Βιέννη-Κρακοβία με τρένο

Belladonna

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Γειά σας!
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω από τη Βιέννη στην Κρακοβία με τρένο, μετ' επιστροφής. Έχει κάνει κανείς το ταξίδι αυτό; Εμπειρίες; Ξέρει κανείς αν μπορώ να κλείσω εισιτήρια on-line?

Ευχαριστώ!!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλως ηρθες..Δεν εχω κανει το ταξιδι ποτε αλλα μια φορα που εψαχνα για κατι παρομοιο ειχα χρησιμοποιησει το ?BB: en .Ριξε μια ματια,εχω την ενχυπωση πως γινεται οnline κρατηση..
 

Belladonna

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Καλως ηρθες..Δεν εχω κανει το ταξιδι ποτε αλλα μια φορα που εψαχνα για κατι παρομοιο ειχα χρησιμοποιησει το ?BB: en .Ριξε μια ματια,εχω την ενχυπωση πως γινεται οnline κρατηση..
Ευχαριστώ...
το πρόβλημα είναι ότι το site είναι 1) στα γερμανικά αν θες να παραγγείλεις τα εισιτήρια με mail 2) δεν δίνει σαφείς πληροφορίες αν θες να κανεις απλά on-line κράτηση.

Έχω λίγο μπερδευτεί με αυτό το site και έχω αρχίσει να αγχώνομαι καθώς το τρένο είναι η μόνη μου επιλογή...
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
τρενο

δεσ το site www.raileurope.com ειναι στα αγγλικα και δινει βασικες πληροσφοριες .σου βρηκα συνδεση βιεννη - κρακοβια καθε πρωι στις 7.12, με αλλαγη τρενου στο katowice .ψαξε το...
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Γειά σας!
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω από τη Βιέννη στην Κρακοβία με τρένο, μετ' επιστροφής. Έχει κάνει κανείς το ταξίδι αυτό; Εμπειρίες; Ξέρει κανείς αν μπορώ να κλείσω εισιτήρια on-line?

Ευχαριστώ!!
γειά σου!
δές το site αυτό.....
IDOS - Vlaky - Vyhled?n? spojen?
(είναι τσέχικο site μην παραξενευτείς...επέλεξε αγγλικά από κάτω δεξιά,επέλεξε τρένα κτλ )
εγώ το χρησιμοποιούσα πολύ και είναι αρκετά αξιόπιστο...απευθέιας δεν νομίζω να βρείς τρένο.....σίγουρα κάνει αλλαγή στο Katowice....εγώ είχα πάει από Μπουρνο (Τσεχία) στην Κρακοβία και άλλαξα 3 τρένα....7-8 ώρες να υπολογίζεις!
όσο για το on-line μην κολλάς....τρένα είναι..πάντα βρίσκεις θέση! απλά πήγαινε στο σταθμό των τρένων της Βιέννης και αγόρασε τα εισιτήρια!
 

Belladonna

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Ευχαριστώ όλους!
Δεν φοβάμαι τόσο ότι δεν θα βρω εισιτήρια, όσο θέλω να μάθω ώρες και τιμές. Ας πούμε στο site λέει ότι έχει νυχτερινό τρένο που φεύγει 10.30 και φτάνει 06.30 το πρωί, που με βολεύει αφάνταστα.
Όμως δεν μπορώ να βρω τιμές και αν υπάρχουν κουκέτες κτλ.
Το πρωινό δυστυχώς δεν με βολεύει καθόλου, γιατί θα χρειαστεί να αλλάξω όλο το πρόγραμμα του ταξιδιού.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Ευχαριστώ όλους!
Δεν φοβάμαι τόσο ότι δεν θα βρω εισιτήρια, όσο θέλω να μάθω ώρες και τιμές. Ας πούμε στο site λέει ότι έχει νυχτερινό τρένο που φεύγει 10.30 και φτάνει 06.30 το πρωί, που με βολεύει αφάνταστα.
Όμως δεν μπορώ να βρω τιμές και αν υπάρχουν κουκέτες κτλ.
Το πρωινό δυστυχώς δεν με βολεύει καθόλου, γιατί θα χρειαστεί να αλλάξω όλο το πρόγραμμα του ταξιδιού.
Εχω κανει εγω το αναποδο δρομολογιο,απο την Κρακοβια στη Βιεννη,εισητηρια μπορεις να βγαλεις εκεινη τη στιγμη δεν παιζει να μην εχει,οσο για δρομολογια,δεν ξερω να σου πω αυτο που θες..Παντως αυτο που ειχα παρει εφευγε κατα τις 9 το βραδυ αν θυμαμαι καλα.
Stadar εχει δρομολογια ειτε στο site της Deutsche Bahn η και στο Rail Europe!
 

Belladonna

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Εχω κανει εγω το αναποδο δρομολογιο,απο την Κρακοβια στη Βιεννη,εισητηρια μπορεις να βγαλεις εκεινη τη στιγμη δεν παιζει να μην εχει,οσο για δρομολογια,δεν ξερω να σου πω αυτο που θες..Παντως αυτο που ειχα παρει εφευγε κατα τις 9 το βραδυ αν θυμαμαι καλα.
Stadar εχει δρομολογια ειτε στο site της Deutsche Bahn η και στο Rail Europe!
Α! Πήρες δηλαδή το βραδινό δρομολόγιο; Και... πως ήταν τα πράγματα; Πήρες κουκέτα;
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Α! Πήρες δηλαδή το βραδινό δρομολόγιο; Και... πως ήταν τα πράγματα; Πήρες κουκέτα;
Mια χαρα ητανε!Ναι ημουνα σε μια κουκετα με αλλους 2.Συν ενα κρεβατι αδειο.Κατι αμερικανοι!Δν τους πειραξα δν με πειραξανε!
Ισα ισα ειδαμε και το τελευταιο περσινο επεισοδειο του Lost μαζι που ειχα στο laptop!
 

Belladonna

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Mια χαρα ητανε!Ναι ημουνα σε μια κουκετα με αλλους 2.Συν ενα κρεβατι αδειο.Κατι αμερικανοι!Δν τους πειραξα δν με πειραξανε!
Ισα ισα ειδαμε και το τελευταιο περσινο επεισοδειο του Lost μαζι που ειχα στο laptop!
Θυμάσαι περίπου πόσο σου κόστισε; Και κάτι άλλο...
Σου έκαναν έλεγχο διαβατηρίων κατά τη διάρκεια της νύχτας;
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Θυμάσαι περίπου πόσο σου κόστισε; Και κάτι άλλο...
Σου έκαναν έλεγχο διαβατηρίων κατά τη διάρκεια της νύχτας;
Διαβατηρια οχι κανενας ελεγχος.
Τιμη δν θυμαμαι και πολυ καλα γιατι ειχα πληρωσει και στα πολωνικα αλλα νομιζω ητανε καπου στα 70 ευρω (μαζι και η κουκετα) η κατι τετοιο..!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom