Βοήθεια και ιδέες για ταξίδι με interrail.

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Καλησπερα, αποφασισαμε τελικα να παμε με Interrail μια βολτα στην ευρωπη. Εχουμε παραγγειλειτα εισητηρια (10 διαδρομες σε 22 μερες) για να ξεκινησουμε στις 5 Απριλιου (Σαββατο). Γενικα θα θελα καποιες οδηγιες απο αυτους που εχουν ξαναπαει ταξιδι με Interrail, καθως ειναι η πρωτη μας φορα. Ειμαστε 6 ατομα 20 χρονων και εχουμε βαλει μια προχειρη διαδρομη στο πλανο μας που ειναι: Ανκονα-Μιλανο-Μοναχο-Πραγα-Βερολινο-Αμστερνταμ-(με πλοιο Αγγλια) Λονδινο- Παρισι-Παρμα (οπου θα μεινουμε μερες σε φιλο που ειναι εκει με Erasmus)
Καταρχην πως σας φαινεται σαν ιδεα; Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη (για μερη που μπορουμε να κοιμηθουμε,να φαμε, να διασκεδασουμε, να επισκεφτουμε και να γλυτωσουμε λεφτα) με τον καιρο θα σας ''πριζω'' γιατι εχω πολλες αποριες και δε μπορω να τις γραψω ολες τωρα :icon_razz:

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip Ισπανίας
Μια συμβουλη αν και δεν εχω κανει interail εχουν κανει καποιοι γνωστοι...προσπαθήστε να μην ειστε πολυ φλου να οργανωθειτε εκ των προτερων να διαβασετε 5 πραγματα για το τι θα δειτε και οσον αφορα το που θα μεινετε. Αυτο το λεω γιατι ενας φιλος πηγε χωρις να εχει οργανωσει τιποτα τελειως στο φλου με αποτελεσμα να μην δει βασικα πραγματα και να κανει απλως βολτες καθως και να κοιμαται καθε μερα σχεδον εξω με τους φιλους του.
 

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
τα πλανα μας αλλαξαν λιγο,θα ανοιξω νεο θεμα σε λιγο με περισσοτερες λεπτομεριες καθως βαλαμε και αεροπορικα εισητηρια στο πλανο και το καναμε τουμπανο,και σχετικα φθηνο..σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον
 

KATERINAPAT

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπερα σε ολους! Εχω διαβασει πολλες ιστοριες απο εδω και πραγματικα με κανει να ζηλευωωωωω που δεν εχω παει σε..ολο τον κοσμο... Λοιπον αποφασισαμε με την κολλητη μου γυρω στην ανοιξη να κανουμε ταξιδι με interrail. Ο κυριος προορισμος μας θα ειναι Ολλανδια αλλα θα ηθελα να περασουμε και απο Σκωτια και ψαχνουμε ενδιαμεσα ποιες χωρες βολευουν με τραινα και να ειναι σχετικα οικονομικες καθως το budget μας θα ειναι γυρω στα 800.. Θα παρουμε την καρτα των 20 ημερων...Οποιαδηποτε συμβουλε ειναι καλοδεχουμενη απο ποια χωρα αξιζει να επισκεφτουμε μεχρι σε ποιο hostel να μεινουμε!Ευχαριστω πολυ!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ευρώπη με το τρένο με κάρτα InterRail. Έχοντας δοκιμάσει τα συνηθισμένα μέσα μετακίνησης διάβασα για αυτό το τρόπο, που έχει και αυτός τη μαγεία του, συνδυάζοντας νυχτερινές διαδρομές και ύπνο στο τρένο. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία, η θα πάει το θέμα που άνοιξα άπατο;
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ευρώπη με το τρένο με κάρτα InterRail. Έχοντας δοκιμάσει τα συνηθισμένα μέσα μετακίνησης διάβασα για αυτό το τρόπο, που έχει και αυτός τη μαγεία του, συνδυάζοντας νυχτερινές διαδρομές και ύπνο στο τρένο. Έχει κάποιος σχετική εμπειρία, η θα πάει το θέμα που άνοιξα άπατο;
Μάλλον έχουν αρκετοί:). Διάβασε κατ' αρχήν τα θέματα από εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ιντερέιλ-interrail.188/
και αυτό
http://www.travelstories.gr/community/threads/Προτυπο-για-interrail.34586/
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom