Γερμανία Βοήθεια για ξενοδοχείο στο Βερολίνο....

mariaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Καλησπέρα, θα πάω στο Βερολίνο για 4 ημέρες για ένα συνέδριο που πραγματοποιείται στο ICC Berlin. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε ένα φθηνό ξενοδοχείο (50-60 euro/βραδιά - μονόκλινο σε βολική τοποθεσία ώστε να είναι εύκολη η μετάβαση στο συνέδριο αλλά και στα βασικά αξιοθέατα της πόλης που θα πρέπει να επισκεφθώ.....(Ποια είναι τα βασικά;). Σας ευχαριστώ.​
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Ριξε μια ματια στο booking.com που εχει την επιλογη "Αναζήτηση ξενοδοχείων κοντά σε αξιοθέατο: ICC Berlin" Booking.com: Hotels near ICC Berlin, Germany. Book your hotel now!
Σιγουρα θα βρεις πολλες προτασεις ξενοδοχειων σε αυτο το θεμα http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/2026-%F0%DC%F9-%E2%E5%F1%EF%EB%DF%ED%EF-%F4%E9-%EC%EF%F5-%F0%F1%EF%F4%E5%DF%ED%E5%F4%E5.html και πληροφοριες για τις μεταφορες σου σε αυτο το θεμα http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%F3%E9%FE%ED-%EC%E5%F4%E1%F6%EF%F1%FE%ED.html . Αν κανεις μια αναζητηση στο forum http://www.travelstories.gr/glossary/18229-%E3%E5%F1%EC%E1%ED%DF%E1.html εχει πολλες πληροφοριες για το Βερολινο και για αξιοθεατα και για εστιατορια, θα βρεις τα παντα!!!
 

mariaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Ευχαριστώ για την βοήθεια....έψαξα λίγο στο booking αλλά ομολογώ ότι ψιλοχάθηκα γιατί είναι η πρώτη φορά που πάω Βερολίνο και δεν έχω ιδέα τι παίζει....θα προτιμούσα πάντως το ξεονοδοχείο να είναι κάπου ανάμεσα στο κέντρο και το συνεδριακό κέντρο.
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
κοιταξε...γενικα στο Βερολίνο έχει τον u-bahn και το s-bahn και λεωφορεια κ τραμ κ λοιπα οποτε σιγουρα η μετακινηση σου θα ειναι πολυ ευκολη κ γρηγορη.
εμεις δεν ειχαμε ταλαιπωρηθει καθολου..

Οσο για αξιοθεατα τωρα ειναι και αναλογα τα γουστα, εμενα μου αρεσε παρα πολυ στον πυργο της τηλεορασης στην Alexanderplatz και να ανεβεις και πιο πανω για καφεδακι μετα τις φωτογραφιες...εχεις μια πανοραμικη αποψη για την περιοχη..το μουσειο της Περγαμου φυσικα, την Πυλη του Βραδενβουργου καθως και το εβραικό μνημειο (μετα την πυλη πας ποδαρατο εκει, ειναι πολυ κοντα), να πιεις μπυριτσα weiss κοκκινη η πρασινη (ειχαμε πιει απο 3 κουβαδες η καθεμια) και απο φαγητο τα παντα..επισης για ψωνια τα παντα παλι...τα εμπορικα στο τελευταιο οροφο εχουν μπουφεδες που μπορεις να φας και να βρεις κ ποικιλια...δοκιμασε κ τα currywurst (τα οποια δεν με τρελαναν σαν λουκανικα να σου πω την αληθεια).

καλα να περασεις...
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
ααα επισης να κλεισεις εισιτηριο να δεις οπωσδηποτε μια παρασταση στο παρακατω , ειναι τελεια!!
FriedrichstadtPalast Berlin - Shows
κλεινεις με e-mail και πας και τα παραλαμβανεις την πρωτη μερα που πας.
 

mariaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου για τα αξιοθέατα....θα μπορούσες να μου δώσεις τα φώτα σε ποια περιοχή θα μπορούσα να κλείσω ξενοδοχείο ώστε να είμαι κοντά στο ICC για το συνέδριο αλλά και στο κέντρο για τα αξιοθέατα;ή ακόμη καλύτερα να μου προτείνεις 2-3 συγκεκριμένα ξενοδοχεία;Ευχαριστώ θερμά.
 

msmaria

Member
Μηνύματα
40
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου για τα αξιοθέατα....θα μπορούσες να μου δώσεις τα φώτα σε ποια περιοχή θα μπορούσα να κλείσω ξενοδοχείο ώστε να είμαι κοντά στο ICC για το συνέδριο αλλά και στο κέντρο για τα αξιοθέατα;ή ακόμη καλύτερα να μου προτείνεις 2-3 συγκεκριμένα ξενοδοχεία;Ευχαριστώ θερμά.
δεν ξερω να σου πω συγκεκριμενα αλλα αμα στειλεις στο συνεδριακο σιγουρα θα σου προτεινει καποια κ ισως υπαρχει κ εκπτωση.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Last edited by a moderator:

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
το Βερολίνο είναι τεράστιο...γι αυτό καλύτερα να μένεις κάπου πιο κεντρικά..
δες καλύτερα καπου κοντά στην Alexander Platz..
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.759
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Είσαι πολύ μακριά από το κέντρο και στις δύο περιπτώσεις. Προσανατολίσου κάπου πιο κεντρικά, θα σε βολέψει περισσότερο.
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εγώ θα έλεγα το δεύτερο.Πριν μερικούς μήνες που πήγα Βερολίνο,έμεινα σε κάποιο ξενοδοχείο αρκετά μακριά από το κέντρο,αλλά κοντά στο μετρό και ήταν όλα μια χαρά για μένα.Σε λίγο χρόνο μπορείς να είσαι παντού.Έχουν καταπληκτικό δίκτυο τραίνων - μετρό.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Το πρώτο δεν πρέπει να ειναι πολύ μακριά απο το κέντρο ή κάνω λάθος?

Ειναι στο Mitte(βέβαια πάνω απο την Under der Linden και σε αντίθετη κατεύθυνση απο το κέντρο) αλλά πάλι νομίζω οτι ειναι κοντά.

Θα εξερευνήσω το Mitte προσεχώς....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom