Γερμανία Ουγγαρία Βερολίνο ή Βουδαπέστη

Peko

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά,

χρειάζομαι τις συμβουλές σας!! Έχουμε ταξιδέψει με τον φίλο μου δύο φορές στο εξωτερικό και συγκεκριμένα και τις δύο στην λατρεμένη Ιταλία, Ρώμη και Φλωρεντία. Θέλουμε να κάνουμε ένα ταξίδι μέσα Ιανουαρίου και μιας και βρήκαμε και φθηνά εισήτήρια σκεφτόμαστε να πάμε ή Βουδαπέστη ή Βερολίνο.. Τι μας προτείνετε? Γενικά μας αρέσει πολύ να περπατάμε δεν μας αρέσουν τόσο τα ΜΜΜ. Διαβάσαμε κάποια πράγματα στο φόρουμ αλλά δεν μπορούμε να αποφασίσουμε..

Ευχαριστώ!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλημερα!
Το καλοκαιρι ειχα ακριβως το ιδιο δίλημμα!
Τελικα κατεληξα στην Βουδαπεστη....
Τωρα θα μου πεις γιατι... Μου εδωσε την εντυπωση πως ειναι ιδανικος προορισμος για ζευγαρι και οντως ειναι πολυ ρομαντικη πολη...
και ο αλλος λογος ειναι πως στον αντρα μου δεν αρεσουν ιδιαιτερα τα μουσεια και τρεφει αντιγερμανικα συναισθηματα αυτη την εποχη!!!:bleh:
Παντως οπου κι αν καταληξεις θα περασετε υπεροχα!
 

Peko

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Αχ ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας!!!
Είδα κάτι φωτογραφίες και από τις δυο πόλεις και γενικά η Βουδαπέστη μου φαίνεται πιο ρομαντική και γραφική είναι αλήθεια?? Επίσης, στο Βερολίνο οι αποστάσεις είναι μακρινές? Χρειάζεται μετρό για να μετακινηθείς?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η Βουδαπεστη ειναι πιο μαζεμενη, το Βερολινο πιο αχανες...Στο Βερολινο εχεις περισσοτερα να κανεις....Η Βουδαπεστη ειναι οντως πιο ρομαντικη...περισσοτερο περπατημα στο Βερολινο...αν πας Βερολινο τελικα,επελεξε να μεινεις γυρω απο την Unter den linden...Ανατολικο παντα Βερολινο...Εκτος απο το μετρο, στο Βερολινο βολευουν και οι γραμμες 100 και 200 των λεωφορειων που γυριζουν γυρω απο το mitte
 

Peko

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Η Βουδαπεστη ειναι πιο μαζεμενη, το Βερολινο πιο αχανες...Στο Βερολινο εχεις περισσοτερα να κανεις....Η Βουδαπεστη ειναι οντως πιο ρομαντικη...περισσοτερο περπατημα στο Βερολινο...αν πας Βερολινο τελικα,επελεξε να μεινεις γυρω απο την Unter den linden...Ανατολικο παντα Βερολινο...Εκτος απο το μετρο, στο Βερολινο βολευουν και οι γραμμες 100 και 200 των λεωφορειων που γυριζουν γυρω απο το mitte
και εσύ Βερολίνο προτείνεις?? 4 με 5 μέρες σκεφτόμαστε να πάμε. Προλαβαίνουμε να δούμε αρκετά στο Βερολίνο?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
με ενα καλο προγραμματισμο προλαβαινεις..Εμενα μου αρεσαν και οι 2 πολεις..το Βερολινο πλεον ειναι απο τις πιο εναλλακτικες,φευγατες και γρηγορα αναπτυσσομενες πρωτευουσες της Ευρωπης..Συναυλιες,εκθεσεις,μουσεια,πινακοθηκες,κινηματογραφος,νυχτερινη ζωη και αλλα πολιστικα δρωμενα λαμβανουν χωρα καθημερινα στη ''νεα μητροπολη'' της κεντρικης Ευρωπης..Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα βαρεθειτε...
Μεσα Γεναρη παντως εχω ακουσει οτι εχει τρελο κρυο στο Βερολινο,οπως και στη Βουδαπεστη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.910
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom