Βιντεάκια που αφορούν την οδική ασφάλεια μας!

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.874
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ενα βίντεο που ως οδηγούς μας αφορά!
:cool:
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μπραβο! Παρα πολυ ωραιο βιντεακι Θανο!
Εχεις και αλλα;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.874
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
159
Likes
43
Μπραβο! Παρα πολυ ωραιο βιντεακι Θανο!
Εχεις και αλλα;
Αμέ!
μερικές εικόνες και στιγμιότυπα ομως ειναι κάπως σοκαριστικά!
Ωραίο Θάνο το βιντεάκι σου. Μακάρι να το προσέξουν πολλοί , για να είναι μερικοί ποιο προσεκτικοί, αν φυσικά καταλάβουν το νόημά του, που πολύ αμφιβάλω, αφού δείχνουν ότι δεν καταλαβαίνουν ούτε στοιχειώδη πράγματα σχετικά με την οδήγηση.
Στα 53 χρόνια που οδηγώ, πίστεψέ με, έχω βρεθεί μπροστά σε πολλά ηλίθια ατυχήματα και έχω κινδυνεύσει σοβαρά πολλές φορές από βλακώδεις ενέργειες μερικών οδηγών.
Δεν ξέρω αν φταίει ο τρόπος με τον οποίο μερικοί παίρνουν την άδεια οδήγησης, ή ο εκπαιδευτής τους είχε τόση άγνοια που τους έμαθε μόνο να ξεκινούν, να σταματούν και να στρίβουν. Ίσως να φταίει και το ότι όλοι μας πιστεύουμε ότι είμαστε οι καλλίτεροι οδηγοί και ότι τα ξέρουμε όλα.
Νομίζω πάντως ότι ίσως θα έπρεπε να ανεβάσεις και τα υπόλοιπα βιντεάκια που έχεις, έστω και αν είναι σοκαριστηκά, γιατί θα είναι πολύ χειρότερα αν κάποιος βρεθεί μπροστά σε ένα πραγματικό σοβαρό ατύχημα, βλέποντας διαμελισμένα και παραμορφωμένα σώματα συνανθρώπων μας. Είναι καιρός κάτι να κάνουμε όλοι μας, για να πάψουμε να θρηνούμε κάθε χρόνο τόσα θύματα τροχαίων, που πολλές φορές δεν ευθύνονται τα ίδια για το συμβάν, αλλά πληρώνουν την άγνοια και τα λάθη άλλων.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Απίθανο το βίντεο:clap::clap:Μοναδική η έμπνευσή του!!
Πάλι για τη ζώνη αλλά πραγματικά σοκαριστικό
 
Last edited by a moderator:

Dimsworld

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Εδώ σε θέλω..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκέφτομαι κάτι για μόνιμο
Υπάρχουν μερικές δεκάδες videakia και photos διάσπαρτα στο yt και στο net γενικότερα,υπάρχουν επίσης πολλά blogs (Ελληνικά και ξένα) που ασχολούνται αποκλειστικά με την ασφαλή οδήγηση κλπ..με ένα απλό search θα τα βρείτε όλα.

Αυτό που δεν πρόκειται να βρεί κανείς είναι το μαγαζί που πουλάνε "κοινή λογική" γιατί κάτι άλλο πέρα από αυτό δεν χρειάζεται στην καθημερινότητα μας. Είτε πρόκειται για τους οδηγούς, είτε πρόκειται για το κράτος κλπ

Δυστυχώς το θέμα ασφαλής οδήγηση είναι δαιδαλώδες.Μακάρι ένα κράνος και μια ζώνη να ήταν οι μόνοι υπεύθυνοι στην ασφάλεια ενός οδηγού.

Επίσης, προσωπικά πάλι γράφω, πώς θεωρώ τραγικό να χρειαζόμαστε απεικόνιση ενός ατυχήματος ώστε να υπάρξει στοιχειώδης συνείδηση. Δυστυχώς αυτό ισχύει (όπως και σε πολλά άλλα πράγματα) στην Ελληνική κοινωνία, δλδ το " έλα μωρέ σε μένα θα τύχει ? ".
Δυστυχώς υπάρχει κόσμος που πρέπει να γίνει φορέας του aids ο κολλητός/ή τους για να πειστούν στην χρησιμότητα του προφυλακτικού.(παρομοίως στην οδήγηση κ.ο.κ)
 

.fireman.

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
πολυ καλα τα βιντεο σας μπραβο! και τα σοκαριστικα που υπαρχουν δειχνουν μονο την αληθεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.046
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom