Ηνωμένο Βασίλειο Βοήθεια για Λονδίνο !!!!!!!!

ptzelepis

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλημέρα.

Τελικά έκανα κράτηση για Λονδίνο 31 Δεκεμβρίου με 6 Ιανουαρίου!!!!!!!!!! Έκλεισα εισιτήρια από την easyjet και δωμάτιο μέσω www,yeego.com σε εκπληκτική τιμή !!!!!!!

Το δωμάτιο (δίκλινο με διπλό κρεβάτι και intercontinental breakfast) για κράτηση μέσω ξενοδοχείου είχε γύρω στα 700 ευρώ και μέσω του yeego 459 ευρώ για 6 νύχτες.

Το ξενοδοχείο είναι το Best Western Phoenix δίπλα από το Hyde Park. Πολύ καλή τοποθεσία. Σήμερα μίλησα με το ξενοδοχείο και μου είπαν ότι έχουν λάβει την κράτηση. Όλα οκ. Αλλά δεν έχουν πληρωθεί γιατί, στην κράτηση έβαλα την πιστωτική μου και επέλεξα πληρωμή 2 εβδομάδες πριν την άφιξη (όχι να μου κρατήσουν τα χρήματα αμέσως).

Το πρόβλημα μου τώρα είναι το εξής.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που έκανα κράτηση μέσω του yeego είμαι λίγο διστακτικός. Εάν δεν πληρώσει ποτέ το yeego το ξενοδοχείο ? Εάν το ξενοδοχείο δεν δεχτεί την τιμή του yeego ? Τι κάνουμε ?

Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο site ? Έχει εμφανιστεί ποτέ πρόβλημα σαν αυτό που φοβάμαι μήπως προκύψει ?

Το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω αφορά τα ψώνια και τις εκπτώσεις στο Λονδίνο.
Ξέρω ότι τότε μπαίνουν οι εκπτώσεις. Από πού αξίζει να ψωνίσω ? Τα Harrods έχουν καλές τιμές με τις εκπτώσεις ? Υπάρχουν αξιόλογα καταστήματα με επώνυμα ρούχα που να είναι πιο φτηνά από τα Harrods ? Καταστήματα outlet ή discount ? Στο Wincester Village έχει πάει κανείς ? Και αν ναι αξίζει το ταξίδι ? Εγώ γενικώς ψωνίζω Gant, Ralph Lauren, La Martina, Paul & Shark, Dsquared.

Χίλια συγνώμη για το ΄΄βιβλίο΄΄ που έχω γράψει. Ελπίζω να μην κούρασα. Κάθε απάντηση και βοήθεια δεκτή.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

Ά…..και κάτι τελευταίο. Με νέες ταυτότητες είμαστε εντάξει ή θέλουμε διαβατήριο ?

Ξανα….ευχαριστώ…….

Παναγιώτης
:clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλώς τον
1) εφόσον το ξενοδοχείο σου επιβεβαιωσε την κρατηση δεν υπάρχει κανενα απολύτως πρόβλημα .

2) Στα harrods ειναι ακριβά εως πανάκριβα
γενικώς τα ψωνια στο Λονδίνο δεν ειναι φθηνα αν δεν ειναι η εποχή των εκπτώσεων

26 δεκέβρη boxing day και κουραγιο στις ουρες και στο μαλιοτράβηγμα
αλλά απο εκπτώσεις ΟΛΑ 60-70 % κάτω

στην travelpedia εχει ειδικό θεμα για Λονδρέζικα ψώνια και πολλές προτασεις διαβασε το

3) Για το Wincester δεν εχω άποψη

4)νεου τυπου ταυτότητες εισαι ΟΚ
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ποια Harrods, αγαπητέ μου; Πήγαινε μια βόλτα στο κτίριο και θα καταλάβεις. Εδώ η πλαστική τσαντούλα-souvenir τους (που στο Λονδίνο ουδείς κρατάει και γνωρίζει) έχει 20 ευρώ. Ούτε μπισκότα δεν έχει σε φυσιολογικές τιμές.
Δε ξέρω που θα βρεις τα brands που αναφέρεις, εγώ πάντως σου προτείνω να κάνεις μια βόλτα στην Oxford Street, να μπεις οπωσδήποτε στα PRIMARK, New Look, για γυναικεία και στο Miss Selfridge. Θα πάθεις πλάκα με τις τιμές. Ξεκίνα για τα ψώνια σου πρωί πρωί και όχι σ/κ. Βάλε στο εισιτήριό σου και δεύτερη βαλίτσα με 22 ευρώ αν δε θέλεις να πληρώσεις το υπέρβαρο γιατί τσεκουρώνει η Ίζι.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λοιπον εχουμε και λεμε (για την κοπελα σου)
τα Selfridges στο 400 της Oxford (στο υπογειο εχει ανοιξει καινουργιο department με παπουτσια τεραστιο)
London - Selfridges | Shop Online
River Island παλι στην Oxford
River Island

All saints Spitalfields
Το αγαπημενο μου ειναι στην Earlham Street στο Covent Garden
Mens, Womens and Childrens Clothing | AllSaints Spitalfields

Jigsaw (τα λατρευω)Πεθαινω!
Women's Clothes, Tops Dresses Knitwear Coats, Jigsaw Clothes Online
και last but no least τα λατρεμενα μου Monsoon...
με το πιο ηρεμο καταστημα στο Notting Hill , γιατι στα αλλα γινεται ψιλοχαμος
Monsoon Accessorize
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το πρόβλημα μου τώρα είναι το εξής.

Επειδή είναι η πρώτη φορά που έκανα κράτηση μέσω του yeego είμαι λίγο διστακτικός. Εάν δεν πληρώσει ποτέ το yeego το ξενοδοχείο ? Εάν το ξενοδοχείο δεν δεχτεί την τιμή του yeego ? Τι κάνουμε ?

Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο site ? Έχει εμφανιστεί ποτέ πρόβλημα σαν αυτό που φοβάμαι μήπως προκύψει ?
Εκλεισα περσι ξενοδοχειο στο Βερολινο μεσω yeego και μια χαρα ηταν. Κανενα προβλημα. Καλα να περασεις! :clap:
 

markosemm

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Θα ηθελα κι εγω βοήθεια για το Λονδίνο..!!!

Καταρχας, θα ηθελα να κλεισω μεσω ιντερνετ τα εισιτηρια για τα αξιοθεατα (Madame Tussauds, London Eye, London Dungeon, SEALIFE Aquarium) καθως οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες απο οτι στα ταμεια ξεχωριστα.

https://secure.madametussauds.com/w...roductId=4211000025&altEntryPoint=&visitDate=

Στο σαιτ του μουσειου, μου βγαζει να επιλεξω ημερομηνια! Μια μερα, την οποια επιλεγεις και συνεχιζεται η διαδικασια της κρατησης. Εχει κλεισει κανενας με αυτον τον τροπο? Υποτιθεται οτι πρεπει καποιος να τα επισκεφτει ολα σε μια μερα?? :shock:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ένα ζευγάρι φίλων έχει κλείσει για αύριο. Και ναι, πρέπει να πας σε όλα την ίδια μέρα...
 

markosemm

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Μαλιστα. Δηλαδη πρεπει να το κανω 2+2. Ειναι πολυ καλυτερες οι τιμες για on line κρατησεις, αλλα το οτι πρεπει να πας σε ολα την ιδια μερα ειναι μαλλον παρανοικο..
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Θα ηθελα κι εγω βοήθεια για το Λονδίνο..!!!

Καταρχας, θα ηθελα να κλεισω μεσω ιντερνετ τα εισιτηρια για τα αξιοθεατα (Madame Tussauds, London Eye, London Dungeon, SEALIFE Aquarium) καθως οι τιμες ειναι πολυ καλυτερες απο οτι στα ταμεια ξεχωριστα.

https://secure.madametussauds.com/w...roductId=4211000025&altEntryPoint=&visitDate=

Στο σαιτ του μουσειου, μου βγαζει να επιλεξω ημερομηνια! Μια μερα, την οποια επιλεγεις και συνεχιζεται η διαδικασια της κρατησης. Εχει κλεισει κανενας με αυτον τον τροπο? Υποτιθεται οτι πρεπει καποιος να τα επισκεφτει ολα σε μια μερα?? :shock:
΄Αν δε το κλείσεις μέσω ίντερνετ, μην σκας. το πακέτο αυτό πωλείται και στο λονδίνο. οπότε το αγοράζεις την μέρα που επιθυμείς. από ότι θυμάμαι θα το βρεις σίγουρα τόσο στο μάτι, όσο και στην πλατεία Λέσεστερ
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Τισό και london eye τα ειχα παρει πακέτο αλλά δεν πήγα την ιδια μερα πάντως
αν θυμαμαι πρεπει να εχεις 1 μηνα περιθωριο

για τα άλλα δεν ξερω δεν απαντώ

Ντόοοοοοοοοοοοοοοροθυ !!!!!!!!!! φιλιά στο Λόντρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.242
Μηνύματα
884.640
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom