Αυστρία Βιεννη με παιδιά

Panospap71

Member
Μηνύματα
15
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Βιεννη
Ταξίδι-Όνειρο
Αβάνα Κούβα
OK αγαπητοί.
Εγώ δεν επέμεινα να πάτε εκεί.
Μια πρόταση μέσα στις πολλές έκανα. Έγραψα και αλλά πράγματα αλλά βλέπω ότι κολλήσατε στο μακαρόνι.
Μην πάτε λοιπόν για μακαρονάδα και ασχοληθείτε με όλα τα υπόλοιπα.o_O:cry::lol::rolleyes-80::shock::airplane:
 

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
Safariii
Ο καθενας εχει την εμπειρια του. Οταν εκφρασα παραπονο για την καθυστερηση στην αρχη κ για την ποιοτητα του φαγητου μετα εισεπραξα μονο αγενεια. Σχετικο βεβαια.
Επειτα αν καποιοι ειναι μακαροναδες γιατι να μην δοκιμασουν τα τοπικα ζυμαρικα? Παμπολλες χωρες εχουν τα δικα τους κ η Αυστρια το ιδιο. Ενα τυπικο μαλιστα πιατο. Ποιος ο λογος να τρεχουμε σε πολυεθνικα φαστ φουντ? Ακομα κ να επιμενει καποιος η Βιεννη ειναι γεματη αυθεντικα ιταλικα εστιατορια, διαλεξτε ενα αλλο...
Σίγουρα ο καθένας έχει την εμπειρία του.. Παρόλα αυτά και στο καλύτερο εστιατόριο να πας μπορεί να σου τύχει το χειρότερο φαγητό και η χειρότερη εξυπηρέτηση..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

tziale

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Καλησπέρα σας, ετοιμαζόμαστε για ταξίδι τον Μάιο! Τα παιδιά με τι ταξιδιωτικά έγγραφα ταξίδεψαν;
Εξαρτάται από την ηλικία των παιδιών.
Από 12 ετών και πάνω, τα παιδιά εφοδιάζονται με δελτίο ταυτότητας οπότε μπορούν να ταξιδέψουν με αυτό (μιλώντας πάντα για χώρες τις Ευρωπαϊκής Ένωσης).
Αν τα παιδιά είναι μικρότερα, θα πρέπει αναγκαστικά να εκδοθεί διαβατήριο (διάρκειας 3 ετών).
 

mag

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας και από μενα καινουρια στην ομάδα και κατευθείαν μπαίνω στη ψητό χααχχα
Λοιπόν τον Ιούλιο θα πάω για έξι μερες με τον ηλικίας 14 ετών ανηψιο μου στην βιεννη
Αν και έχω πάει αρκετές φορές θα θελα ιδέες για πράγματα που μπορω να κάνω με τον ανηψιο μου.
Επίσης σκεφτομουνα μια ολοήμερη στην Μπρατισλάβα.τι λέτε αξίζει;
Και αν ξερει κάποιος να μου πει ποσο κοστίζει το άτομο πήγαινελα με καραβάκι μέσω Δούναβη και από που ακριβώς το παίρνεις;;;
Γίνομαι κουραστική το ξέρω και ζήτω συγγνωμη αλλά θα θελα και ιδέες για φαγητό καπως οικονομικό καθότι με αγορι ατην εφηβεία καταλαβαίνετε τι τρώει…😂😂😂θα μείνουμε στο πρώτο διαμέρισμα κάπου 400 μέτρα από τον Αγιο Στέφανο κεντρικότατα δλδ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Χαιρετώντας την παρέα ξεκινώ μ ερωτήσεις.
Τον Ιούλιο θα πάω για 6 μέρες Βιέννη με τον ανήψιο μου (14 ετών)και πρώτο του ταξίδι στο εξωτερικό.εχω πάει αρκετές φορές Βιέννη όποτε την ξέρω πάνω κάτω αλλά έχετε να μου προτείνετε δραστηριότητες για παιδί αυτής της ηλικίας?
Επίσης σκεφτόμουν μήπως πηγαίναμε κ μια μέρα Μπρατισλάβα μέσω Δούναβη.αξιζει λέτε?και μήπως γνωρίζει κάποιος ποσό περίπου είναι το εισιτήριο και από που ακριβώς θα το βρω το πλοίο ?
Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα, από το οποίο μπορείς να πάρεις πολλές πληροφορίες. Μπορείς βέβαια να συνεχίσεις τις ερωτήσεις σου εδώ.
 
  • Like
Reactions: mag

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.278
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.400
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom