Αυστρία Βιέννη μέσω Μπρατισλάβας

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Rome2rio.com κ επιλέγεις Vienna -> Bratislava airport. Σου δίνει διάφορες εναλλακτικές με κόστος κ χρονο

Α επίσης μη γράφεις bold κ καεφαλαια γιατί απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του site
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Έκανα πάλι τα μαγικά μου :rolleyes: και εξαφάνισα τον αποστολέα @papkost των παρακάτω μηνυμάτων. Τις συγνώμες μου.

Rome2rio.com κ επιλέγεις Vienna -> Bratislava airport. Σου δίνει διάφορες εναλλακτικές με κόστος κ χρονο
Σε ευχαριστω προκειται να παω με την ryanair Μπρατισλαβα και μετα να μετακινηθω για Βιεννη

Σε ευχαριστω προκειται να παω με την ryanair Μπρατισλαβα και μετα να μετακινηθω για Βιεννη
Ενταξει ειναι η πρωτη φορα που γραφω και δεν ηξερα πως λειτουργει
φιλαρακι με εσωσες....χιλια ευχαριστω
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καλημέρα στο φόρουμ,

θα βρίσκομαι για ένα συνέδριο στη Μπρατισλάβα τον Οκτώβρη και κοιτούσα για πιθανές κοντινές εκδομές.

Με λίγο ψάξιμο είδα ότι υπάρχει φθηνό λεωφορείο για Βιέννη που κάνει 1 ώρα.

Το έχει επιχειρήσει κάποιος να με συμβουλέψει??

Πόση ώρα κάνεις να βρεθείς από το αεροδρόμιο της Μπρατισλάβας στη Stare miasto?

aΑπό οτι είδα εδώ στις ιστορίες 2-3 μέρες αρκούν για τη Βιέννη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Με τα λεωφορεία της flixbus έχεις τη δυνατότητα να πας στη Βιέννη κατευθείαν (χωρίς μετεπιβίβαση) από το αεροδρόμιο της Μπρατισλάβας. Η διαδρομή διαρκεί 1 ώρα και 40'. Εκτός απ' το αεροδρόμιο υπάρχουν άλλες 3 στάσεις μέσα στην πόλη της Μπρατισλάβας. Δες εδώ: https://www.flixbus.com/bus-schedule-bus-stop/bratislava

Επίσης υπάρχει και σιδηροδρομική σύνδεση ανάμεσα στις δυο πόλεις.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλημέρα στο φόρουμ,

θα βρίσκομαι για ένα συνέδριο στη Μπρατισλάβα τον Οκτώβρη και κοιτούσα για πιθανές κοντινές εκδομές.

Με λίγο ψάξιμο είδα ότι υπάρχει φθηνό λεωφορείο για Βιέννη που κάνει 1 ώρα.

Το έχει επιχειρήσει κάποιος να με συμβουλέψει??

Πόση ώρα κάνεις να βρεθείς από το αεροδρόμιο της Μπρατισλάβας στη Stare miasto?

aΑπό οτι είδα εδώ στις ιστορίες 2-3 μέρες αρκούν για τη Βιέννη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αν δεν την έχεις διαβάσει αυτή την ιστορία, δες στα αντίστοιχα κεφάλαια για τις μετακινήσεις. Τα αναλύω αρκετά.
https://www.travelstories.gr/community/threads/Από-το-u-f-o-για-ηλιοθεραπεία-στη-Βιέννη.55422/
Όπως τα λέει η emouli η flixbus είναι η πιο βολική επιλογή. Και οικονομική φυσικά.
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Ευχαριστώ πολύ παιδια!!!

To flixbus το ειχα βρει κ εγω απλα δεν εχει δρομολογια τις ημερες που θελω....

Η μηπως ειναι πολυ νωρίς?? ολα αυτα τα σχεδιάζω για δεκέμβρη!!!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η μηπως ειναι πολυ νωρίς?? ολα αυτα τα σχεδιάζω για δεκέμβρη!!!
Μάλλον είναι πολύ νωρίς. Πέρσι χρειάστηκε να περιμένω ως το Νοέμβρη για να ανακοινωθούν κάποια δρομολόγια για τα τέλη Δεκεμβρίου που με ενδιέφεραν.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
261
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπέρα σας, θα ταξιδεψω με την οικογενεια μου για Χριστουγεννα στην Βιεννη. Προσγειωνόμαστε στη Μπρατισλαβα και θα ηθελα να κλείσω μεταφορα απο το αεροδρόμιο προς τη Βιεννη και επιστροφη. Φτανουμε 6 το πρωι και το λεωφορειο απο το αεροδρόμιο ειναι πολυ αργοτερα. Θα μπορουσε κάποιος να μου πει καποια αξιόπιστη εταιρία οπου θα μπορουσα να κλείσω τη μεταφορά? Στο ιντερνετ εχει πολλες με διαφορα σχολια θετικα και αρνητικα και εχω μπερδευτει.
Αν καποιος γνωριζει καποια εταιρεια, θα με βοηθήσει πολυ. Σας ευχαριστω για το χρόνο σας.:rolleyes:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Το πρώτο της flixbus είναι στις 9.15. Φαντάζομαι θα το είδες. Δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικό να περιμένετε 3 ωρίτσες στο αεροδρόμιο. Πάντως ψάχνοντας σε μηχανές αναζήτησης μόνο την flixbus μου εμφανίζει για αυτή τη διαδρομή με λεωφορείο. Αλλιώς με τρένο που έχει από πολύ πρωί δρομολόγια ανά μια ώρα. https://www.regiojet.com/en
 

Kristine

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλημερα σας. Εχω μπερδευτει λιγο. Θελω καποια μερα στο 1ο δεκαημερο το Δεκεμβρη να ταξιδεψω απο Βιεννη προς Μπρατισλαβα. Το ξενοδοχειο ειναι κοντα στο Pratestern. To Rome2Rio μου δινει διαδρομη με Regiojet κοντα στην 1,5 ωρα, μπαινοντας ομως στο site της regiojet, μου βγαζει μονο δρομολογια μέσω Brno 4,5 ωρες.
Για την flixbus παντως δεν διαβασα και τα καλυτερα σχολια στο tripadvisor, μηπως προτιμήσω τελικα τρενο?:rolleyes-80:
Καλησπερα.για τα δυο που ρωτας δν ξερω αλλα εγω πηγα με τρενο απο τον κεντρικο σταθμο με 9.90ε το εισητηριο το ατομο κ εφτασα πολυ ευκολα σε 1ωρακ6λεπτα.ηταν ευχαριστη η διαδρομη κ ευκολη προσβαση..το προτινω ανεπιφυλακτα
 

EugenG

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Καλησπερα.για τα δυο που ρωτας δν ξερω αλλα εγω πηγα με τρενο απο τον κεντρικο σταθμο με 9.90ε το εισητηριο το ατομο κ εφτασα πολυ ευκολα σε 1ωρακ6λεπτα.ηταν ευχαριστη η διαδρομη κ ευκολη προσβαση..το προτινω ανεπιφυλακτα
Kristine δώσε μας τα φώτα σου!!το εισιτήριο το έβγαλες απευθείας εκεί?ή μέσω ίντερνετ?Βratislava θυμάσαι σε ποιο σταθμό σε αφησε?γιατί μου βγάζει 2 σταθμούς, βέβαια εγώ θα κάνω την αντίθετη διαδρομή..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.175
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom