Ηνωμένο Βασίλειο Βοήθεια για Εδιμβούργο, Γλασκώβη, Χαϊλαντς

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.426
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα σας, Εδιμβούργο, Γλασκώβη και highlands 11 με 22 Μαίου είναι καλά; πιστεύετε θα έχει κρυο; θα έχουμε μαζί μας και την 4 Χρόνη κόρη μας.
Μια χαρά θα είναι! Το κλίμα της Σκωτίας γενικά είναι ήπιο, με ξαφνικές αλλαγές όμως. Εκεί που έχει ήλιο, μπορεί ξαφνικά να βγάλει βροχή για παράδειγμα.
Σκουφί, γάντια, καλό μπουφάν για τη μικρούλα και αδιάβροχα για όλους και θα είστε έτοιμοι για την πανέμορφη Σκωτία. Καλά να περάσετε!
 

andronikiz

Member
Μηνύματα
9
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
bora bora
Μια χαρά θα είναι! Το κλίμα της Σκωτίας γενικά είναι ήπιο, με ξαφνικές αλλαγές όμως. Εκεί που έχει ήλιο, μπορεί ξαφνικά να βγάλει βροχή για παράδειγμα.
Σκουφί, γάντια, καλό μπουφάν για τη μικρούλα και αδιάβροχα για όλους και θα είστε έτοιμοι για την πανέμορφη Σκωτία. Καλά να περάσετε!
Ευχαριστούμε πολύ, καλή χρονιά με υγεία και πολλά ταξίδια!!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.426
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλημερα και καλη χρονια
Campervan πιστευετε αξιζει για χαιλαντς και περιοχη ινβερνες glencoe κλπ;;
Πάρα πολύς κόσμος ταξιδεύει στα highlands της Σκωτίας με campervan. Λίγο παραπάνω προσοχή στους πιο στενούς δρόμους μόνο.
 

Boumbou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Καλημέρα στην ομάδα!! 🤗
Έχω διαβάσει όλα τα πολύ ενδιαφέροντα πράγματα που γράφετε για τα μέρη που θα είχε νόημα να επισκεφτεί κανείς στην Σκωτία. Θα μείνουμε μια εβδομάδα και θέλω να αφιερώσουμε 4 μέρες στα highlands. Nομίζω ότι είναι πιο εύκολο και άνετο να μετακινηθούμε με αμάξι,με προβληματίζει όμως η ενοικίαση. Θα ήθελα να βρώ εταιρεία να παραλάβουμε και να παραδώσουμε στο κέντρο του Ενδιμβούργου. Έχετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη να προτείνετε, που να έχετε χρησιμοποιήσει εκεί; Ξέρει κάποιος να μου πεί περίπου τι εγγύηση κρατάνε και αν είναι απαραίτητη η πιστωτική κάρτα; Πρώτη φορά έχω σκοπό να νοικιάσω αμάξι μετα από πολλά χρόνια, και ειναι και η οδήγηση που με αγχώνει λίγο. Αν έχετε και εμπειρίες για μετακίνηση με μέσα απο Ενδιμβούγου στα highlands, με χαρά να τις ακούσω. Ευχαριστώ πολύ! :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.426
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Θα ήθελα να βρώ εταιρεία να παραλάβουμε και να παραδώσουμε στο κέντρο του Ενδιμβούργου. Έχετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη να προτείνετε, που να έχετε χρησιμοποιήσει εκεί;
Enterprise. Το παραλάβαμε και το αφήσαμε στο κέντρο του Εδιμβούργου.


Ξέρει κάποιος να μου πεί περίπου τι εγγύηση κρατάνε και αν είναι απαραίτητη η πιστωτική κάρτα;
Η εγγύηση εξαρτάται και απο την έξτρα ασφάλεια που θα κάνετε, αν κάνετε. Όσο πιο μεγάλη ασφάλεια κάνετε τόσο πιο μικρό το ποσό της εγγύησης, αλλά και μεγαλύτερο το ποσό της ενοικίασης ημερησίως
 

John_Creta

Member
Μηνύματα
14
Likes
14
Καλημέρα στην ομάδα!! 🤗
Έχω διαβάσει όλα τα πολύ ενδιαφέροντα πράγματα που γράφετε για τα μέρη που θα είχε νόημα να επισκεφτεί κανείς στην Σκωτία. Θα μείνουμε μια εβδομάδα και θέλω να αφιερώσουμε 4 μέρες στα highlands. Nομίζω ότι είναι πιο εύκολο και άνετο να μετακινηθούμε με αμάξι,με προβληματίζει όμως η ενοικίαση. Θα ήθελα να βρώ εταιρεία να παραλάβουμε και να παραδώσουμε στο κέντρο του Ενδιμβούργου. Έχετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη να προτείνετε, που να έχετε χρησιμοποιήσει εκεί; Ξέρει κάποιος να μου πεί περίπου τι εγγύηση κρατάνε και αν είναι απαραίτητη η πιστωτική κάρτα; Πρώτη φορά έχω σκοπό να νοικιάσω αμάξι μετα από πολλά χρόνια, και ειναι και η οδήγηση που με αγχώνει λίγο. Αν έχετε και εμπειρίες για μετακίνηση με μέσα απο Ενδιμβούγου στα highlands, με χαρά να τις ακούσω. Ευχαριστώ πολύ! :)
Από δικιά μου εμπειρία σου προτείνω να πάρεις κάποιο μικρό και αυτόματο αμάξι έτσι ώστε να προσαρμοστείς πιο εύκολα στις συνθήκες...
Επίσης εγώ είχα προτιμήσει να προμηθευτώ αυτοκίνητο από ένα τοπικό rent car http://www.mcnicollvehiclehire.co.uk/

Θα το πρότεινα σίγουρα καθώς ήταν άκρως εξυπηρετικοί και δεν είχαν κρυφές χρεώσεις...

Όσο αφορά την εγγύηση είχα δώσει την πιστωτική και νομίζω μου είχαν κάνει δέσμευση ενός ποσού...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom