Ταϊλάνδη Βοήθεια , απ 'οσους έχουν εμπειρία απο Ταιλάνδη

olga sdo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλησπέρα σας. Θέλουμε παρα πολύ να πάμε Ταϊλάνδη γαμήλιο ταξίδι. Δυστυχώς μπορούμε μόνο μέσα Ιουλίου. Οι πληροφορίες πολλές και έχουμε απελπιστεί. Τα ταξιδιωτικά μας λένε πως δεν υπάρχει θέμα καιρου... Προσωπικά θα ηθελα το πακετο Πουκετ, Μπανκονγκ , ΦΙ ΦΙ.. Αλλά απ οτι βλέπω ολοι λένε πως καλύτερα ειναι Κο Σαμουι .. Μπορεί καποιος να με βοηθήσει να επιλέξω? Κάποιος που εχει εικόνα και για τα 2? Ή που έχει ταξιδέψει την ανάλογη εποχη? Ευχαριστω!
 

elite76gr

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
καλησπερα ...
στην Ταιλανδη παω σερι τα τελευταια 4 χρονια. παω Δεκεμβριο-Ιανουαριο στο Πουκετ.
μια φορα πριν 2 χρονια πηγα κ Αυγουστο. Βangonk k Phuket.
η αληθεια ειναι οτι ειναι περιοδος βροχων η οποια συνηθως τελειωνει αρχες Δεκεμβριου. εγω ημουν τυχερος κ δεν εβρεχε.
το Κo Samui ειναι απο την αλλη πλευρα κ δεν εχει τοσο εντονες βροχες εχω ακουσει απο ντοπιους στο Πουκετ . δεν εχω παει ομως.
αν αποφασισεις να ρισκαρεις κ να πας Πουκετ θα χαρω να σου δωσω πληροφοριες.
 

olga sdo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
καλησπερα ...
στην Ταιλανδη παω σερι τα τελευταια 4 χρονια. παω Δεκεμβριο-Ιανουαριο στο Πουκετ.
μια φορα πριν 2 χρονια πηγα κ Αυγουστο. Βangonk k Phuket.
η αληθεια ειναι οτι ειναι περιοδος βροχων η οποια συνηθως τελειωνει αρχες Δεκεμβριου. εγω ημουν τυχερος κ δεν εβρεχε.
το Κo Samui ειναι απο την αλλη πλευρα κ δεν εχει τοσο εντονες βροχες εχω ακουσει απο ντοπιους στο Πουκετ . δεν εχω παει ομως.
αν αποφασισεις να ρισκαρεις κ να πας Πουκετ θα χαρω να σου δωσω πληροφοριες.

Σ ευχαριστώ πολύ. Προσανατολίζομαι προς Σαμούι προς το παρόν με όλα αυτά που διαβάζω κυρίως για θέμα ασφάλειας καιρου. :( Aλλα για να είμαι ειλικρινής με εψηνε πολυ Πουκετ και φιφι...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τι είναι το φι φι ;
 

olga sdo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Γενικότερα πάντως αν και η απάντηση είναι εντελώς υποκειμενική θα ήθελα να μάθω μεταξύ Πουκετ και Σαμουι ποιο αξίζει περισσότερο ασχέτως καιρικών συνθηκων και εποχής. Εκει ουσιαστικά θέλω βοήθεια
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.647
Κανένα από τα δύο. Καλοκαίρι που θες Ταυλάνδη πήγαινε στο Κο Πανγκάν και Κο Τάο, νησιά παράδεισοι. Άντε και μια στάση στο Σαμούι αναγκαστικά, αφού από εκεί πας, αλλά το Σαμούι δεν αξίζει.
 

Alexlividikou

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Τι είναι το φι φι ;
Νομίζω προφέρεται Πι Πι.

Και ούτε η στάση είναι απαραίτητη. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι.;)
Για πείτε πως αλλιώς πάμε. Αλλά γιατί να μη σταματήσει κάποιος να δει και το κο σαμουί; Τόσο χάλια είναι;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.135
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom