα οι ημέρες για να μπορέσεις να το εκδόσεις.
Μου είπαν ότι δεν εκδίδεται για 2η φορά. Δλδ δεν θα ξαναπάρω ουτε μετά από 14 ημέρες.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Πιστοποιητικό νόσησης εκδίδεται στις 14 ημέρες. Αφού νόσησες στις 22-1 δεν έχουν περάσει ακόμα οι ημέρες για να μπορέσεις να το εκδόσεις.
Νοσηση παιρνεις πλεον μονο 1 φορα οσες και αν ξανακολλησεις,ετσι θελαν οι εμπιστημονες!
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Δοκίμασε να κάνεις μια επαφή με τα ΚΕΠ, μήπως μπορούν να σου παρατείνουν το πιστοποιητικό εμβολιασμού, όπως έκαναν σε συμφορουμιτη, ο οποίος νόσησε στο εξωτερικό. Μια ιδέα ρίχνω...δεν το έχω ψάξει καθόλου!
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Δοκίμασε να κάνεις μια επαφή με τα ΚΕΠ, μήπως μπορούν να σου παρατείνουν το πιστοποιητικό εμβολιασμού, όπως έκαναν σε συμφορουμιτη, ο οποίος νόσησε στο εξωτερικό. Μια ιδέα ρίχνω...δεν το έχω ψάξει καθόλου!
Τη διάβασα κι εγώ αυτή την περίπτωση. Νομίζω είναι διαφορετική, αλλά θα απευθυνθώ και στα ΚΕΠ, γιατί είμαι σε αδιέξοδο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Νοσηση παιρνεις πλεον μονο 1 φορα οσες και αν ξανακολλησεις,ετσι θελαν οι εμπιστημονες!
Νομίζω αυτό ισχύει για την Ελλάδα, όχι για όλο τον κόσμο . Οι επιστήμονες σε άλλες χώρες, μάλλον έχουν άλλη άποψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom