Ιταλία Βοήθεια για Τοσκάνη

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Άσε τη λίμνη και πήγαινε σε κανένα χωριό.Montepulciano κατά προτίμηση.
Αλλά πάλι χωρίς αυτοκίνητο τι θα κάνετε εκεί όλη μέρα;
Μας έχεις μπερδέψει πολύ βρε κοπέλα μου.
Τι σας έχω μπερδέψει καλέ;:D
Κατά βάθος είναι σαφές αυτό που ασυνείδητα θέλω (όπως έχω αρχίσει να συνειδητοποιώ τελευταία). Να πάω στη λίμνη, να κάνω boat trip, να κάνω βόλτα με το ποδήλατο και μετά να φάω κοιτώντας το γαλάζιο.:D Άλλωστε το μαρτυρά και το nick μου-underwater!:haha:

Έχεις δίκιο με τα χωριά. Τι στο καλό να κάνουμε εκεί όλη την ημέρα.:roll:Πάντως το San Gimignano πρέπει να είναι αρκετά μεγάλο για μονοήμερη, σωστά;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πάντως το San Gimignano πρέπει να είναι αρκετά μεγάλο για μονοήμερη, σωστά;
Μικρό είναι. Συνήθως συνδυάζεται με επίσκεψη και άλλων περιοχών.
Πχ. εμείς κάναμε μια βόλτα εκεί, κατεβαίνοντας από Φλωρεντία για Σιένα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μικρό είναι. Συνήθως συνδυάζεται με επίσκεψη και άλλων περιοχών.
Πχ. εμείς κάναμε μια βόλτα εκεί, κατεβαίνοντας από Φλωρεντία για Σιένα.
Οπότε φαντάζομαι θα πάμε για μια εξόρμηση της μισής μέρας και μετά πίσω Σιένα. Εκτός κι αν νοικιάσουμε πάλι ποδήλατο και βγούμε στας εξοχάς.:roll: Ή εκτός κι αν αρχίσω να κοιτάζω επισταμένα τα guided tours που πηγαίνουν σε περισσότερους από έναν προορισμούς (χρυσό θα μας βγει το ταξίδι:D)!
 

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Γεία σας παιδιά,
το σεπτέβρη φεύγω για τοσκάνη και θα ήθελα να ρωτησω για τη κορτονα, σκεφτόμαστε να παμε από σιέννα, είναι όμορφη πόλη αξίζει να την επισκεφθούμε. κόρτονα ή βολταίρα τι προτείνετε?
ευχαριστώ πολυ:p
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Καλημερα! Εγω πήγα Βολταιρα και μου αρεσε παρα πολυ, λιγο πολυ ιδιο στυλ ειναι, μεσαιωνικες πολεις... αλλά βολταίρα μου αρεσε, και μου αρεσε κι ενα μουσειο στη Βολταιρα, μια πινακοθηκη... αυτος ηταν ο λογος που πηγα κιολας και αξιζε γενικως!
 

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
rebellos σε ευχαριστώ πολύ. είναι και η βολταίρα περιστοιχισμένη από τείχη και παρκάρεις εκτός σε πάρκινγκ ή ελεύθερα?
AREZZO είδα φώτο στο google και μου φάνηκε πολύ όμορφο, έχει παει κανείς να μου πει την αποψή του?
φιλιά!!!!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Παιδιά επείγομαι, ξέρει κανείς την οικονομικότερη λύση για last minute εισιτήριο απο Μπολώνια Φλωρεντία?
Το sena το βγάζει 20 ευρώ πανελα, υπάρχει οικονομικότερο λεωφορείο?Το τρένο είναι φωτιά..........
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ΣΟΣ!!!

SAMION, είσαι εδώ?Η όποιος άλλος γνωρίζει ιταλικά ας βοηθήσει...
πως θα παω απο uscita a1 impruneta (fermata sena)-αποτι καταλαβα ειναι σταθμος διοδίων,στη Φλωρεντία, στο κέντρο της πόλης?????
επειγομαι παιδια ας μου απαντησει καποιος σωστα!
ευχαριστω
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
nena said:
SAMION, είσαι εδώ?Η όποιος άλλος γνωρίζει ιταλικά ας βοηθήσει...
πως θα παω απο uscita a1 impruneta (fermata sena)-αποτι καταλαβα ειναι σταθμος διοδίων,στη Φλωρεντία, στο κέντρο της πόλης?????
επειγομαι παιδια ας μου απαντησει καποιος σωστα!
ευχαριστω
λεωφορειο ν.37 για το σταθμο S.M. Novella. καθε 15'.
http://www.ataf.net/it/ataf.aspx?idC=2&LN=it-IT&mobile=1
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Εκλεισα αεροπορικό για Μπολώνια τον Απριλη και πρεπει να μοιράσω τις μερες μου για να αρχισω να ψάχνω και διαμονη. Είναι 7 νύχτες και ο στοχος μου ειναι να δω φυσικά τις πόλεις αλλα να γνωρίσω και τα χωριά της Τοσκάνης. Θα νοικιάσω και αυτοκίνητο.
3 φλωρεντία, 2 Σιένα και τις 2 τελευταίες λιγο πιο νότια? Μήπως να προτιμήσω διαμονη εκτος πόλεων για να μην εχω θεμα με δακτυλίους και PARKING?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Οπωσδηποτε θα δεις και την Μπολωνια,οποτε και 1 νυχτα εκει.Οπως για μονοημερη αξιζει και η Περουτζια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom