Γερμανία Βενζινάδικα στην Γερμανία

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λοιπον οι μερες περασαν και σε μια βδομαδα πεταμε για Μοναχο.Εκει θα νοικιασουμε αμαξι.Ενω ολες οι απορειες μου εχουν λυθει διαβαζοντας εδω μεσα πολλα τοπικ εχω μονο μια άλυτη.Αν δεν κανω λαθος στα βενζιναδικα την βενζινη την βαζουμε μονοι μας,σωστα?Ειναι ευκολο?:rolleyes:και πως πληρωνουμε?υπαρχει καποιος εκει?μπορουμε και με πιστωτικη καρτα?γενικα για δωστε τα φωτα σας.;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οντως οι φιλοι απο Γερμανια εβαζαν μονοι τους βενζινη αλλα -αν θυμαμαι καλα -ειχε παει μετα μεσα στο βενζιναδικο και πληρωσε σε υπαλληλο.
Δεν υπηρχε ανθρωπος εξω δηλ.
Αυτο που δεν προσεξα ομως ειναι αν υπηρχε αυτοματο μηχανημα πληρωμης για κερματα -χαρτονομισματα διπλα στις αντλιες.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πράγματι, οι αντλίες είναι self service. Έχουν επάνω κάποιο νουμεράκι και αφου βάλεις τη βενζίνη, πηγαίνεις μέσα στο μαγαζί, λες το νούμερο της αντλίας και πληρώνεις. Με μετρητά ή πιστωτική κάρτα (η πλειοψηφία των βενζινάδικων δέχεται πίστωτικές)
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Πράγματι, οι αντλίες είναι self service. Έχουν επάνω κάποιο νουμεράκι και αφου βάλεις τη βενζίνη, πηγαίνεις μέσα στο μαγαζί, λες το νούμερο της αντλίας και πληρώνεις. Με μετρητά ή πιστωτική κάρτα (η πλειοψηφία των βενζινάδικων δέχεται πίστωτικές)
Έτσι ακριβώς.
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Α, και μην περιμένεις οι αντλίες να λένε unleaded

Εσύ θα πάρεις αυτή που θα λέει Benzin Bleifrei


awww.adpic.de_data_picture_detail_Griff_zu_Super_bleifrei_17738.jpg



:)
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
αυτη ηταν η επομενη μου ερωτηση.:clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom