Βενεζουέλα Βενεζουέλα (Η Κάθοδος Των Αγγέλων)

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Το παρακάτω κείμενο γράφτηκε στις 31/10/11, αιώνες πριν μου φαίνεται, στο off-topic. Από το να γράψω κάτι νέο ή παρόμοιο, προτιμώ να παραθέσω αυτούσια τα συναισθήματα και τη διάθεση της στιγμής εκείνης. Χαζοχαρούμενο, μυθοπλασία :)mrgreen:), αλλά και απλά ευτυχία :D. Η ζωή θέλει απλά πράγματα για να είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη.
Πολύ απλά μωρέ, όπως ένα ταξίδι στη Βενεζουέλα με τους φίλους σου και καλή παρέα :D

Angels Falls...ακριβώς πάνω από τα κεφάλια μας, το νερό πέφτει από ένα εντυπωσιακό tepui από ύψος 979 μέτρων.

Ακριβώς από κάτω σε μια μικρή λίμνη, ένα μικρός καταρράκτης αδειάζει ακόμα χαμηλότερα με βρόντο το νερό, πολύ νερό, κρύο και κατακόκκινο. Ολόγυρά μας ζούγκλα του θανατά, ο ήλιος να καίει τα κορμιά μας, σύννεφα στολίζουν τον Καταρράκτη εκεί ψηλά, οι στάλες του νερού να χορεύουν σε περίεργες μορφές περίεργους χορούς μέχρι να συναντήσουν τα λεία και κρύα βράχια. Απέναντι στο βάθος, εντυπωσιακά επίπεδα βουνά ξεχωρίζουν πάνω από τη ζούγκλα και άλλος ένας καταρράκτης τη διασχίζει συμπληρώνοντας ένα ονειρικό σκηνικό.
Μέσα στη λίμνη λοιπόν καμιά 10αριά άτομα πλατσουρίζουν....ανάμεσά τους δύο Έλληνες και 7 Βενεζουελάνες. Στη λίμνη έχει γλυστερά βραχάκια, οπότε ο ένας από τους Έλληνες, βοηθάει μία μία τις κοπέλες να μπουν στο νερό με ασφάλεια. Δε μπαίνουν όλες, το νερό είναι πολύ κρύο για κάποιες, βολευόμαστε όπως όπως στα βραχάκια και χαζεύουμε το υπερθέαμα ακριβώς από πάνω μας.
Αρκετά χαζέψαμε όμως...με την Τατιάνα γατζωμένη πάνω του, τη Καρολίνα να κρυφοκοιτάει τον κουμπάρο, ένα άσμα ασμάτων αρχίζει να τραγουδιέται κακόφωνα και να χαλάει την εκκωφαντική σιωπή του καταρράκτη και του τοπίου...
Guitar guitar guitarrrrrrr, jump to my jaguaaarrrr (γιαγκουάααρρρρρ)

Το γέλιο που έπεσε δε περιγράφεται....ακολούθησε βάπτισμα στα κρύα νερά του καταρράκτη, βάπτισμα υποχρεωτικό για όσους ήταν μέσα, ακολουθούμενο από μία ευχή ή δήλωση....ο γνωστός λαϊκιστής Γκτσου, δήλωσε βροντερά και περήφανα "Viva la Repuplica Bolivariana de Venezuela!!!" και πνίγηκε στα αποθεωτικά μπουγέλα....

http://www.travelstories.gr/348627-post4649.html
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Guitar guitar guitarrrrrrr, jump to my jaguaaarrrr (γιαγκουάααρρρρρ)
:haha::haha::haha::haha: Φοβερο τραγουδι!

Η ζωή θέλει απλά πράγματα για να είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη. Πολύ απλά μωρέ, όπως ένα ταξίδι στη Βενεζουέλα με τους φίλους σου και καλή παρέα
Ναι , αυτο θελει η ζωη (και η Ζωη :lol:) για να ειναι χαρουμενη!
Παντα τετοια Gts!
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Εσύ να προσέξεις κυρία μου...δυο κεφάλαια με Canaima, Orinoko έμειναν και μετά μπλουμ....:snorkel: Παρέα με παπαγαλόψαρα, πελεκάνους και χελώνες....δεν ήθελα να φύγω ποτέ από κει...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.876
Likes
14.376
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάντα τέτοια ρε. :)
 
  • Like
Reactions: GTS

Rossana

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Αγγλία,Ελλάδα
Καλώς ήρθατε στην Βενεζουέλα μου

Εντάξει... το σκηνικό αυτό μου προκαλέι ρίγη συγκίνησης!!! Ααααχ! Για σύνεχισε... χωρίς άλλες αναφορές σε στήθη και ποπούς παρακαλώ! :bleh:
επιστήμη, αν είμαστε οι άγγελοι, σας ευχαριστώ για την τόσο ωραία sdescripciones των τοπίων της χώρας μου δικαιολογία ελληνική μου είναι από το μεταφραστή
 
  • Like
Reactions: GTS

Rossana

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Αγγλία,Ελλάδα
Ένας άγγελος της Βενεζουέλας ;)

Γεια σας! αν είμαι στη Βενεζουέλα
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.876
Likes
14.376
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ρε GTS τι έκανες; Είπες στην κοπέλα ότι γράφεις ιστορία για τη Βενεζουέλα και μπήκε στο φόρουμ μας; Σωστός !!!!!
 

Rossana

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Αγγλία,Ελλάδα
lol ευχαριστίες για το κορίτσι GTS fenia42 και αξέχαστη όπως γνωρίζετε μόνο εσείς και οι ιστορίες σας q εκτιμούν μόνο οι περιγραφές από τη χώρα μου.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.876
Likes
14.376
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Hola Rossana , amamos Venezuela.
 

Rossana

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Αγγλία,Ελλάδα
Fenia Σας ευχαριστώ πολύ, θα είναι πάντα ευπρόσδεκτοι να απολαύσετε τα όμορφα τοπία της χώρας μου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.757
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom