Βοήθεια για κράτηση

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Και κάτι άλλο,υπάρχει περίπτωση να κάνεις κράτηση μέσα από κάποιο από αυτά τα sites και τελικά να μην γίνει οριστική έκδοση των εισητηρίων ή να σου αλλάξουν την τιμή τους??
 

gran_torino

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι 26-31 Μαρτίου 2010
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
οταν αγοραζεις απο ιντερνετ ειναι πλεον δικα σου σε πραγματικο χρονο.αν εχεις debit πρεπει ο λογαριασμος σου να ειναι φορτισμενος με τα απαραιτητα χρηματα.αυτα.
 

dxdydz

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
έχει χρησιμοποιησει κανεις το συγκεκριμενο site για αγορα αεροπορικων εισητηριων? επειδη πρωτη φορα θα χρησιμοποιησω πιστωτικη στο ιντερνετ επειδη το site ειναι αγνωστο σε μενα και ειναι φθηνοτερο και κατα 50 ευρο το εισητηριο, ανησυχω. παρακαλω αν καποιος το εχει χρησιμοποιησει ας μου πει.
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
Καλησπερα! θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας σε κατι!

Εκλεισα σημρα πριν λιγο για πραγα μεσω φρανκφουρτης με την λουφτχανσα για το τριημερο της καθαρης δευτερας!

Το προβλημα ειναι οτι επελεξα ενα πρακτορειο το intickets.gr γιατι ειχε την οικονομικοτερη προσφορα...

Πληρωσα κανονικα με τη πιστωτικη και ελαβα και το e-ticket μου στο μειλ μου!

Το θεμα ειναι οτι ψανχοντας στο σαιτ της λουφτχανσα, ενω εχει την πτηση προς πραγα, δεν εχει την επιστροφη ! ενω δοκιμαζοντας να κανω check in δε μου αναγνωριζει ουτε τη πιστωτικη, ουτε τον κωδικο κρατησης!!

Ξερετε εσεις κατι για το intickets.gr? δοκιμασα να παρω τηλ και ειναι κλειστο, ανοιγει παλι το απογευμα και ειναι στην...Ροδο!!!

Ελπιζω να μην...πεταξα τα 168 ευρω μου ετσι και τελικα δεν ταξιδεψω καθολου!!! :xmas_confused:

Σας εχει τυχει να κλεισετε απο πρακτορειο ονλαιν εισιτηρια αλλα στο επισημο σαιτ της αεροπορικης που πετατε ναμην υπαρχει το συγκεκριμενο δρομολογιο?

ΠΑντως αυτο το δρομολογιο (της επιστροφης), το βρηκα και στο edreams αλλα...20 ευρω ακριβοτερο..

Βοηθειστε με πλζ!!!:xmas_confused:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Έχω την εντύπωση οτι το web check in ανοίγει 2 μέρες πριν ταξιδέψεις (αυτό κάνω και εγώ με αεροπορικά) ίσως γι' αυτό δεν σου αναγνωρίζει τον κωδικό κράτησης.
Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο κατ' ευθείαν στην αεροπορική για να επιβεβαιώσης την κράτηση? Έπειτα θα βγάλεις άκρη αν υπάρχει ή οχι. Καμιά φορά είμαστε κολλημένοι με το internet ενώ μπορούμε να εξυπηρετηθούμε και αλλιώς :)
Όταν δεν εμφανίζεται η πτήση καν σημαίνει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμη γιατί συμπληρώθηκαν οι θέσεισ!!
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
κΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣτω για την απαντηση :)

Παιρνω στην λουφτχανσα αλλα περιμενω...ωρες αναμονη! Παντως ενα θετικο ειναι οτι εμφανιστηκε στα My bookings του σαιτ της η πτηση μου, βαζοντας τον κωδικο!!! καλο αυτο, αρα ειναι...υπαρκτη πτηση (λολ!)

οσο για το τσεκ ιν οντως ειναι 23 ωρες πριν μονο, ισως γιαυτο δεν αναγνωριζει τπτ...

η αληθεια ειναι οτι ..ψιλοαγχωθηκα με το πρακτορειο αυτο γιατι ειναι απο...ροδο και γιατι δεν το ειχα ξανακουσει! μου το εβγαλε το γκουγκλ οταν αναζητουσα γενικα φθηνα εισιτηρια για πραγα,....

ας ελπισουμε οτι οντως τα λεφτα μου θα πιασουν τοπο και θα ταξιδεψω κανονικα! ¨))

παντως αν καποιος εχει οντως κλεισει με ιντικετς καποια στιγμη ας μου πει για να ...ηρεμησω κι εγω! χιχι..

ευχαριστω παντως!
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Και εγώ είχα φάει φρίκη την πρώτη φορά που έκλεισα με airtickets γιατί μου έβγαζαν 140ε one way Θεσ/νικη- Αμστερνταμ μεσω Πράγας και το γνωστό μου πρακτορείο 260ε!!! Είχα λιώσει στην αναμονή μέχρι να απαντήσει η czech airlines αλλά τελικά ολα οκ
Πάντως στο ιντερνετ που έψαξα για το πρακτοείο που λες δεν βρήκα κάποιο αρνητικό ποστ
Όλα καλά θα πάνε...να έχεις θετική σκέψη!!!!!!!!
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
ευχαριστω ¨)) οχι τπτ αλλο αλλα θα παει και...χαμενη η κρατηση που εχω κανει στο κολκοβνα ρεστοραντ (απο αυτο το σαιτ το εμαθα :)) για το σαββατο το βραδυ.... χεχε...

ας ελπισουμε ολα να πανε κατευχην! παντως η λουφτχανσα δεν απανταει με τπτ! θα δοκιμασω να παρω στις 5 το ιντικετς στη ροδο να τσεκαρω οτι οντως ολα ειναι οκ!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
ευχαριστω ¨)) οχι τπτ αλλο αλλα θα παει και...χαμενη η κρατηση που εχω κανει στο κολκοβνα ρεστοραντ (απο αυτο το σαιτ το εμαθα :)) για το σαββατο το βραδυ.... χεχε...

ας ελπισουμε ολα να πανε κατευχην! παντως η λουφτχανσα δεν απανταει με τπτ! θα δοκιμασω να παρω στις 5 το ιντικετς στη ροδο να τσεκαρω οτι οντως ολα ειναι οκ!
Βρε συ χαλάρωσε, αφού βρίσκεις την κράτησή σου στο ίντερνετ σημαίνει ότι έχει γίνει. Έχεις λάβει και e-ticket. Τι άλλο θέλεις;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
στείλε πμ στον Peter75 τον ρόδιο !!! δουλέυει σε γραφειό εκεί ,αυτος θα ξερει σίγουρα !!!!!!!
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
εκει που αποφασισα επιτελους προορισμο οι ηλιθιες σελιδες δεν με αφηνουν με καταθεση στην τραπεζα πληρωμη...ξερει κανεις κανενα site? ε μα πια τους εχω βαρεθει ολους...ο ενας αν κανεις καταθεση στην τραπεζα δεν σου δινει ταξιδιωτικη ασφαλεια ακυρωσης ο αλλος υποστηριζει(που ειναι μια κτσανα και μιση)οτι 320 ευρω ειναι προσφορα και δεν γινεται να κανεις καταθεση στην τραπεζα οταν εχουν προσφορες...το εψαξα αυτο και ειδα οτι μονο τα εισητηρια που εχουν 700 ευρω γινεται να κανεις καταθεση στην τραπεζα....ε οχι και 700 ελεος:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom