Βέλγιο Γερμανία Ελβετία Βοηθήστε με να επιλέξω!!

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Καλή χρονιά σε όλους, χρόνια πολλά..:xmas_lol:
Αν σας έλεγαν να επιλέξετε να πάτε σε έναν προορισμό ανάμεσα στο Βερολίνο, τη Βασιλεία ή τις Βρυξέλλες τι θα διαλέγατε και γιατί;
Πρέπει να επιλέξω ένα από τα τρία αλλά δεν έχω ιδέα. Μου αρέσουν τα μουσεία, τα αξιοθέατα, τα όμορφα τοπία, οι χαλαρές βόλτες και το καλό φαι φυσικά.
 

fileas81

Member
Μηνύματα
43
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμπου Σιμπελ
Η Βασιλεία πώς σου ήρθε?Αντικειμενικά ψηφίζω κι εγώ το Βερολίνο όμως μην παραλείψεις και τις Βρυξέλλες στο μέλλον.Εγώ είχα περάσει υπέροχα!
 

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Αν και ειμαι φαν της ελβετιας, η βασιλεια δε λεει και πολλα πραγματα. Οι βρυξελλες ειναι ωραια πολη αλλα το βερολινο ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη απο τις τρεις...νεανικη πολη,με ζωη,με ωραια μπαρακια, με μουσεια,με ιστορια με απ'ολα!!:photographer:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ένα Βερολίνο κι από μένα. Βρυξέλλες δεν έχουν τόση ένταση (και ούτε κατά διάνοια τόση ιστορία), Βασιλεία τρισχαριτωμένη με πολλά μουσεία αλλά την είδες σε 3 μέρες. Αν ταξιδέψεις καλοκαίρι θα δεις πολύ παραπάνω κόσμο αλλά αυξάνονται οι (ήδη τσουχτερές) τιμές.
 

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Παιδιά βοήθεια, όποιος γνωρίζει ποιά η γνώμη σας για αυτά τα ξενοδοχεία :

α) EnergieHotel Berlin City West,Wielandstrasse 7/8, Charlottenburgβ) Excelsior Hotel Berlin, Hardenbergstr. 14, Charlottenburg


Επειδή δεν έχω την παραμικρή ιδέα από Βερολίνο, είναι καλή αυτή η περιοχή από θέμα ασφάλειας?
Είναι μακριά από τα κύρια αξιοθέτα της πόλης? Αν ναί πόση ώρα ας πούμε?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
crs83 said:
Παιδιά βοήθεια, όποιος γνωρίζει ποιά η γνώμη σας για αυτά τα ξενοδοχεία :

α) EnergieHotel Berlin City West,Wielandstrasse 7/8, Charlottenburgβ) Excelsior Hotel Berlin, Hardenbergstr. 14, Charlottenburg

Επειδή δεν έχω την παραμικρή ιδέα από Βερολίνο, είναι καλή αυτή η περιοχή από θέμα ασφάλειας?
Είναι μακριά από τα κύρια αξιοθέτα της πόλης? Αν ναί πόση ώρα ας πούμε?
Γενικά το Charlottenburg είναι μια χαρα περιοχή. Και ούτως ή άλλως στο Βερολίνο θα χρειαστείς συγκοινωνία για να πας σε ολα τα μέρη, δεν περπατιουνται όπως σε άλλες πόλεις που κλείνεις ένα ξενοδοχείο στο κέντρο και τα βλέπεις ολα με τα πόδια
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
crs83 said:
Παιδιά βοήθεια, όποιος γνωρίζει ποιά η γνώμη σας για αυτά τα ξενοδοχεία :

α) EnergieHotel Berlin City West,Wielandstrasse 7/8, Charlottenburgβ) Excelsior Hotel Berlin, Hardenbergstr. 14, Charlottenburg

Επειδή δεν έχω την παραμικρή ιδέα από Βερολίνο, είναι καλή αυτή η περιοχή από θέμα ασφάλειας?
Είναι μακριά από τα κύρια αξιοθέτα της πόλης? Αν ναί πόση ώρα ας πούμε?
Το δεύτερο είναι σε ελαφρώς καλύτερη τοποθεσία γιατί είναι κοντά στοn Zoo που περνάνε δυο γραμμές U-Bahn (U2 και U9) και η πρώτη γραμμή είναι κι αυτή που θα χρησιμοποιήσεις και πιο πολυ γιατί περνάει απο Wittenberg Platz, Potsdamer Platz και Alexanderplatz.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.546
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom