Αυστρία Σλοβακία Βιεννη-Σαλτσμπουργκ-Μπρατισλαβα

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Για αλλη μια φορα θα χρειαστω τις γνωσεις σας.Ετοιμαζουμε ταξιδι για Βιεννη 4βραδια-Σαλτσμπουργκ 1βραδυ -Μπρατισλαβα ημερησια.
Τα ερωτηματα που γεννιουνται ειναι τα εξης:
Σκεφτομαστε να ενοικιασουμε αυτοκινητο να φυγουμε για Σαλτσμπουργκ και να κανουμε ημερησια εκδρομη στην Μπρατισλαβα .Ξερεις κανεις αν θα αντιμετωπισουμε καποιο προβλημα στα συνορα ?Επισης υπαρχει προβλημα στο κεντρο της Βιεννης με τον δακτυλιο-ζωνες?Ποσο ευκολο ειναι κανεις να οδηγει μεσα Ιανουαριου ,Βιεννη-Σαλτσμπουργκ?Οτι σημαντικο που πιστευετε οτι πρεπει να γνωριζουμε σχετικα με το αυτοκινητο ευπροσδεκτο!!!
Επισης και κανενα καλο ξενοδοχειο δεν θα εβλαπτε ψαχνουμε οικονομικο <100 ευρω 2κλινο & στο κεντρο της πολης (Βιεννη-Σαλτσμπουργκ).
Ευχαριστω :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Αυτό που θα σου πω εγώ είναι ότι από Βιέννη πας Μπρατισλάβα πανεύκολα με τραίνο αν θες, 1 ωρίτσα δρόμος...
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
για Σάλζμπουρκ η καλύτερη περίπτωση ξενοδοχειου πολύ κοντά στο κέντρο της πόλης και σε καλή τιμή είναι αυτή

Booking.com: Star Inn Hotel Salzburg Zentrum, Salzburg, Austria - 407 Guest reviews. Book your hotel now!

πάρκιγκ μπορείς να βρεις στους γύρω δρόμους(με παρκόμετρο) αλλά διαθέτει και το ίδιο το ξενοδοχειο.Για το δρόμο δεν μπορώ να σου πω πολλά γιατί είχα πάει καλοκαίρι αλλά δεν νομίζω ότι θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
για Σάλζμπουρκ η καλύτερη περίπτωση ξενοδοχειου πολύ κοντά στο κέντρο της πόλης και σε καλή τιμή είναι αυτή

Booking.com: Star Inn Hotel Salzburg Zentrum, Salzburg, Austria - 407 Guest reviews. Book your hotel now!

πάρκιγκ μπορείς να βρεις στους γύρω δρόμους(με παρκόμετρο) αλλά διαθέτει και το ίδιο το ξενοδοχειο.Για το δρόμο δεν μπορώ να σου πω πολλά γιατί είχα πάει καλοκαίρι αλλά δεν νομίζω ότι θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.
ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αυτό που θα σου πω εγώ είναι ότι από Βιέννη πας Μπρατισλάβα πανεύκολα με τραίνο αν θες, 1 ωρίτσα δρόμος...
γνωριζεις καθολου απο τιμες με τρενο???σκεφτηκαμε αμαξι διοτι ειμαστε 4 μεγαλοι & 2 μικρα παιδια..εχεις καμια ιδεα τι παιζει με τα χιονια και το κρυο εκεινη την περιοδο?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.966
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για αλλη μια φορα θα χρειαστω τις γνωσεις σας.Ετοιμαζουμε ταξιδι για Βιεννη 4βραδια-Σαλτσμπουργκ 1βραδυ -Μπρατισλαβα ημερησια.
Τα ερωτηματα που γεννιουνται ειναι τα εξης:
Σκεφτομαστε να ενοικιασουμε αυτοκινητο να φυγουμε για Σαλτσμπουργκ και να κανουμε ημερησια εκδρομη στην Μπρατισλαβα .Ξερεις κανεις αν θα αντιμετωπισουμε καποιο προβλημα στα συνορα ?Επισης υπαρχει προβλημα στο κεντρο της Βιεννης με τον δακτυλιο-ζωνες?Ποσο ευκολο ειναι κανεις να οδηγει μεσα Ιανουαριου ,Βιεννη-Σαλτσμπουργκ?Οτι σημαντικο που πιστευετε οτι πρεπει να γνωριζουμε σχετικα με το αυτοκινητο ευπροσδεκτο!!!
Επισης και κανενα καλο ξενοδοχειο δεν θα εβλαπτε ψαχνουμε οικονομικο <100 ευρω 2κλινο & στο κεντρο της πολης (Βιεννη-Σαλτσμπουργκ).
Ευχαριστω :)
Μπορείς να είσαι σίγουρος ότι θα περάσεις τα εν λόγω σύνορα πολύ πιο εύκολα απ' ότι τα πέρασε ο James Bond στο "The Living Daylights"... Λόγω της συνθήκης του Σέγκεν, δεν υπάρχουν πια έλεγχοι και διατυπώσεις στα σύνορα αυτά.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Σε κάποιο άλλο θέμα κάποτε είχα ακούσει από ένα μέλος του φόρουμ να λέει ότι υπήρχαν και καραβάκια που σε πήγαιναν από Βιέννη στη Μπρατισλάβα και ήταν πολύ γραφική η όλη διαδρομή. Θα σε συμβούλευα να ψάξεις και για αυτό, αν και δυστυχώς δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες για να σε καθοδηγήσω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.966
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
γνωριζεις καθολου απο τιμες με τρενο???σκεφτηκαμε αμαξι διοτι ειμαστε 4 μεγαλοι & 2 μικρα παιδια..εχεις καμια ιδεα τι παιζει με τα χιονια και το κρυο εκεινη την περιοδο?
Και καλά θα κάνετε να επιμείνετε στο αυτοκίνητο. Μια χαρά είναι και οι δρόμοι και όλα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
γνωριζεις καθολου απο τιμες με τρενο???σκεφτηκαμε αμαξι διοτι ειμαστε 4 μεγαλοι & 2 μικρα παιδια..εχεις καμια ιδεα τι παιζει με τα χιονια και το κρυο εκεινη την περιοδο?
Ήταν πολύ φτηνά, αν θυμάμαι καλά 10 ευρώ το άτομο με επιστροφή...κάπου πρέπει να το έχω ξαναγράψει στο φόρουμ, δε θυμάμαι όμως. Είχα πάει Οκτώβρη οπότε δεν είχε χιόνια, απλά λίγο κρύο...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αυτοκίνητο για Salzburg και τρένο για Bratislava νομίζω ότι είναι η καλύτερη λύση.
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom