Ταϊλάνδη Βοήθεια!Γαμήλιο ταξίδι στην Ταiλάνδη

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Αρχικά γειά σας! Ετοιμάζουμε γαμήλιο ταξίδι για 10 Σεπτέμβρη!Μετά απο πολλές ώρες που αφιερώσαμε για την επιλογή του προορισμού και αφού απορρίψαμε Μαλδίβες ( ακριβό και πολλές μέρες για να είμαστε αποκλειστκά σε ένα ιδιωτικό νησάκι ) ,Σευχέλλες ( λόγω κόστους ) καταλήξαμε στην Ταυλάνδη για 2 λόγους:πρώτον εξωτικό μέρος και δεύτερον οι οικονομικές τιμές σε διαμονή -διατροφή ( τέλεια ξενοδοχεία σε πολύ καλές τιμές ) και αεροπορικά. Εδώ τώρα όμως χρειάζομαι την βοήθεια σας.Ποιό μέρος μου προτείνετε για διαμονή;Εμείς αυτό που έχουμε στο μυαλό μας είναι εξωτική παραλία,ωραία νερά και όχι κάποιο τουριστικό μέρος όπου θα γίνεται χαμός από κόσμο.Να μείνουμε σε ένα πολύ καλό ξενοδοχείο,να είμαστε στην παραλία τις περισσότερες μέρες αλλά να έχουμε και την δυνατότητα για 2-3 εκδρομές στις 6-7 μέρες που θα μείνουμε εκεί.Επίσης λέμε στην επιστροφή να μείνουμε επιπλέον 2 μέρες στη Μπανγκόκ.Τι έχετε να μου πείτε για όλα αυτά;Θα βρώ ένα μέρος σαν αυτό που ψάχνω?Παρακαλώ για την άμεση βοήθεια σας καθώς οι μέρες περνάνε και οι τιμές ανεβαίνουν :)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.841
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
για να σε βοηθησουν (μιας και εγω μια φορα μονο πηγα) πρεπει να αναφερεις ποτε θα πας
εχει πολυ μεγαλη σημασια για την Ταυλανδη η περιοδος που θα πας
αλλου ειναι καλα πχ χειμωνιατικους μηνες, αλλου καλοκαιρινους
ενα προγραμμα 7 βραδια σε ενα νησι + 2 ή και 3 Μπανγκογκ ακουγεται καλο
απλα αν θες να κατσεις 7 βραδια σε ενα μερος καλο ειναι να διαλεξεις καποιο σχετικα μεγαλο πχ Σαμουι γιατι αν πας σε αλλα μικρα νησακια για 7 μερες ισως βαρεθεις
εξαρταται παλι
εγω περασα 6 μερες Koh Pagnan (oυτε θυμαμαι πως γραφεται) αλλα καθομουν ανετα αλλες 3-4
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
για να σε βοηθησουν (μιας και εγω μια φορα μονο πηγα) πρεπει να αναφερεις ποτε θα πας
εχει πολυ μεγαλη σημασια για την Ταυλανδη η περιοδος που θα πας
αλλου ειναι καλα πχ χειμωνιατικους μηνες, αλλου καλοκαιρινους
ενα προγραμμα 7 βραδια σε ενα νησι + 2 ή και 3 Μπανγκογκ ακουγεται καλο
απλα αν θες να κατσεις 7 βραδια σε ενα μερος καλο ειναι να διαλεξεις καποιο σχετικα μεγαλο πχ Σαμουι γιατι αν πας σε αλλα μικρα νησακια για 7 μερες ισως βαρεθεις
εξαρταται παλι
εγω περασα 6 μερες Koh Pagnan (oυτε θυμαμαι πως γραφεται) αλλα καθομουν ανετα αλλες 3-4
Ευχαριστω για την απάντηση σου!το αναφέρω στην αρχή οτι το ταξίδι πρόκειται να γινει 10 Σεπτεμβρίου.υπαρχει και η σκέψη οι 7 βραδιές να μοιραστούν σε 2 μέρη.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Μοίρασε τες μεταξύ Κο Σαμούι - Κο Πανγκαν - Κο Τάο ή καλύτερα διάλεξε 2 από αυτά. Θα προτείνω τα δύο τελευταία.
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
για να σε βοηθησουν (μιας και εγω μια φορα μονο πηγα) πρεπει να αναφερεις ποτε θα πας
εχει πολυ μεγαλη σημασια για την Ταυλανδη η περιοδος που θα πας
αλλου ειναι καλα πχ χειμωνιατικους μηνες, αλλου καλοκαιρινους
ενα προγραμμα 7 βραδια σε ενα νησι + 2 ή και 3 Μπανγκογκ ακουγεται καλο
απλα αν θες να κατσεις 7 βραδια σε ενα μερος καλο ειναι να διαλεξεις καποιο σχετικα μεγαλο πχ Σαμουι γιατι αν πας σε αλλα μικρα νησακια για 7 μερες ισως βαρεθεις
εξαρταται παλι
εγω περασα 6 μερες Koh Pagnan (oυτε θυμαμαι πως γραφεται) αλλα καθομουν ανετα αλλες 3-4
Το koh pagnan
Μοίρασε τες μεταξύ Κο Σαμούι - Κο Πανγκαν - Κο Τάο ή καλύτερα διάλεξε 2 από αυτά. Θα προτείνω τα δύο τελευταία.
Ο καιρός εκείνη την περίοδο πως θα ειναι;

Το Κραμπι αξίζει να του αφιερώσω 2-3 μερες ή δεν ειναι αυτο που ψάχνω;
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.458
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ο καιρός εκείνη την περίοδο πως θα ειναι;

Το Κραμπι αξίζει να του αφιερώσω 2-3 μερες ή δεν ειναι αυτο που ψάχνω;
Τον Σεπτέμβριο έχει καλύτερο καιρό στα νησιά του Κόλπου της Ταϊλάνδης, δηλαδή στα Κο Σαμούι - Κο Πανγκαν - Κο Τάο. Από την άλλη μεριά ο καιρός είναι κακός, γι' αυτό απέφυγε Κράμπι, Πι-Πι και Πουκέ. Και στη Μπανγκόγκ είναι σίγουρο ότι θα φάτε βροχή, αλλά είναι και κρίμα να μην την επισκεφθείτε.
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Τον Σεπτέμβριο έχει καλύτερο καιρό στα νησιά του Κόλπου της Ταϊλάνδης, δηλαδή στα Κο Σαμούι - Κο Πανγκαν - Κο Τάο. Από την άλλη μεριά ο καιρός είναι κακός, γι' αυτό απέφυγε Κράμπι, Πι-Πι και Πουκέ. Και στη Μπανγκόγκ είναι σίγουρο ότι θα φάτε βροχή, αλλά είναι και κρίμα να μην την επισκεφθείτε.
Στα νησάκια έξω απο τα ξενοδοχεία εχω επιλογές για φαγητό-ποτό ( χαλαρά πράγματα ) και για καμία εκδρομή ;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.458
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.458
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ναι το κόστος για φαγητό είναι χαμηλό. Αποφάσισε κατ' αρχήν τα νησιά στα οποία θα μείνεις, για να μπορέσουμε να σου προτείνουμε και διαμονή και εκδρομές (αν και εμείς δεν είχαμε κάνει εκδρομές, το είχα ψάξει και μπορώ να σου πω). Διάβασε και τις ιστορίες που σου λέω παραπάνω.
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Ναι το κόστος για φαγητό είναι χαμηλό. Αποφάσισε κατ' αρχήν τα νησιά στα οποία θα μείνεις, για να μπορέσουμε να σου προτείνουμε και διαμονή και εκδρομές (αν και εμείς δεν είχαμε κάνει εκδρομές, το είχα ψάξει και μπορώ να σου πω). Διάβασε και τις ιστορίες που σου λέω παραπάνω.
Για το κο ταο λέω και το πάγωναν.Το Σαμουι ειναι πολυ τουριστικό νησί ε ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.134
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom