Βοήθεια για Αθήνα, Αττική και πέριξ.

Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές, βρήκα πολλά κι ενδιαφέροντα μέσα από τα μηνύματά σας!
Ναύπλιο έχουμε ήδη πάει, και φυσικά είναι πανέμορφο.
Θα πάμε πιθανότατα για διήμερο στη νότια Εύβοια, επίσης σίγουρα Σούνιο, Λαύριο και όλη την ανατολική και βορειοανατολική Αττική, Χαλκίδα για επίσκεψη σε φίλους και βλέπουμε.
Φυσικά αν υπάρξει κι άλλη πρόταση, με χαρά να τη βάλουμε στο πρόγραμμα! :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Εύχομαι καλά να περάσετε!
Αν και δεν αμφιβάλλω γι αυτό, καθώς (όπως έχω καταλάβει) εσείς ανήκετε σ' εκείνο το είδος ανθρώπων που μπορεί να διακρίνει την αληθινή ομορφιά οπουδήποτε. :)
 

vagelis33

Member
Μηνύματα
19
Likes
10
Λίγο πιο πέρα από το Σούνιο είναι η παραλία Κ.Α.Π.Ε. Από τις καλύτερες..Αν έχετε χρόνο ρίξτε μια βουτιά..Δεν την βρίσκεις εύκολα όμως..Επίσης η Πάρνηθα με το Μπάφι της είναι φοβερή κι αν έχετε χρόνο να πάτε..
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Λίγο πιο πέρα από το Σούνιο είναι η παραλία Κ.Α.Π.Ε. Από τις καλύτερες..Αν έχετε χρόνο ρίξτε μια βουτιά..Δεν την βρίσκεις εύκολα όμως..Επίσης η Πάρνηθα με το Μπάφι της είναι φοβερή κι αν έχετε χρόνο να πάτε..
Θα τη βρούμε, υπόσχομαι.:rolleyes:
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Λίγο πιο πέρα από το Σούνιο είναι η παραλία Κ.Α.Π.Ε. Από τις καλύτερες..Αν έχετε χρόνο ρίξτε μια βουτιά..Δεν την βρίσκεις εύκολα όμως...
Συμφωνώ με τον @vagelis33. Το ΚΑΠΕ είναι ένα μεγάλο κτίριο με ένα περιφραγμένο οικόπεδο στην παραλιακή Αθηνών Σουνίου λίγο πριν από την παραλία του χωριού Λεγραινά. Τα αρχικά του σημαίνουν Κέντρο Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας. Κάτω από το κτίριο είναι η υπέροχη παραλία. Να έχετε νερό μαζί σας. Έχει βέβαια μια μικρή καντίνα αλλά δεν είναι ανοιχτή πάντα.
 

vagelis33

Member
Μηνύματα
19
Likes
10
Θα τη βρούμε, υπόσχομαι.:rolleyes:
Προσωπικά από όλες τις παραλίες της Αττικής η τοπ.Πεντακάθαρα νερά κι όπως έγραψε η @vanda να έχετε κάτι μαζί σας αν και η καντίνα όσες φορές πήγα ήταν ανοιχτή.Επίσης ο Σχινιάς είναι κοντά από Ζούμπερη, οπότε και μια βόλτα από την παραλία δελφίνι θα μπορούσατε να κάνετε..
 

Nikoleta4

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Παιδιά καλησπέρα σας. Σε λίγες μέρες θα βρίσκομαι Αθήνα με τον σύζυγο μου και το μωράκι μας και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.
Ο σύζυγος μου θέλει πολύ να πάει στην Βουλιαγμένη (εκεί που είναι οι καφετέριες και τέτοια) και θέλω λίγο την βοήθεια σας πως θα πάμε απο Σύνταγμα, ποιό μετρό θα πάρουμε, σε ποιά στάση πρέπει να κατεβούμε.
Επίσης 4 μέρες Αθήνα τί προτείνετε;;;
Ευχαριστώ πολύ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Παιδιά καλησπέρα σας. Σε λίγες μέρες θα βρίσκομαι Αθήνα με τον σύζυγο μου και το μωράκι μας και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.
Ο σύζυγος μου θέλει πολύ να πάει στην Βουλιαγμένη (εκεί που είναι οι καφετέριες και τέτοια) και θέλω λίγο την βοήθεια σας πως θα πάμε απο Σύνταγμα, ποιό μετρό θα πάρουμε, σε ποιά στάση πρέπει να κατεβούμε.
Επίσης 4 μέρες Αθήνα τί προτείνετε;;;
Ευχαριστώ πολύ
Για Βουλιαγμένη θα πάρετε την γραμμή για Ελληνικό(τερματικός) όπου και θα κατεβείτε.Και μετά λεωφορείο Νο.122(για Σαρωνίδα)."Η ταξί με 10-12 Ευρώ περίπου.
Για τα άλλα θα πρέπει να μας πείς περιοχή που θα μείνετε και ενδιαφέροντα για να κάνουμε προτάσεις.
 

Nikoleta4

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Θα μένουμε κέντρο Μητροπόλεως θα είναι το ξενοδοχείο μας
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Θα μένουμε κέντρο Μητροπόλεως θα είναι το ξενοδοχείο μας
Είδα τώρα ότι έχετε και μωράκι.Δεν ξέρω πόσο είναι αλλά κάποιες προτάσεις έγιναν και εδώ:

https://www.travelstories.gr/community/threads/Αθήνα-Για-Αθηνα-κανεις.21805/page-13

Και παλαιότερα εδώ(οι οποίες γενικά ισχύουν ακόμη).

https://www.travelstories.gr/community/threads/προτάσεις-αθήνα-για-παιδιά.23392/

Προσαρμόζετε ανάλογα καθώς δεν θα έχετε αυτοκίνητο μάλλον.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στο Λαύριο τι ακριβώς επισκεπτόμαστε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom